Novinka

Report: FC Bayern – VfL Wolfsburg

 
 
 
 
 
 

Bundesliga

14.kolo

 

sobota
10/12/2016
15:30
Allianz Aréna Mníchov

 

bayern

 

FC Bayern – VfL Wolfsburg

 

5 : 0 (2 : 0)

 

Na zápas 14.kola Bundesligy proti vlkom z Wolfsburgu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Alaba, Bernat – Vidal, Thiago – Robben, Müller, Ribéry – Lewandowski.

 

1.polčas
8min – Lewandowski prihráva Bernatovi, jeho strelu brankár Benaglio vyráža nad bránku.
10min – Robbenovu strelu z hranice šestnástky brankár hostí chytí.
15min – Ribéry padá v šestnástke po kontakte s Knochem, penalta sa ale nepíska.
18min – 1 : 0 Rodríguez nedostatočne dostúpi Robbena a ten po svojej typickej akcii z rohu šestnástky krížnou strelou obstrelí brankára Benaglia.
22min – 2 : 0 Vidal vystrelí, Knoche tečuje loptu, ktorá sa dostáva k Lewandowskému, ktorý má už jednoduchú prácu dopraviť loptu do odkrytej bránky. Hostia striedajú zraneného Schäfera za Horna.
25min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Caligiuriho.
36min – Ribéry po rýchlom protiútoku prihráva Robbenovi, ten Lewandowskému, jeho strelu ale v dobrej pozícii zblokuje Bruma.
42min – Robben vystrelí a lopta trafí Guilavoguiho ruku, ktorá je ale pri tele a tak sa penalta nepíska.
45min – koniec 1.polčasu.

 

2.polčas

49min – brankár Benaglio nohami vyráža prízemnú strelu Ribéryho.
50min – Vidal pekne vysúva Lewandowského, Benaglio ale zámer vystihne, dobre vybehne a loptu prikryje.
58min – 3 : 0 Thiago zabojuje a zoberie loptu Caligiurimu, prihráva ju Müllerovi, ktorý spoza šestnástky vystrelí a Lewandowski po ceste tečuje loptu do bránky.
61min – Gomez si spracuje dlhú prihrávku z vlastnej polovice, obhodí si Alaba, jeho následná strela ale končí vysoko nad bránkou. Hostia striedajú Mayorala za Möbiusa.
63min – Ribéryho rohový kop pošle Lewandowski z prvej nad bránku Wolfsburgu.
66min – brankár Benaglio vyráža gólovú strelu Thiaga spoza šestnástky.
71min – striedame Vidala za Alonsa.
76min – 4 : 0 Ribéry prihráva Robbenovi, jeho strelu zrazí Guilavogui k Müllerovi, ktorý loptu usmerní do bránky a ukončí čakanie na prvý bundesligový gól tejto sezóny.
77min – striedame Ribéryho za Costu.
79min – Gomez prihráva Caligiurimu, ktorého strelu Neuer vyrazí na tyč.
80min – Thiaga  strieda Rafinha.
82min – brankár hostí reflexívne vyráža Robbenovu strelu spoza šestnástky. Následne hostia striedajú Blaszczykowského strieda Vieirinha.
86min – 5 : 0 Rafinhovu prihrávku pred bránku odvráti Bruma iba ku Costovi, ktorý z hranice šestnástky nechytateľne pošle loptu do bránky.
90min – s naplnením riadneho hracieho času odpíska hlavný rozhodca Stegemann koniec dnešného stretnutia.

 

Maťaš

 

Povedali po zápase:

 

Carlo Ancelotti: „Náš výkon bol dobrý. Mali sme po 1 : 0 dobrú kontrolu nad hrou. U gólov sme mali občas trochu šťastia. Hráči sa cítili s týmto systémom pohodlne. Môžeme hrať oba systémy. Som rád za Thomasa Müllera. Vždy robí dobrú prácu na ihrisku. Gól je pre neho dobrý, ale ja posudzujem  jeho výkon nielen gólmi. Pracuje tvrdo pre tím.“


Thomas Müller: „Teraz vedieme ligu a to ovplyvní náš večer vianočný večierok určite dobre. V posledných zápasoch sme hrali celkom dobrý futbal. Teraz chceme, aby sme po posledných dvoch zápasoch išli pod vianočný stromček ako prvý v tabuľke.“


Valérien Ismael (tréner VfL Wolfsburg): „Blahoželám Bayernu. Bolo to zaslúžené víťazstvo. Ak idete do Mníchova, je potreba mať sebavedomie a pocit úspechu. Hra zapadla do obrazu. V druhom polčase sme si ešte chceli vytvoriť nejaké naše šance a hrali sme to na niekoľko spôsobov. Bayern ale jasne preukázal svoju prevahu.“


Mario Gomez (VfL Wolfsburg): „Je to brutálne, je to deprimujúce, keď to potom takto môže vyraziť. Tajne sme trochu počítali, že to nemusí byť víťazstvo, ale možno jeden bod. No nefungovalo to. Ak vidíte góly, tie presne odrážajú situáciu v ktorej sa nachádzame. Celkovo vzaté to ale bolo zaslúžené víťazstvo domácich.“

 

 

foto: © www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.