Veltins-Arena Gelsenkirchen

schalke    bayern

FC Schalke 04 – FC Bayern

1 : 3 (1 : 1)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme na zápas 13.kola Bundesligy proti Schalke 04 v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Benatia, Alaba – Alonso – Müller, Vidal – Robben, Lewandowski, Costa. Zápas sa začína minútou ticha za obete teroristických útokov v Paríži.

9min – 0 : 1 Alabovu strelu nadvihne Goretzka, lopta oblúčikom končí za chrbtom bezmocného brankára Fährmanna.
12min – Lewandowského strelecký pokus letí tesne vedľa bránky.
17min – 1 : 1 Meyer vystrelí z hranice šestnástky, lopta sa zvezie po mokrej tráve a prešmykne sa Neuerovi medzi rukami.
30min – Lewandowského strelu vyráža brankár domácich pred seba a obrana odkopne loptu do bezpečia.
35min – Costova strela z hranice šestnástky letí nad bránku domácich.
43min – Müllerovu slabú strelu chytá brankár Fährmann.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – Lewandowského slabú strelu chytá brankár domácich.
56min – Saného strela letí vedľa bránky.
57min – domáci brankár si poradí so strelou Müllera.
59min – Benatiova hlavička letí nad bránku.
61min – Huntelaar vidí žltú kartu za faul na Alonsa.
65min – Robbenovu strelu zblokuje Aogo na roh.
69min – 1 : 2 na Robbenov center si medzi dvoch domácich obrancov nabehne Martínez a hlavou prekonáva domáceho brankára.
70min – obe mužstvá striedajú. Domáci Huntelaara za Choupo-Motinga a naši Benatiu za Boatenga.
71min – Lahmovu strelu vyráža brankár domácich.
75min – Neustädtera strieda Di Santo.
76min – Robben hlavičkuje z výbornej pozície nad bránku.
80min – strieľaný center Lahma tečuje Höwedes tesne vedľa bránky, do ktorej loptu nedokáže usmerniť ani Lewandowski.
82min – Hojbjerg vidí žltú kartu za faul na Alabu.
83min – nakopnutého Alabu strieda Rafinha.
87min – Meyera strieda Reese.
88min – Robbena strieda Kimmich. Matip tečuje loptu tesne vedľa bránky.
90min – Lewandowského strelu zastaví tyč domácej bránky.
90+1min – Lewandowského strelu chytá brankár Fährmann.
90+2min – 1 : 3 Müller dostáva prihrávku od Kimmicha a krížnou strelou posiela loptu k tyči do bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: „Bolo to ťažké tu vyhrať. Ale my sme to dokázali. Veľký kompliment tímu. Trávnik nebol dnes v dobrom stave a proti piatim hráčom uprostred ihriska to nebolo ľahké, pretože Schalke je veľmi rýchle. Po gól sme to robili veľmi dobre. V druhom polčase sme kontrolovali hru a znovu udreli a tak máme ďalšie tri body.“

Thomas Müller: „V Bundeslige musíte tvrdo pracovať na každé víťazstvo. V poslednej dobe sa stalo módou, aby to pre nás nebolo ľahké, že súperi stavajú do stredu poľa päť hráčov. Súperi skúsia všetko, takže musíme ísť v každom zápase na 100 percent. Urobili sme to dobre. Blbé bolo iba to, že sme z kontry dostali gól na 1 : 1.“

Manuel Neuer: „My sme si zaslúžili vyhrať. Strela Maxa Meyera bola nepríjemná, ale takúto loptu musím mať. Lopta ale dotykom o zem zrýchlila. Chcel som loptu chytiť, bohužiaľ sa to nepodarilo. Aj keď teraz máme osem bodov náskok, stále nemáme nič vyhrané.“

André Breitenreiter (tréner FC Schalke 04): „Dnes sme odohrali takticky brilantnú hru. Chlapci dodržiavali plán dokonale. Chceli sme Bayernu len ťažko ponúknuť priestor, ale vytvárali si šance a boli veľmi nebezpeční. Malá chyba spôsobila, že sme dostali gól na 2 : 1. Tím si ale mal možnosť z tohto niečo vziať. To je dôvod, prečo mám pozitívny výhľad do budúcnosti.“

Ralf Fährmann (brankár FC Schalke 04 ): „Nemôžeme sa z ničoho viniť. 90 minút sme sa snažili bojovať s našimi prostriedkami. Urobili sme to veľmi dobre. Urobili sme ale malé chyby, ktoré Bayern tvrdo potrestal. To je jednoducho Bayern. My sme vo fáze prechodu, ktorý nejde dosiahnuť v priebehu niekoľkých mesiacov. Musíme byť trpezliví.“