17/12/2021
20:30

FC Bayern – VfL Wolfsburg

4 : 0 (1 : 0)

Na posledný zápas v kalendárnom roku 2021, ktorým je piatková predohrávka 17.kola Bundesligy proti vlkom z Wolfsburgu, nastúpili naši chlapci v Allianz Aréne v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Roca, Musiala – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski. Zápas sa kvôli nepriaznivej pandemickej situácii opäť odohráva bez divákov.

7min – 1 : 0 Gnabryho strelu spoza šestnástky brankár hostí vyráža len k Müllerovi a ten dorazí loptu do bránky.
8min – Weghorst vnikne do šestnástky, Davies mu ale ukopne loptu, tá ale ostáva na nohe útočníka hostí a nasleduje gólová strela, ktorú Neuer vyráža.
10min – Saného strelu brankár Casteels vyráža, následná Lewandowského dorážka končí nad bránkou.
25min – Musiala sa pekne uvoľní cez Lacroixa, jeho strela ale minie bránku.
27min – Sané odcetruje na Müllera, ten hlavou predĺži loptu na Lewandowského, ktorého hlavičku chytá brankár Casteels na bránkovej čiare.
33min – Gerhardt odcentruje na Weghorsta, ktorého neubráni Hernandéz a tak útočník hostí zakončuje, lopta ale končí tečovaná vedľa bránky.
42min – Arnold odcentruje a Weghorst loptu tečuje na našu bránku, Neuer ale loptu chytá.

54min – Arnold odcentruje a Brooks veľmi nepresne hlavou zakončuje vedľa bránky.
55min – Lewandowski cez jasle Bornauwovi prihráva Musialovi, ktorého strelu brankár hostí vyráža k Sanému, jeho dorážka ale končí vysoko nad bránkou.
57min – 2 : 0 Sané prihráva Müllerovi, ktorý odcentruje na Upamecana a ten hlavou prekonáva brankára Casteelsa a otvára si strelecký účet v našom klube. Hostia striedajú Steffena za Nmechu.
59min – 3 : 0 Gnabry prihráva Sanému, ktorý z hranice šestnástky krížnou strelou obstrelí brániaceho Bornauwa a prekonáva brankára Casteelsa.
66min – Gnabryho krížnu prihrávku tečuje Lewandowski nad bránku.
72min – hostia striedajú Waldschmidta za Guilavoguiho.
75min – striedame Rocu za Sabitzera.
76min – Müller odcentruje na Gnabryho a ten prihráva Lewandowskému, ktorého gólovú strelu brankár hostí reflexívne vyráža na roh.
79min – Musialovu strelu tečuje Bornauw nad bránku.
80min – trojnásobne striedame. Daviesa za Omara Richardsa, Gnabryho za Sarra a Hernándeza za Nianzouho.
85min – avizujeme striedanie Musialu, ihrisko ale musí náhle opustiť Pavard a tak práve na jeho miesto prichádza Tillman.
86min – Musialova strela minie bránku.
87min – 4 : 0 hostia striedajú Vranckxa za Mbabuho. Musiala prihráva Lewandowskému a ten akrobatickou strelou z prvej prekonáva nielen brankára hostí, ale aj takmer 50 rokov starý rekord v počte strelených gólov v Bundeslige počas jedného kalendárneho roku. Ten od roku 1972 so 42 gólmi držal Gerd Müller. Robert Lewandowski tak v roku 2021 nakoniec strelil 43 gólov.
90min – Lewandowski padá v šestnástke po súboji s Bornauwom, penalta sa ale nepíska. Hlavný rozhodca Tobias Welz s naplnením riadneho hracieho času odpíska koniec dnešného stretnutia, aj koniec jesennej časti pre naše mužstvo. Krátku zimnú prestávku prečkáme ako jesenný majster na prvom mieste tabuľky. Hráči sa opäť zídu 2.januára, kedy sa začnú pripravovať na odvetnú časť sezóny, ktorá sa začne 7.januára 2022 zápasom 18.kola Bundesligy proti Borussii Mönchengladbach.

Julian Nagelsmann: „Je to veľmi dobrý pocit. Prvá polovica sezóny bola veľmi uspokojivá. Dnes sme strelili veľa gólov proti kompaktnému súperovi. Po góle sme mali trochu šťastia v dvoch situáciách, ale vždy sme mali veľmi dobrú kontrolu. Najmä v druhom polčase sme naozaj dobre tlačili a nepúšťali sme súpera von z polovice a to bolo pôsobivé. Nakoniec sme si zaslúžili vyhrať a dali pekné góly.“

Manuel Neuer: „Bol to perfektný koniec roka. Opäť sme sa rozhodli hrať na nulu a dominovať v zápase a to sa nám dnes podarilo. Preto môžeme byť na seba hrdí. V prvom polčase to nebolo také jednoduché. Potom sme sa však v druhom polčase dostali do niekoľkých šancí, aj keď sme ich niekoľko nepremenili. Vo všeobecnosti sme v prvej polovici sezóny vždy podávali dobré výkony proti top tímom, proti Lisabonu, Dortmundu a Barcelone sme boli vždy dominantným tímom a to sa počíta. Preto sa môžeme tešiť na ďalšie mesiace.“

Leroy Sané: „Je to veľmi dobrý pocit, pretože do prestávky ideme s vedením. S dnešným výkonom aj počas celej prvej polovice sezóny môžeme byť spokojní. Je zábavné hrať s chalanmi futbal. Každého baví hrať. V prvom polčase to bolo pre nás pomerne ťažké. Wolfsburgu sa darilo, ale snažili sme sa vyvinúť tlak a držať loptu. Bolo pre nás dobré, že sme strelili prvý gól tak skoro. V druhom polčase sme mali ešte väčšiu kontrolu. Vieme, že v takýchto hrách musíme byť trpezliví a hrať rozumne. V druhom polčase sa nám darilo lepšie.“

Florian Kohfeldt (tréner VfL Wolfsburg): „Prehra bolí. Predovšetkým v prvom polčase sme odohrali slušnú partiu, veľa sme si nedovolili a mali sme dve veľké šance. Musíme ale premeniť aspoň jednu z nich. Čo sa potom stalo, sa nemôže stať proti Bayernu. Samozrejme, že je to nakoniec zaslúžená porážka.“

Marcel Schäfer (športový riaditeľ VfL Wolfsburg): „Porážky sú vždy na hovno, sedem v rade ešte viac. Dnes to bola zaslúžená prehra, bohužiaľ to treba uznať. Bayern mal dlho problém dostať sa za našu reťaz. Tiež sme mali jednu alebo dve šance. Vieme však, že v Mníchove nedostanete desať možností. V prvom polčase sme mali dve naozaj veľké šance a myslím si, že by to bolo dobré aj pre nás ak by sme ich premenili.“