15:30

bayern stuttgart

FC Bayern – VfB Stuttgart

4 : 0 (4 : 0)

V 12.kolo Bundesligy nastupujeme na domáci zápas proti „švábskemu“ VfB Stuttgart v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Boateng, Alaba – Vidal, Kimmich – Robben, Müller, Costa, Coman – Lewandowski.

3min – Lewandowski hlavičkuje vedľa bránky, Vidalovu strelu vytláča brankár Tyton na roh.
11min – 1 : 0 po rýchlom protiútoku 5 na 1, Costa vnikne do šestnástky, vonkajším priehlavkom odcentruje na Robbena a ten hruďou prekonáva brankára hostí.
15min – Rafinhova strieľaná prihrávka pred bránku si nájde Lewandoského, ktorého zakončenie z prvej trafí nohy brankára Tytona.
17min – 2 : 0 postranný rozhodca neodmáva offside trojici Lewandowski, Robben a Müller, pretože to pravdepodobne vyhodnotí tak, že Müller ku ktorému sa lopta dostane v offside nebol, Thomas teda prihráva na opačnú stranu Costovi, ktorý strelou k tyči prekonáva brankára Tytona.
23min – Robbenovu prudkú strelu vyráža brankár hostí.
28min – Lewandowski posiela nepresnú strelu vedľa bránky.
30min – Coman sklepne loptu na Lewandowského, ten ju z prvej spracuje a zakončí, 100% gólovú strelu vyráža brankár Tyton na roh.
34min – Kostičova tvrdá strela trafí brvno našej bránky.
35min – Robbenova gólová strela trafí nohy brankára domácich, Costova dorážka nohy stopéra hostí.
36min – Wernerova strela letí nad bránku.
37min – 3 : 0 Robben vysúva Müllera, ten odcentruje pred bránku a Lewandowski prekonáva brankára Tytona.
40min – 4 : 0 Comanovu strelu vyráža brankár hostí k Lewandowskému, ktorý udrží loptu na ihrisku, vráti ju Comanovi, ten odcentruje na Vidala, ktorého hlavička trafí brvno bránky, Müllerova dorážka už ale v bránke končí.
44min – Coman odcentruje na Robbena, jeho hlavička letí nad bránku.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku strieda Boatenga Benatia.
48min – hostia dávajú gól, ale postranný rozhodca odmáva offside, ktorý však podľa opakovaného záberu nebol.
52min – Robben volí v 100% šanci na miesto prihrávky na osamoteného Lewandowského lob na brankára hostí, netrafí ale bránku.
59min – Müllera strieda navrátilec do zostavy Holger Badstuber. Didaviho strelu chytá Manuel Neuer.
60min – Robben vysúva prihrávkou za obranu Comana, jeho strelu vyráža brankár Tyton.
62min – Kimmichov ďalekonosný strelecký pokus smerujúci na bránku vyráža brankár hostí na roh.
63min – hostia striedajú Šunjiča za Heiseho.
64min – Heiseho strelu vyráža do bezpečia Manuel Neuer.
65min – Lewandowski sa prekľučkuje cez obranu hostí, brankár Tyton ho ale vychytá.
68min – Robben odcentruje z priameho kopu a Lewandowski hlavičkuje nad bránku. Následne strieda Costu Thiago.
71min – Vidal vysúva Robbena, ten obstrelí brankára ale aj bránku hostí.
75min – Thiago odcentruje z priameho kopu na Lewandowského, ktorého bráni Hloušek a práve od neho sa lopta odráža tesne vedľa bránky. Pri pokuse loptu tečovať do bránky sa ešte o tyč narazí Vidal.
80min – Thiagova strela letí vysoko nad bránku.
85min – hostia striedajú Diého za Ristla.
90min – s naplnením 90.minúty odpíska hlavný rozhodca koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Stuttgart mal štyri alebo päť šancí. Mám rád tímy, ktoré hrajú s touto mentalitou. Veľká vďaka mojim hráčom. Je ťažké, každé tri dni hrať s takýmto nasadením. Počíname si zatiaľ dobre vo všetkých súťažiach. Dúfam, že naši hráči sa zdraví vrátia z reprezentačného zrazu, aby mohli pokračovať v týchto výkonoch až do zimnej prestávky.“

Arjen Robben: „Hrali sme veľmi, veľmi dobre a intenzívne najmä prvú polovicu a dobre sme využívali priestor. Osobne som nevyužil všetky príležitosti, čo je nepríjemné, ale možno som si to odložil na ešte dôležitejšie zápasy.“

Alexander Zorniger (tréner VfB Stuttgart): „Nechceli sme vysokú prehru a tak klobúk dole za výkon môjho tímu v druhej polovici. Ak tu chcete niečo uhrať, musíte urobiť všetko správne. Gratulujem Bayernu. Bola to demonštrácia sily a nie prvá v tomto roku.“

Timo Werner (VfB Stuttgart): „Chytili sme sa do pasce Bayernu, napriek tomu sme štyrikrát prešli do protiútoku, no tieto šance musíte v Mníchove využívať. V prvom polčase sme boli príliš vysoko, v druhom sme to už robili lepšie.“