20:30

bayern bremen

FC Bayern – Werder Bremen

6 : 0 (2 : 0)

Na otvárací zápas bundesligovej sezóny 2016/2017 sme nastúpili v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Vidal, Alonso, Thiago – Müller, Lewandowski, Ribéry. Zápasu predchádzala minúta ticha za obete zemetrasenia v Taliansku a hráči mali na počesť na rukách čierne pásky.

7min – Müllerova zblokovaná strela končí vedľa bránky.
9min – 1 : 0 Lahm odcentruje a obrana hostí odhlavičkuje loptu k Alonsovi, ktorý si ju nadhodí a nechytateľnou strelou spoza šestnástky strelí úvodný gól novej sezóny Bundesligy.
11min – obrana Werderu zblokuje strelu Lewandowského aj dorážku Ribéryho.
13min – 2 : 0 Ribéry prihrávkou za obranu vysúva Lewandowského, ktorý sa vyhne ofsajdovej pasci a postupuje sám na brankára Wiedwalda, ktorého obstrelí krížnou strelou.
31min – Müllerovu slabú strelu po prihrávke Thiaga chytá brankár hostí.
32min – Müllerovu strelu zastaví tyč a následne Lewandowski dorážkou nepochopiteľne vysoko prestrelí bránku.
36min – hlavičku Martíneza chytá brankár Wiedwald.
39min – Müller sklepne loptu Lewandowskému, jeho strelu ale brankár hostí nohou vytesní na brvno.
43min – Lewandoského strelu chytá brankár hostí.

46min – 3 : 0 už po 40 sekundách druhého polčasu sa gólovo presadí Lewandowski, ktorý do bránky sklepne centrovanú loptu Müllera.
63min – hostia striedajú Johannssona za Sternberga.
64min – Alonsa strieda Kimmich.
66min – 4 : 0 Philipp Lahm si vymení loptu s Müllerom, napriahne a strelou od tyče posiela loptu do bránky.
71min – Müllerovu strelu zblokuje Diagné.
73min – 5 : 0 Müllerova spätná prihrávka si nájde Ribéryho a ten z hranice penaltového bodu prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
74min – obe mužstvá striedajú. Hostia Grillitscha za Eggesteina a naši Lahma za Rafinhu.
76min – obranca hostí nezmyselne v šestnástke fauluje Rafinhu, ktorého pri behu smerom von zo šestnástky potiahne za dres a hlavný rozhodca neváha odpískať penaltu.
77min – 6 : 0 brankár Wiedwald síce vystihne smer Lewandowského penalty, tá je ale dostatočne presná a prudká, aby skončila v bránke. Lewandowski tak dovŕši svoj hetrik.
78min – Alabu strieda Bernat.
85min – Bartelsovu strelu chytá Manuel Neuer.
88min – hostia striedajú Bartelsa za Thya.
90min – hlavný rozhodca Dingert s naplnením riadneho hracieho času odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to dobrý štart do Bundesligy. Strelili sme skorý gól, čo bolo dobré. Potom sme mali hru pod kontrolou. Hrali sme 90 minút veľmi dobre. Som rád, ale stále máme priestor na zlepšenie. Robert Lewandowski je fantastický útočník. Máme ale celkovo dobré vyhliadky do budúcnosti, vieme veľa kombinovať a zaútočiť s mnohými hráčmi.“

Philipp Lahm: „Hrali sme dnes futbal dobre, ale nemôžeme podľa toho ešte nič posúdiť. Je to prvý zápas. Môžeme byť ale spokojní.“

Mats Hummels: „Keď sme mali loptu vyzeralo to dobre. Hrali sme veľmi sústredene a jasne sme dominovali. Mali sme hru po celý čas pod kontrolou.“

Viktor Skripnik (tréner Werderu Bremen): „Gratulujem Bayernu k zaslúženému víťazstvu. Chceli sme odčiniť poníženie z pohárového zápasu. To sa nám ale vôbec nepodarilo. Bolo to príliš jednoduché pre Bayern, boli sme čiastočne príliš naivní. Každý videl triedu Bayernu Mníchov a slabú hru Werderu Brémy.“

Clemens Fritz (kapitán Werder Bremen): „Báli sme sa tu dnes hrať futbal. Nikto nechcel mať loptu. Jednoducho sme nehrali dobre.“