21/01/2018
15:30

FC Bayern – Werder Bremen

4 : 2 (1 : 1)

Na zápas 19.kola Bundesligy, ktorý je zároveň prvý jarným zápasom v Allianz Aréne nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Süle, Bernat – Martínez – Robben, Müller, James, Ribéry – Lewandowski.

5min – Bauer vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
8min – po centri Augustinssona a hlavičke Kruseho sa lopta obtrie o tyč našej bránky.
12min – Ribéryho strelu spoza šestnástky chytá brankár Pavlenka.
23min – po rohovom kope hostí sa k lopte dostáva Junuzovič, jeho strela spoza šestnástky ale minie našu bránku.
25min – 0 : 1 Kruse vysunie prihrávkou za obranu Gondorfa, ktorého neubráni Kimmich a tak hráč hostí strelou medzi nohy prekonáva Svena Ulreicha.
26min – Delaneyho strelu chytá Sven Ulreich.
32min – Kimmich padá v šestnástke po súboji s Gondorfom, penalta sa ale nepíska.
33min – po spätnej prihrávke Boatenga zblokuje Jamesovu strelu z dobrej pozície Bargfrede a následnú Süleho zase Delaney.
41min – 1 : 1 Boatengov dlhý center podbehne Veljkovič a tak sa lopta dostáva k Müllerovi, ktorý si ju pekne na prsiach spracuje a podstrelí brankára Pavlenku.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – hostia cez polčasovú prestávku striedajú Bauera za Gebre Sellasieho.
56min – Gondorf sa snaží prelobovať Ulreicha, aj vďaka teči Süleho sa mu to nepodarí.
57min – Jamesov center pošle Lewandowski tesne vedľa bránky.
58min – striedame Martíneza za Vidala a Robbena za Comana.
62min – Vidalovu krížnu gólovú strelu vyráža pekným zákrokom brankár Pavlenka, následne sa ešte k strele dostáva aj Boateng, lopta ale mieri vysoko nad bránku.
63min – 2 : 1 na rohový kop Jamesa si najvyššie vyskočí Lewandowski a hlavou nechytateľne prekonáva brankára hostí.
65min – Junuzovič odcentruje a Gebre Sellasie hlavičkuje nad bránku.
66min – Bargfrede fauluje Lewandowského a vidí za to žltú kartu.
69min – Ribéryho prihrávku tečuje Lewandowski na bránku, brankár Pavlenka loptu reflexívne vyráža a následnú dorážku Ribéryho zblokuje Moisander.
72min – hostia striedajú Gondorfa za Kainza.
74min – 2 : 2 Ulreich chybuje pri súboji s Krusem a hostia tak budú kopať rohový kop. Ten zahráva práve Kruse, ktorý ho pošle pred bránku, kde loptu do našej bránky nešťastne tečuje Süleho.
76min – 3 : 2 tentokrát na Müllerov center najvyššie vyskočí Lewandowski a hlavou prekonáva brankára hostí. Následne prepúšťa na ihrisku miesto Sandrovi Wagnerovi.
80min – Junuzovičovu gólovú strelu vyráža brankár Ulreich na roh. Hostia ešte pred jeho rozohraním striedajú Bargfredeho za Belfodila.
84min – 4 : 2 Jamesov lob za obranu posiela Müller z prvej medzi nohy brankára Pavlenku do bránky.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – Junuzovičova strela končí tesne vedľa našej bránky.
90+2min – hlavný rozhodca Kampka odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Hrali sme proti tímu Brém, ktorý sa veľmi dobre predstavil, hral hlavne odvážne a bez rozpakov. V našich akciách sme neboli tak jasní, hrali sme od obrany príliš pomaly. Rozlišuje nás však to, že takéto hry vyhráme. Brémy odohrali veľmi dobrý zápas a nehrali ako tím, ktorý je na konci tabuľky a hrá o záchranu.“

Thomas Müller: „Brémy hrali dobre. Pre nás to bol dlhý týždeň. Hrať v piatok a potom znovu v nedeľu. Tím ale musí byť vždy pripravený. Určite ešte nie sme tam, kde chceme byť.“

Florian Kohfeldt (tréner Werder Bremen): „Bol to skvelý futbalový zápas s mnohými šancami na oboch stranách. Môj tím si za zápas zaslúži úctu. Chceli sme hrať statočne a to sa nám v mnohých fázach podarilo. Som veľmi nahnevaný za prehru, pretože som presvedčený, že sme dnes mali mať aspoň jeden bod. Ale som spokojný s výkonom, na tom môžeme stavať.“

Max Kruse (Werder Bremen): „Z veľkej časti sme odohrali dobrý zápas. Nakoniec sa ale počítajú len body. Ak dostanete štyri góly, tak ste neurobili všetko v poriadku. Priebeh hry by určite mohol byť lepší.“