Audi Sport Park Ingolstadt

ingolstadt bayern

FC Ingolstadt 04 – FC Bayern

1 : 2 (1 : 2)

Po vypadnutí v semifinále Ligy majstrov sme sa vybrali v predposlednom kole Bundesligy na ihrisko Ingolstadtu potvrdiť zisk nemeckého titulu. Na zápas sme nastúpili v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Kimmich, Alaba – Alonso – Costa, Müller, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

5min – Lezcano padá v šestnástke, keď ho križujú Thiago aj Martínez, penalta sa ale nepíska.
9min – Alabov priamy kope letí nad bránku domácich.
12min – Ribéryho center chytá brankár Özcan.
14min – 0 : 1 Costa sa nádherne prekľučkuje cez obranu a pošle finálnu prihrávku na Ribéryho, ten si zasekne brankára, dobiehajúci Matip ho ale faulom pošle k zemi. Hlavný rozhodca neváha a odpíska penaltu, ktorú Lewandowski bezpečne premení.
18min – Müllerova strela spoza šestnástky letí vedľa bránky.
20min – Müllerovu strelu spoza šestnástky chytá brankár Özcan.
21min – Costa sa vo veľkej príležitosti rúti sám na brankára, ktorého si zasekne, dobiehajúci Roger mu ale loptu vypichne.
26min – Groß v dobrej pozícii minie centrovanú loptu. Leckiehoho strelu chytá Manuel Neuer.
29min – Lezcano vysunie prihrávkou za obranu Hartmanna, ten vo veľkej príležitosti pošle loptu do bočnej siete.
32min – 0 : 2 Alonsova krásna prihrávka za obranu si nájde Lewandowského a ten krížnou strelou k tyči prekonáva domáceho brankára.
34min – strieľaný prízemný center Lezcana tečuje Leckie na bránu, loptu ale pekným zákrokom na bránkovej čiare vyrazí Manuel Neuer.
36min – Lewandowski obíde domáceho brankára, dostáva sa ale z uhla a už sa mu nepodarí prestreliť Hübnera na bránkovej čiare.
41min – 1 : 2 Alonso fauluje Hartmanna, hlavný rozhodca odpíska penaltu a sám faulovaný Hartmann ju bezpečne premení.
43min – Neuer chytá strelu Hartmanna spoza šestnástky.
45min – nadstavený čas 1.polčasu je 1 minúta.
45+1min – Großova strela letí vedľa našej bránky. Následne hlavný rozhodca po ošetrovaní Alonsa a rozohraní lopty odpíska koniec 1.polčasu.

46min – Alonso už do 2.polčasu nezasiahne, pretože ho cez polčasovú prestávku vystrieda Benatia, ktorý už po 20 sekundách na ihrisku vidí žltú kartu za faul. Po priamom kope hlavičkuje Leckie nad našu bránku.
52min – Alabova strela spoza šestnástky tesne minie domácu bránku. Lewandowského by išiel sám na domáceho brankára, ak by ho nezastavil nesprávne odmávaný ofsajd.
57min – Ribéryho vystrieda Rafinha.
58min – Müller odcentruje na Costu, ten loptu z prvej pošle vedľa bránky.
61min – Müller sám zoči-voči trafí loptu iba do domáceho brankára.
63min – domáci striedajú. Cohena strieda Morales.
71min – Hartmannova strela letí tesne vedľa bránky.
75min – Müller vidí žltú kartu za faul na Moralesa.
76min – domáci striedajú strelca gólu Harmanna za Hinterseera.
80min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Rogera.
83min – domáci striedajú Lezcana za Lexa. Lex po niekoľkých sekundách na ihrisku zbytočne fauluje Manuela Neuera pri rozohrávke a vidí za to žltú kartu.
89min – Leckie vidí žltú kartu za faul na Kimmicha. Striedame Thiaga za Rodeho.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – Hinterseerova strela letí tesne vedľa bránky. Po následnej rozohrávke odpíska hlavný rozhodca Meyer koniec zápasu a definitívne spečatí naše víťazstvo v bundesligovej sezóne 2015/2016.

Pep Guardiola: „Veľký kompliment všetkým zamestnancom, našim fanúšikom a vynikajúcim hráčom. Každý jednotlivec nám pomohol! Veľký kompliment Borussii Dortmund za túto šialenú sezónu v Bundeslige. Boli pre nás obrovským konkurentom. Chcem sa podeliť o tento titul s Juppom Heynckesom. Dosiahli sme niečoho naozaj zvláštne – štyri tituly v rade! Ďakujem za všetko, všetkým ľuďom v Nemecku. Som šťastný za tieto skúsenosti, ktoré som tu bol schopný nazbierať.“

Thomas Müller: „Tím odohral pekelnú sezónu. Mali sme v Dortmunde preukázateľne najlepšieho prenasledovateľa v histórii Bundesligy. Opäť sme videli, že dnes do toho dal súper všetko, ale my sme boli na konci lepší. To je dôvod, prečo sme veľmi spokojní. Štyri po sebe idúce tituli, to sa nikdy v histórii Bundesligy nestalo. A to tam boli naozaj skvelé tímy v Bundeslige. To je mimoriadne. Teraz je to jednoducho obrovský pokles tlaku a existuje aj istá spokojnosť.“

Robert Lewandowski: „Sme pre štvrtýkrát za sebou nemeckí šampióni! Som tiež štvrtýkrát nemecký šampión. To je šialenstvo! Som rád, že som strelil dva góly. Nemáme tak do Mníchova ďaleko, vzhľadom k tomu, aby sme mohli oslavovať. Budúci týždeň to oslávime s našimi fanúšikmi v Mníchove. Potom máme pred sebou ešte stále jeden finálový zápas. Ak vyhráme pohár, sezóna bude naozaj dobrá.“

Ralph Hasenhüttl (tréner FC Ingolstadt 04): „Pep, je nielen skvelý tréner, ale je tiež neuveriteľne skromný. Ak si to niekto zaslúži, je to on. Bayern predviedol neuveriteľné divadlo. To ukazuje, aký skvelý tréner je Pep. Po prestávke sme boli trochu bližšie ako v prvom polčase. Bola to dnes pre nás veľká skúsenosť hrať tu proti tomuto tímu.“

Ďalšie reakcie z Nemecka:

Reinhard Rauball (Liga prezident): „Bayern hral opäť vynikajúci sezónu, čo je dôležité uznať. Tím, tréner aj funkcionári odviedli vynikajúcu prácu a nepochybne si zaslúžia titul.“

Christian Seifert (CEO DFL): „Blahoželáme Bayern Mníchov k obhajobe víťazstva v nemeckom šampionáte. Navyše vyhrať Bundesligu prvý krát v histórii štyri krát za sebou je vynikajúcim úspechom.“

Reinhard Grindel (prezident DFB): „Gratulujem k impozantnej sezóne a zaslúženému titulu.“

Joachim Löw (tréner reprezentácie Nemecka): „Štvrtý titul v rade je výrazom veľmi veľkej kvality, enormnej vôle a neuveriteľne konštantnej výkonnosti Bayernu v posledných niekoľkých rokoch.

Oliver Bierhoff (manažér reprezentácie Nemecka): „Môžete cítiť, že v Bayerne nie sú nikdy spokojní a chcú potvrdiť svoje úspechy znova a znova.“