20:30
Allianz Arena Mníchov

FC Bayern – VfL Wolfsburg

2 : 2 (2 : 0)

Na predohrávku 6.kola Bundesligy nastupujeme doma proti vlkom z Wolfsburgu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha – Rudy, Vidal – Robben, Müller, Ribéry – Lewandowski.

3min – Kimmichova hlavička letí nad bránku.
12min – Lewandowského priamy kop zastaví múr z hosťujúcich hráčov.
14min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Camacha.
18min – Tisserand vidí žltú kartu za faul na Lewandowského. Nariadený priamy kop pošle sám faulovaný tesne vedľa bránky.
20min – Arnoldov ďalekonosný strelecký pokus končí nad našou bránkou.
25min – William vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
32min – Lewandowski sa snaží obtočiť okolo Tisseranda, ktorý ho fauluje a tak hlavný rozhodca Dingert odpíska penaltu.
33min – 1 : 0 sám faulovaný Lewandowski penaltu bezpečne premení, keď pošle loptu do protipohybu brankára Casteelsa.
43min – 2 : 0 tečovaná Robbenova strela spoza šestnástky končí za chrbtom bezmocného brankára hostí.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Williama za Blaszczykowského.
47min – Robbenova strela končí tesne vedľa bránky.
56min – 2 : 1 Boateng fauluje a nariadený priamy kop asi z 35 metrov Sven Ulreich podcení a aj keď sa rukou dotkne lopty, tá končí na prekvapenie všetkých v bránke. Autorom gólu je Arnold.
58min – Robben sám zoči-voči brankárovi hostí neodkáže trafiť bránku a tak lopta končí tesne vedľa nej.
63min – striedame Vidala za Tolissa.
72min – Hummels krásnym obranným zákrokom zablokuje Malliho pri jeho šanci zakončiť útok z dobrej pozície.
73min – hostia striedajú Camacha za Divaviho.
76min – Robbenovu strelu spoza šestnástky vytláča brankár hostí na roh. Po jeho rozohratí hlavičkuje Boateng nad bránku.
78min – Lewandowski pätičkou prihráva loptu Ribérymu, ten zvnútra šestnástky prestrelí bránku súpera.
81min – po rýchlom protiútoku trafí Tolisso z dobrej pozície iba Thomasa Müllera pred sebou.
83min – 2 : 2 po centri Verhaegha pošle Didavi loptu hlavou aj s pomocou tyče do našej bránky a zrovnáva skóre. Tréner vlkov Schmidt mal tak pri striedaní potrebnú dávku šťastia.
85min – obe mužstvá striedajú. Hostia Origiho za Bazoera a naši najprv Robbena za Jamesa a potom Ribéryho za Comana.
86min – Tolissovu strelu zblokuje obrana hostí na roh.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – po rohovom kope končí hlavička Hummelsa tesne vedľa bránky a následne hlavný rozhodca Dingert odpíska koniec dnešného zápasu.

Carlo Ancelotti: „Nehrali sme, ako sme chceli. Boli sme pomalí, bez intenzity, nie dostatočne kompaktní. Hru sme nemali pod kontrolou ako zvyčajne. Sven urobil chybu, ale podstatnejšie je, že sme nehrali dobre ako tím. Musíme hrať v Paríži inak.“

Thomas Müller: „Wolfsburg nezískal bod, ale my sme mu bod dali. V druhom polčase sme mali dve alebo tri super šance, čo musíme premeniť. V zadusme to Wolfsburgu uľahčili. V druhom polčase sme nehrali ako tím. V porovnaní so zápasmi proti Schalke a Mainzu to bol krok späť z hľadiska intenzity.“

Mats Hummels: „Po 2 : 1 sme neboli dosť koordinovaní. Chýbal gól na 3 : 1. Mali sme tam dve alebo tri šance. Vzadu sme nedopustili veľa šancí, ale aj tak sme dva krát inkasovali. Musíme na to čo najskôr zabudnúť.“

Martin Schmidt (tréner VfL Wolfsburg): „Ak ste proti Bayernu remizovali 2 : 2 a máte na konci bod, môžete ísť spokojne domov. Mali sme šťastie, že Robben nedal na 3 : 0, potom by to bolo úplne iné. Tiež tu potrebujete šťastie. Bod, výkon, vášeň a mentalita, ktorú sme ukázali v druhej polovici patria môjmu predchodcovi Andriesovi Jonkerovi.“

Daniel Didavi (VfL Wolfsburg): „Sme spokojní s tým čo máme. Málokto to očakával. Tréner nemal veľa času, mali sme spolu len dve tréningové jednotky, ale on sa pokúsil vrátiť nás späť k životu a podarilo sa mu to. Bojovali sme ako tím. V prvej polovici sme už videli, že bavori nemali najlepší deň. Druhá polovici bola otvorenejšia. Bol to skvelý zápas.“

Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg): „Bod je pre tím mimoriadne dôležitý. Pre nás je to skoro ako víťazstvo.“