18/09/2021
15:30

FC Bayern – VfL Bochum

7 : 0 (4 : 0)

Na zápas 5.kola Bundesligy proti VfL Bochum nastupujeme v Allianz Aréne v špeciálnych dresoch pri príležitosti Oktoberfestu v základnej zostave: Neuer – Stanišič, Süle, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.

17min – 1 : 0 Sané priamym kopom asi z 30 metrov prekonáva brankára hostí.
22min – Lewandowského strelu z hranice šestnástky brankár Reimann chytá.
25min – Gnabryho gólovú strelu odkopáva Lampropoulos do bezpečia.
27min – 2 : 0 Sané prihráva pred bránku Kimmichovi, ten sa s loptou otočí a strelou ju pošle do bránky.
30min – Lewandowski prihráva Gnabrymu, jeho strelu ale brankár Reimann vyráža. Následne pošle Gnabry spätnú prihrávku Sanému, ktorého strela ale minie bránku.
32min – 3 : 0 Müller prihráva Gnabrymu, ktorý obstrelí brankára hostí.
35min – Stafylidis vidí žltú kartu za faul na Daviesa.
43min 4 : 0 Müller prihráva Lewandowskému, ktorý síce na loptu nedosiahne ale vytvorí tlak na Lampropoulosa, ktorý si tak strelí vlastný gól.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Daviesa za Omara Richardsa.
52min – Stanišič vidí žltú kartu za faul na Soaresa.
56min – Müller prihráva Kimmichovi, ktorého strelu ale Stafylidis tečuje na roh.
57min – hostia trojnásobne striedajú. Stafylidisa za Bockhorna, Rexhbecaja za Löwena a Poltera za Ganvoulu.
59min – Saného strelu brankár hostí vyráža, dobre postavený Lewandowski sa k dorážke nedostane.
61min – 5 : 0 Kimmich prihráva za obranu Sanému, ktorého strelu brankár Riemann reflexívne vyráža. Pri následnej akcii na jeden dotyk vyšachujeme obranu hostí, keď Sané prihráva Gnabrymu, ten prihráva Lewandowskému, ktorý už posiela loptu do prázdnej bránky.
63min – dvojnásobne striedame. Stanišiča za Sarra a Saného za Sabitzera.
64min – Ganvoula dáva gól, ktorý ale pre ofsajd správne neplatí.
65min – 6 : 0 Gnabry odcentruje, Goretzka hlavou predĺži loptu na Kimmicha a ten prekonáva brankára hostí.
68min – striedame Lewandowského za Choupo-Motinga.
72min – striedame Kimmicha za Kouassiho.
73min – Holtmann odcentruje na Ganvoula, ktorý hlavou pošle loptu nad našu bránku. Hostia striedajú Pantoviča za Antwi-Adjeia.
76min – Soares popri Gnabrym vnikne do šestnástky a prihráva Ganvoulovi, ktorý strelou pošle loptu vedľa bránky.
79min – 7 : 0 Goretzka prihráva Müllerovi, ktorého strelu brankár Riemann vyráža k Choupo-Motingovi, ktorému síce následne chytí dve dorážky, tretia ale už končí v jeho bránke.
80min – Sabitzer odcentruje a Gnabry pošle loptu strelou nad bránku.
87min – Goretzkovu strelu brankár hostí vyráža, Müller si dobehne po dorážku a brankára prekonáva, VAR ale odhalí jeho ofsajd a tak gól neplatí.
90min – hlavný rozhodca Welz bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Som spokojný s výsledkom, ale aj so spôsobom, akým sme ho dosiahli. Prvých desať minút sme mali ešte niekoľko problémov. Potom sme spolu vychádzali veľmi dobre. Často sme dobre posunuli hru a vytvorili sme si veľa príležitostí. V druhom polčase bolo plusom, že sme nedostali gól a že sme ukázali chuť hrať na nulu. Celkovo to bol veľmi dobrý výkon. S výsledkom sme spokojní.“

Leon Goretzka: „Chceme len hrať futbal. Chceme sa od zápasu k zápasu rozvíjať a stále viac aplikovať filozofiu nového trénera. Dnes to bolo pre nás veľa zábavy, ale už tak pre Bochum. Osobne ma to vždy aj trochu mrzí. Nedali sme Bochumu žiaden vzduch aby dýchal. Prvých desať minút to bolo trochu hektické. Dostali do hry to, čo chceli – dlhé lopty a veľa súbojov o odrazené lopty. Potom sme však postupne našli svoju štruktúru a boli veľmi dobrí v obrane. Tak sme sa stali dominantnými.“

Leroy Sané: „Na začiatku bolo vidieť, že hráči Bochumu boli v každom súboji veľmi šikovní. Po góle na 1:0 to už išlo a od tej chvíle sme začali dávať góly. Vždy sa snažím vydať zo seba maximum. Momentálne to ide veľmi, veľmi dobre. Chcem v tom len pokračovať. Dnes som hral dobrý zápas. Iste stále existuje niekoľko vecí, ktoré je možné zlepšiť. Tréner o nich hovorí a ja sa to snažím implementovať do ďalších zápasov.“

Thomas Reis (tréner VfL Bochum): „Je veľmi, veľmi trpké, keď počujete, že je to najväčšia porážka v histórii klubu. Prvá štvrťhodina bola v poriadku. Potom sa začali zaostávať a katastrofa mala takýto priebeh. Blahoželáme Bayernu, bolo to úplne zaslúžené. Za útrapy sme dnes zaplatili. Ostáva veriť, že budúci týždeň to bude opäť lepšie.“

Anthony Losilla (kapitán VfL Bochum): „Slová mi v tejto chvíli chýbajú. Začali sme celkom dobre, dobre sme sa dostali do zápasu. Len čo sme však inkasovali prvý gól začali sme strácať. Proti tak silnému súperovi ste vtedy okamžite potrestaný. 7:0 je ťažká porážka. Musíme sa z toho poučiť. Nikto asi nečakal, že tu niečo získame, ale chceli sme sa dobre predviesť. Až na prvých 15 minút sa to ale bohužiaľ nepodarilo.“

Manuel Riemann (brankár VfL Bochum): „Ak sem prídete a súperovi tak uľahčíte strieľanie gólov, potom ich je sedem. Obvykle sú to možno dva, tri alebo štyri. Darovali sme Bayernu minimálne štyri góly. Nemuseli nič robiť. Je to neuveriteľne trpké. V zápasoch nie sme dostatočne bdelí.“