20:30
Veltins Arena Gelsenkirchen

FC Schalke 04 – FC Bayern

0 : 3 (0 : 2)

5.kolo Bundesligy je v tomto týždni rozdelené do dvoch hracích dní. Hneď ten prvý, teda utorok nastupujeme na šláger kola v Gelsenkirchene proti odvekému rivalovi Schalke 04 v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Martínez, Süle, Rafinha – Rudy, Tolisso – James, Müller, Coman – Lewandowski.

8min – James prihráva Rudymu, jeho gólovú strelu vyráža domáci brankár Fährmann.
10min – domáci brankár hruďou zastaví strelu Müllera.
14min – Tolissovu strelu pohodlne chytá domáci brankár.
22min – Goretzkovu gólovú strelu krásnym zákrokom vyráža Sven Ulreich. Dorážka Burgstallera je už zbytočná, pretože domáci útočník zakončuje z ofsajdu.
23min – Naldo zahrá v šestnástke rukou pri centri Jamesa. Hlavný rozhodca Fritz si situáciu overí u videorozhodcu a následne odpíska penaltu.
24min – 0 : 1 Lewandowski penaltu bezpečne premení, keď pošle loptu do protipohybu brankára Fährmanna.
29min – 0 : 2 domáci po zlej rozohrávke autového vhadzovania prichádzajú o loptu, ktorá sa po sérii našich rýchlych prihrávok dostáva k Tolissovi, ktorý ju prihráva lepšie postavenému Jamesovi a ten prízemnou strelou pošle loptu presne do rohu domácej bránky.
30min – po strele Goretzku a trme-vrme pred našou bránkou zastaví loptu na bránkovej čiare Kimmich a definitívne sa obránime až odkopom Martíneza.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú. Harita nahrádza Konoplyanka.
51min – po centri Jamesa posiela Müller loptu hlavou to tyče domácej bránky.
52min – Lewandowského strela z otočky končí vysoko nad domácou bránkou.
54min – Caligiuriho strela tesne minie bránku.
57min – Konoplyankova strela tesne minie našu bránku.
58min – domáci striedajú McKennieho strieda Embolo.
60min – Goretzkova prízemná strela minie našu bránku. Na opačnej strane vyráža tvrdú Comanovu strelu domáci brankár.
64min – Embolo fauluje Comana
65min – striedame Lewandowského za Thiaga.
66min – Burgstaller postupuje sám na Ulreicha, ten jeho strelecký pokus nohou vyráža.
69min – striedame Tolissa za Vidala.
75min – 0 : 3 Jamesov jemný center za obranu pošle Vidal z prvej presne do bránky.
77min – striedame Martíneza za Hummelsa.
78min – domáci striedajú Burgstallera za Di Santa.
79min – Konoplyankovu slabú strelu z hranice šestnástky pohodlne chytá Ulreicha.
88min – Thiago vidí žltú kartu za faul. Po Müllerovej prihrávke a strele Jamesa sa vyznamená domáci brankár, ktorý vytlačí strelecký pokus nášho hráča.
90min – s naplnením nadstaveného času odpíska hlavný rozhodca Fritz koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to dobrý výkon od začiatku do konca. Hrali sme s vysokou intenzitou. James hrá veľmi dobre, veľmi tímovo s dobrými kombináciami, ale fyzicky ešte nie je 100 percent pripravený. Ale dnes hrali dobre všetci, je ťažké vybrať jedného. Som veľmi šťastný za všetkých.“

Sven Ulreich: „Áno, som rád, že som udržal nulu a že sme dnes mohli získať tri body. Na Schalke to nikdy nie je jednoduché, ale zvládli sme to dobre. Nebolo to ľahké. Schalke sa postaralo o to, že sme mali dobrý štart do zápasu. Taktiež sme ale urobili niekoľko jednoduchých chýb. Najmä v druhom polčase, sme súperovi dovolili šance. To musíme urobiť ešte lepšie. Dopredu sme ale mali dobré akcie a dali sme pekné góly. Chlapci to urobili super, preto sme potom vyhrali.“

Joshua Kimmich: „Myslím, že obaja tímy urobili na začiatku veľa chýb. Premenili sme penaltu a bezprostredne potom sme po chybe Schalke zvýšili na 2 : 0. Na druhej strane aj hráči Schalke mali šance. Myslím, že to bolo zaslúžené víťazstvo.“

Domenico Tedesco (tréner FC Schalke 04): „Snažili sme sa dobre brániť a tlačiť. Mali sme nejaké gólové šance, ale nepremenili sme ich. Tím hral s veľkou vášňou, ale nedokázali sme streliť gól.“

Ralf Fährmann (brankár FC Schalke 04): „Rád by som tím pochválil. Bojovali sme dobre. Gól na 1 : 0 nás ale zlomil. Mali sme aj nejaké šance, tie sme ale nedokázali premeniť. Prehra preto bolí.“

Leon Goretzka (FC Schalke 04): „Musíte povedať, že to bolo jasné. Myslím, že nás zlomilo, že sme urobili nesprávne rozhodnutia pred prvým gólom, keď sme mali dobré šance. Kebyže sa dostaneme do vedenia, zápas vyzerá inak. Dúfali sme, že doma niečo uhráme. Takto je to ale veľkým sklamaním.“