20:45
Veltins Aréna Gelsenkirchen

FC Schalke 04 – FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na štvrťfinálový zápas Nemeckého pohára nastupujeme v Gelsenkirchene proti Schalke 04 v základnej zostave: Neuer – Pavard, Kimmich, Alaba, Davies – Thiago, Tolisso – Gnabry, Goretzka, Coutinho – Müller.

5min – krížna strela Schöpfa letí tesne vedľa našej bránky.
12min – McKennieho center pošle Burgstaller akrobatickou strelou od zeme do brvna našej bránky.
15min – Pavardova strela končí nad bránkou.
16min – Goretzkova strela z vnútra šestnástky tesne minie bránku.
20min – Burgstaller dáva gól, ktorý ale pre ofsajd aj potvrdený videom neplatí.
22min – Pavardovu strelu brankár Schubert vyráža.
24min – Müllerova strela minie bránku.
38min – domáci brankár Schubert len s námahou vyráža hlavičku spoluhráča Todiba, ktorá by inak skončila vlastným gólom.
40min – 0 : 1 po Coutinhovom rohovom kope sa lopta dostáva ku Kimmichovi a ten krížnou strelou z hranice šestnástky prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
44min – Goretzkova strela z hranice šestnástky končí nad bránkou.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

59min – Alabova strela končí nad bránkou.
62min – Coutinhova strela z hranice šestnástky trafí brvno domácej bránky.
64min – domáci striedajú Boujellaba za Ramana.
65min – rýchly protiútok domácich sa končí slabou strelou Ramana, ktorú Neuer pohodlne chytá.
67min – Nastasič vidí žltú kartu za faul na Tolissa a následne vidí žltú kartu aj kapitán Burgstaller za neprimerané protesty.
69min – Gnabryho strelu vyráža brankár Schubert na roh. Po jeho rozohraní odcentruje Kimmich na hlavou Goretzku, ten ale z dobrej pozície pošle loptu vedľa bránky.
72min – Goretzkove zakončenie nožničkami končí nad bránkou.
79min – rohový kop Coutinha predĺži Pavard hlavou ku Gnabrymu, ten ale trafí bočnú sieť.
82min – domáci striedajú Matonda za Kutucu.
85min – striedame Tolissa za Zirkezeeho.
86min – McKennie vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
87min – domáci striedajú Beckera za Gregoritscha.
88min – Alabov priamy kop letí vysoko nad bránku.
90min – Raman vidí žltú kartu za faul a následné protesty. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Müllerova strela z hranice šestnástky letí vysoko nad bránku.
90+4min – hlavný rozhodca Stieler odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí náš postup do semifinále domáceho pohára.

Hasan Salihamidžič: „Bol to dobrý zápas, samozrejme, mali by sme streliť viac gólov. Ale bolo to úplne zaslúžené vížazstvo. Držali sme loptu 80 percent času a takmer nič sme domácim nedovolili, hoci Schalke mal jeden alebo dva protiútoky. Celkovo to však bol veľmi sebavedomé.“

Hansi Flick: „Môj tím dnes hral veľmi dobre a veľmi šikovne. Som šťastný z toho, ako sme tento zápas vyhrali. Dnes sme hrali proti tímu, ktorý hral veľmi defenzívne. Napriek tomu sme si vytvorili príležitosti a celkovo sa nám darilo veľmi dobre. Medzitým sme mali loptu viac ako 80 percent času. Nakoniec je v pohári vždy dôležité, aby ste postúpili. Sme v semifinále, takže som veľmi hrdý na svoj tím. Tím je v dobrej nálade, je v poriadku. Dnes sme sa veľa nechceli meniť. Teraz začíname s regeneráciou, potom majú chlapci jeden a pol dňa voľna a potom sa začína príprava na Augsburg.“

Joshua Kimmich: „Nemyslel som si, že dnes je možné súpera takto prekonať, pretože Schalke bolo veľmi zatiahnuté a priestor bol veľmi úzky. Nie vždy bolo možné hrať rýchlo a priamo. Skúsili sme to, no nie všetko bolo úspešné. Protiútoky boli proti nám dve alebo tri. Konečným výsledkom však bolo zaslúžené víťazstvo. Som rád, že som strelil víťazný gól. V tom okamihu som len vystrelil a dúfal, že to vojde.“

Manuel Neuer: „Dnes tu bolo veľa taktík Schalke, ktoré boli proti ním: trávnik, lopty atď. Preto sme na ihrisku nemohli oslavovať futbal. Mali sme dobré šance a viac ako 80 percent držania lopty a úplnú kontrolu nad hrou. Urobili sme dobrý pokrok. Samozrejme viete, že sa môže stať čokoľvek. Bolo to vidieť aj v prvej polovici zápasu u Burgstallerovho ofsajdového gólu. Práve keď prišli rýchly hráči Kutucu a Raman, tak sa niečo mohlo stať pri protiútoku. Celý náš tím ukázal vynikajúci obranný výkon, takže sme si mohli udržať nulu.“

David Wagner (tréner FC Schalke 04): „Gratulujem Hansimu a FC Bayern. Nikdy sme nestratili srdce. Chlapci veľmi dobre bojovali a Bayernu skutočne vzdorovali. Mali sme dva alebo tri skutočne dobré chvíle, ale nevyužili sme ich. Napriek tomu je to zaslúžené víťazstvo pre Bayern, pretože mali viac z hry a zakončenia. Sme sklamaní, že sme vypadli.“

Guido Burgstaller (kapitán FC Schalke 04): „Možno sme potrebovali trocha šťastia pri mojom brvne a strele mimo bránku. Celkovo môžeme byť spokojní s tým ako sme hrali, ale nakoniec sme predsa vypadli.“