21/12/2019
15:30

FC Bayern – VfL Wolfsburg

2 : 0 (0 : 0)

Na zápas 17.kola, ktoré je zároveň posledným zápasom jesennej časti Bundesligy, nastupujeme v Allianz Aréne v základne zostave: Neuer – Pavard, Martínez, Alaba, Davies – Kimmich – Müller, Coutinho – Gnabry, Lewandowski, Perišič.

12min – po centri Müllera vyráža brankár Casteels gólovú hlavičku Perišiča.
16min – Klaus sa ocitne sám pred Neuerom, na naše šťastie trafí loptu iba do neho.
23min – Alabov priamy kop brankár hostí vyráža.
26min – Müllerova krížna strela tesne minie bránku.
29min – gólovú strelu Gnabryho vyráža brankár Casteels na roh.
37min – Arnoldov priamy kop trafí múr, druhý strelecký pokus Neuer pohodlne chytá.
39min – Kimmichova slabá strela minie bránku.
41min – Müller získa v strede poľa loptu, odcentruje na Lewandowského, ten prihráva Coutinhovi, ktorý strelou z 5-ky pošle loptu nad bránku.
42min – Arnoldova strelu spoza šestnástky končí nad bránkou.
45min – nadstavený čas 1.polčasu budú 2 minúty. Striedame zraneného Martíneza za Boatenga.
45+2min – koniec 1.polčasu.

46min – V obrovskej šanci sa ocitne Victor no chýbajú mu centimetre, aby tečoval loptu do bránky.
47min – Kimmich vidí žltú kartu za faul vysokou nohou na Klausa.
53min – Coutinhovu gólovú strelu spoza šestnástky brankár Casteels vyráža do bezpečia.
57min – hostia striedajú Schlagera za Gerhardta.
60min – Daviesov dobrý center na Müllera odhlavičkuje v poslednej chvíli do bezpečia Roussillon.
63min – Perišičovu spätnú prihrávku pošle Müller z 5-ky nad bránku.
66min – hostia striedajú Steffena za Otávia.
67min – Otávio vidí žltú kartu za faul vysokou nohou na Pavarda.
71min – Arnold vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
76min – Müller vidí za faul žltú kartu.
77min – hostia striedajú Klausa za Weghorsta.
81min – Arnoldova tečovaná strela spoza šestnástky tesne minie našu bránku.
83min – striedame Coutinha za Zirkzeeho.
86min – 1 : 0 Gnabry si chce naraziť loptu s Müllerom, ktorý mu ju aj vracia, no skôr ako Gnabry je pri lopte Zirkzee a strelou prekonáva brankára Casteelsa.
89min – 2 : 0 Lewandowski prihráva za obranu Gnabymu, ktorý sám pred brankárom hostí nezaváha a strelou k tyči zvyšuje skóre.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – striedame Gnabryho za Dajaku.
90+2min – hlavný rozhodca Dingert odpíska koniec dnešného stretnutia a zároveň posledného zápasu jesennej časti.

Hansi Flick: „Wolfsburg si viedol dobre. Určite sme neodohrali náš najlepší zápas. Týka sa to aj skutočnosti, že Wolfsburg dôrazne bránil a dobre uzavrel priestor. Dnes som na tím hrdý, oni si zaslúžili vyhrať, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch. Chlapci verili vo víťazstvo až do konca, to sa mi naozaj páčilo. Tím rastie spolu ako tím a dnes mu za to boli pridelené tri body.“

Manuel Neuer: „Bolo to ďalšie víťazstvo vôle. Dali sme do toho všetko, aby sme zvíťazili a dali sme si taký pekný vianočný darček. Je samozrejme fantastické, že sme na konci zápasu ešte strelili góly a úžasné, že Joshua, podobne ako vo Freiburgu prakticky po prvom kontakte s loptou strelil znova gól. V posledných niekoľkých zápasoch sme ukázali skvelú tvár a v druhej polovici sezóny to bude ešte horúce.“

Serge Gnabry: „Plánujeme vyhrať každý zápas. Myslím si, že proti Leverkusenu a Gladbachu nebolo potrebné stratiť body. Upravili sme to ale neskoršími víťazstvami vo Freiburgu a dnes. Teraz sme späť v hre.“

Oliver Glasner (tréner VfL Wolfsburg): „Gratulujem Hansi Flickovi a FC Bayern k ich víťazstvu. Je to pre nás samozrejme trpké, pretože víťazný gól padol neskoro. Myslím, že sme to Bayernu veľmi sťažili. Obhájili sme sa ťažko na dlhých úsekoch hry a vždy sme boli nebezpeční vpred. Mali sme tiež tri alebo štyri šance na skórovanie. Bohužiaľ sme ich nevyužili. Nakoniec boli nohy ťažšie a tlak súpera sa zvýšil. Bayern využil našu nepozornosť a vyhral. Je to pre nás škoda, no bol som s výkonom veľmi spokojný. Berieme si so sebou veľa pozitívnych vecí.“