15:30
Veltins Aréna Gelsenkirchen

FC Schalke 04 – FC Bayern

0 : 4 (0 : 1)

Na zápas 18.kola Bundesligy nastupujeme vo Veltins Aréne v Gelsenkirchene proti Schalke 04 v základnej zostave: Neuer – Süle, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Gnabry – Lewandowski.

1min – slabú strelu Beckera spoza šestnástky Neuer pohodlne chytá.
2min – Saného ďalekonosný strelecký pokus minie bránku.
7min – Kimmich odcentruje na Lewandowského, ktorého hlavička končí nad bránkou.
8min – hlavička osamoteného Serdara tesne minie našu bránku.
9min – po prihrávke Müllera si Gnabry zasekne Beckera, jeho strela ale minie bránku.
11min – Oczipka odcentruje na Utha, pri ktorého gólovej hlavičke Neuer čaruje a pohotovým zákrokom loptu vyráža.
13min – Goretzka prifilmuje v šestnástke pád po súboji s Kabakom a tak hlavný rozhodca správne penaltu neodpíska.
23min – pri priamom kope po faule na Saného si Lewandowski narazí loptu a vystrelí. Domáci brankár Fährmann loptu vyráža a následne vyráža aj dorážku Saného.
24min – Süleho strelu domáci brankár pohodlne chytá.
25min – Ramanovu strelu Neuer chytá.
26min – Müller odcentruje a Gnabry pošle loptu hlavou vedľa bránky.
27min – Süleho strela spoza šestnástky končí nad domácou bránkou.
32min – Kimmichovu ďalekonosnú strelu brankár Fährmann vyráža a Müller sa už k dorážke nedostane.
33min – 0 : 1 Kimmich odcentruje a Müller hlavou prekonáva domáceho brankára.
37min – Alabova ďalekonosná strela končí vysoko nad bránkou.
44min – Kimmichovi na „päťke“ v obrovskej šanci tesne pred zakončením domáci stopér ukopne loptu.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.

49min – Gnabryho strela končí vedľa bránky.
52min – po rohovom kope Harita hlavičkuje Nastasič tesne vedľa našej bránky.
54min – 0 : 2 Müller prihráva do šestnástky a Kimmich pošle loptu strelou nad bránku. Pri ďalšej akcii Kimmich odcentruje za obranu, ale lopta najprv Lewandowskému ostane pod nohou, následne si ju posunie a strelou cez obrancu domáci a popod brankára Fährmanna posiela loptu do siete.
60min – Serdarova strela z hranice šestnástky tesne minie bránku.
64min – dvojnásobne striedame. Saného za Comana a Gnabryho za Musialu.
68min – striedame Daviesa za Hernándeza.
71min – Lewandowského strela minie bránku.
72min – domáci dvojnásobne striedajú. Hoppeho za Boujellaba a Harita za Schöpfa.
73min – Schöpfova strela z hranice šestnástky minie bránku.
75min – Uthova strela z hranice šestnástky minie bránku.
80min – Nastasič vidí žltú kartu za faul na Müllera.
81min – striedame Lewandowského za Choupo-Motinga.
84min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Ramana.
85min – Musiala po „bicykli“ posiela dobrú strelu na bránku, domáci brankár loptu vyráža.
87min – Comanovu strelu cca z 20 metrov domáci brankár vyráža.
88min – 0 : 3 na Kimmichov center po priamom kope najvyššie vyskočí Müller a hlavou prekonáva domáceho brankára.
90min – 0 : 4 Alaba asi z 25 metrov napriahne a aj s prispením neistého zákroku domáceho brankára posiela loptu do siete. Následne hlavný rozhodca Stegemann rozhodnutý zápas zbytočne nepredlžuje a bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Po dvoch porážkach bolo dôležité, aby sme dosiahli určitú stabilitu. Teraz sme hrali s čistým kontom dvakrát po sebe. Som samozrejme rád, že sme tento týždeň dokázali nazbierať deväť bodov. Sme dnes spokojní s výsledkom, ale môžeme urobiť pár vecí lepšie, najmä čo sa týka toho, ako držíme loptu. Konkurenti nám dali šancu, ktorú sme využili. Teraz máme určitý náskok, ale stále je dôležité, aby sme ku každému zápasu pristupovali tak, ako sme pristupovali k posledným zápasom, že chceme dosiahnuť stopercentný výkon. Teraz si dáme dva dni voľna. To je dôležité, aby ste si občas vyčistili hlavu. Od stredy sa potom budeme intenzívne pripravovať na Hoffenheim.“

Manuel Neuer: „Prvý polčas bol dobrý, podobne ako proti Augsburgu. Bohužiaľ sme viedli iba 1:0. Proti Augsburgu to bolo náročnejšie, pretože sme museli bojovať. Dnes sme sa dokázali zlepšovať a stále sme mali jednu alebo dve šance na skórovanie. Určite by sme brali, keby sme vopred vedeli, že vyhráme 4:0.“

Thomas Müller: „V prvom polčase sme už čiastočne obliehali súperovu bránu, hrali sme dobre, mali niekoľko šancí, hoci chýbala finálna akcia. Celkovo ste si mohli všimnúť, že keď sme zvýšili tempo a hrali našu loptovú štafetu, vždy sme sa dokázali dostať do dobrých finálnych pozícií. Týždeň sme dobre odohrali, vyhrali sme všetky tri zápasy a v tabuľke sme urobili obrovský skok vpred. To sa počíta.“

Christian Gross (tréner FC Schalke 04): „Niektoré veci sme zvládli dobre, ale niektoré aj zle. Keď sme to uznali, súperom sme to uľahčili. Boli sme dobrí z hľadiska kompaktnosti, ale ešte nie dosť dobrí.“

Ralf Fährmann (FC Schalke 04): „Zaslúžili sme si dva góly, ďalšie dva sú príliš veľa. Záverom je, že musíme len povedať, že sme dnes hrali proti Bayernu Mníchov. Pre nás ešte len prichádzajú dôležité zápasy, ako napríklad proti Brémam. Bayern bol lepší a zaslúžil si vyhrať.“