14/12/2019
15:30

FC Bayern – Werder Bremen

6 : 1 (2 : 1)

Na zápas 15.kola Bundesligy proti Werderu Brémy nastupujeme v Allianz Aréne v základne zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Thiago, Goretzka – Gnabry, Lewandowski, Coutinho.

1min – Coutinhova strela spoza šestnástky končí nad bránkou hostí.
5min – Pavardov center pošle Gnabry hlavou nad bránku.
9min – Lewandowského strelu spoza šestnástky brankár Pavlenka vyráža.
13min – strelu Gnabryho brankár hostí chytá.
15min – Lewandowského gólovú hlavičku brankár Pavlenka pekným zákrokom vyráža nad brvno.
16min – Pavard vidí žltú kartu za faul na Augustinssona.
18min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Klaassena.
22min – Gross vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
24min – 0 : 1 Klaassen prihráva Rashicovi, ktorý sa pohrá s Boatengom, ktorý ho nedokáže ubrániť a tak útočník hostí z hranice šestnástky prestrelí Neuera.
39min – Lewandowski postupuje sám na brankára hostí, ktorého sa pokúsi prelobovať, Pavlenka ale loptu vyráža a následne vyráža aj Coutinhov pokus o obstrelenie spoza šestnástky.
45min – 1 : 1 Kimmich odcentruje loptu za obranu na Gnabryho, ktorý pošle krížnu prihrávku na Coutinha a ten doklepne loptu do odkrytej bránky. Pri pokuse o ubránenie Coutinha sa hosťom zraní Gebre Selassie, ktorého musí vystriedať Friedl. Nadstavený čas 1.polčasu budú 2 minúty.
45+4min – 2 : 1 ošetrovanie a striedanie Gebre Selassieho spôsobí, že hlavný rozhodca nadstaví k pôvodným 2 ďalšie 2 minúty. Coutinho prehodí loptu za obranu na Lewandowského a ten prestrelí brankára Pavlenku, aj keď ten si na loptu siahne. Gól ešte odobrí videorozhodca.
45+5min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Boatenga za Perišiča.
47min – Lewandowski prihráva Coutinhovi, ten tečuje loptu iba do brankára hostí.
53min – strelu Langa spoza šestnástky Neuer chytá.
59min – Perišičova strela netrafí bránku hostí.
62min – Friedl vidí žltú kartu za úmyselnú hru rukou.
63min – 3 : 1 Alaba krásnou prihrávkou za obranu nájde Coutinha, ktorý nádherným lobom vonkajším priehlavkom prekonáva brankára Pavlenku.
67min – hostia striedajú Osaka za Bittencourta.
70min – striedame Goretzku za Müllera.
72min – 4 : 1 Müllerom centrovaná lopta za obranu nájde Lewandowského a ten krížnou strelou zvyšuje skóre.
75min – 5 : 1 Perišič vysúva Coutinha, ten spätnou prihrávkou nájde Müllera, ktorý strelou pošle loptu do bránky.
77min – Coutinhovu strelu spoza šestnástky brankár hostí chytá.
78min – 6 : 1 Perišič prihráva Coutinhovi, ktorého krížna strela z hranice šestnástky aj s pomocou tyče zapadne za brankára Pavlenku.
82min – striedame. Strelca hetriku a autora dvoch gólových prihrávok Coutinha štadión za pomoci standing ovation vyprevádza z ihriska. Strieda ho Singh.
86min – hostia striedajú Rashicu za Bartelsa.
90min – s naplnením riadneho hracieho času odpíska hlavný rozhodca Schröder koniec dnešného stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Brémy si spočiatku viedli dobre, to treba povedať. Dva góly pred prestávkou boli veľmi dôležité. V druhej polovici sme mali kontrolu a hrali naozaj, naozaj dobrý futbal. Dnes ste videli čo je v Coutinhovi. Som veľmi rád, že sa to zlomilo. V najbližších niekoľkých zápasoch sa chceme pokúsiť pokračovať presne tam, kde sme dnes skončili.“

Hansi Flick: „Videli ste charakter tímu, keď sme zápas pred prestávkou otočili.“

Robert Lewandowski: „V prvej polovici sme mali problém s brémskou obrannou zostavou. V druhej polovici sme to ale urobili oveľa lepšie, mali sme viac z hry a tiež sme sa pohybovali lepšie bez lopty a hrali našu hru.“

David Alaba: „Hráme futbal s veľmi vysokým rizikom, veľmi, veľmi, veľmi vysokým. Dnes sme predviedli našu tvár ako tím a hru sme zmenili po prvej polovici.“

Davy Klaassen (Werder Bremen): „Prvá polovica bola pre nás dobrá. Iste, mali pár šancí. Bayern je dobrý tím. Mali sme však aj dve alebo tri dobré príležitosti. S trochou šťastia by bolo toho viac, ale v druhej polovici sme toho nebolo neukázali.“