07/02/2017
20:45

FC Bayern – VfL Wolfsburg

1 : 0 (1 : 0)

Na osemfinálový zápas Nemeckého pohára proti vlkom z Wolfsburgu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Thiago, Costa – Lewandowski. Zápas sa začal odovzdaním kytice kvetov pre kapitána Philippa Lahma za jeho 500 odohraných zápasov v našom drese. Pred jeho 501 zápasom sa mu v mene všetkých takouto formou poďakoval Karl-Heinz Rummenigge.

5min – Hummelsova strela letí vysoko nad bránku.
9min – Lahmovu spätnú prihrávku pošle Robben z prvej na bránku, brankár Casteels loptu vyráža.
17min – 1 : 0 Costa vystrelí spoza šestnástky a Gustavo loptu tečuje do protipohybu bezmocného brankára hostí.
36min – Alonso odcentruje a Hummels pošle loptu hlavou vedľa bránky.
45min – Vidal nedosiahne hlavou na centrovanú loptu Costu. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Mayorala za Malliho.
48min – Martínezova hlavička letí nad bránku.
55min – Costa odcentruje a Thoago pošle loptu hlavou nad bránku.
56min – Costovu tvrdú strelu vyráža brankár Casteels na roh.
57min – Gustavo vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
60min – hostia striedajú Ntepa za Maria Gomeza.
63min – Malli odcentruje a Neuer boxuje loptu do bezpečia pred skákajúcim Gomezom.
70min – Robbenov rohový kop najprv zle hlavou trafí Hummels a následne aj Lewandowski.
73min – striedame Alonsa za Kimmicha.
76min – hostia striedajú Bazoera za Didaviho.
82min – Alabom centrovaná lopta presviští šestnástkou, nikto z našich hráčov na ňu ale nedosiahne.
83min – Manuel Neuer vyráža strelu Malliho a pri ďalšej akcii chytá hlavičku Didaviho.
85min – Neuer vyráža gólovú hlavičku Didaviho, následnú Arnoldovu dorážku odhlavičkuje Vidal na roh.
87min – striedame Costu za Sanchesa.
89min – striedame Robbena za Comana.
90min – nadstavený čas budú 3.minúty.
90+3min – Rodríguez vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Následne hlavný rozhodca Drees odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: Som spokojný s prvými 80 minútami, pretože sme mali hru pod kontrolou, len sa nám nepodarilo streliť druhý gól. V posledných desiatich minútach sme mali problémy, pretože Wolfsburg tlačil. Je veľmi dôležité, že sme sa dostali do štvrťfinále.“

Uli Hoeneß: „Záväzok nám až tak nezväzoval nohy. Je však tiež potrebné poznamenať, že tím nemá takú sebadôveru akú by potreboval. Posledných 10 minút ste sa museli trochu triasť o výsledok. Celkovo sme si ale zaslúžili vyhrať. Ale teraz, s pribúdajúcimi zápasmi, myslím, že to bude lepšie.“

Thiago: „Bol to dnes ťažký zápas, ale potrebujem také zápasy, aby som mal kontakt s loptou. Vyhrali sme a to je dôležité.“

Valérien Ismaël (tréner VfL Wolfsburg): “ Gratulujeme Bayernu Mníchov k postupu. Odohrali sme veľmi dobrý zápas a hrali sme disciplinovane. Pred dvoma mesiacmi sme tu dostali päť gólov, takže z tohto pohľadu je to lepšie. V polčase sme si povedali, že chceme zostať v pokoji a stále máme šancu. Na záver sme boli takmer odmenení. Na tomto výkone môžeme stavať.