Olimp – 2 Rostov

rostov   bayern

FK Rostov – FC Bayern

3 : 2 (1 : 1)

V piatom kole skupinovej fázy Ligy majstrov sme cestovali do ruského Rostova bez viacerých opôr a tak sme nastúpili v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Boateng, Badstuber, Bernat – Lahm, Thiago, Sanches – Costa, Lewandowski, Ribéry.

7min – slabú Costovu strelu chytá brankár Dzhanaev.
9min – na Navasovu centrovanú loptu Ulreich zle vybehne, Erokhin ju hlavou pošle na opustenú bránku, Bernat ale loptu pred bránkovou čiarou dobehne a odkopne do bezpečia.
10min – Costa prihráva Thiagovi, jeho strela ale letí vysoko nad bránku.
22min – Costa rozohráva rohový kop, ktorý Badstuber hlavičkuje na bránku, domáci brankár loptu s námahou vyráža na ďalší rohový kop.
30min – Granat vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
32min – Costova strela letí tesne nad bránku.
34min – Boateng nedostatočne prikryje Azmouna, ten ale Ulreicha nedokáže podstreliť.
35min – 0 : 1 Sanches vnikne do šestnástky, jeho strelu Navas obranným zákrokom odkopáva iba ku Costovi, ktorý obstrelí všetkých, ktorí mu stoja v ceste.
44min – 1 : 1 Poloz po rýchlom protiútoku prihráva Azmounovi, ktorý si zasekne Boatenga a obstrelí Ulreicha.
45+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

47min – Ribéry odcentruje a Lahm pošle loptu hlavou tesne vedľa bránky.
48min – 2 : 1 Boateng fauluje Noboa a hlavný rozhodca odpíska penaltu a ukáže Boatengovi žltú kartu. Nariadenú penaltu bezpečne premení Poloz.
52min – 2 : 2 Ribéry vysunie Bernata a ten strelou pod brvno nedá brankárovi Dzhanaevovi šancu.
57min – Gaţcan vidí od hlavného rozhodcu za zákerný úder lakťom do Ribéryho hrude nepochopiteľne iba žltú kartu.
58min – Boatenga strieda Hummels.
66min – 3 : 2 Thiago fauluje na hranici šestnástky a Noboa zakrúti priamy kop presne kam potrebuje a pošle domácich do vedenia.
73min – Sanchesa strieda Müller.
77min – Costovu slabú strelu pohodlne chytá domáci brankár.
78min – slabú hlavičku Müllera po Bernatovom centri chytá brankár Dzhanaev.
82min – domáci striedajú. Azmouna strieda Grigoriev.
84min – Rafinha odcentruje a Müller pošle loptu ďaleko vedľa bránky.
87min – domáci striedajú. Kalacheva strieda Terentyev.
90min – Thiagovu strelu brankár Dzhanaev iba s námahou vyráža. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+2min – domáci striedajú naposledy. Poloza strieda Ezatolahi.
94min – strelu Erokhina v poslednej chvíli tečuje vedľa našej bránky Lahm. Následne hlavný rozhodca Dias odpíska koniec zápasu aj nadstavených štyroch minút, počas ktorých sa pri našom rohovom kope jednu minútu hľadala lopta a jednu minútu venoval hlavný rozhodca dohováraniu Badstuberovi.

Carlo Ancelotti: „Nechceli sme Rostov podceňovať. Nehrali sme dobre a to bol dôvod k prehry. Po góle sme urobili príliš veľa chýb. V tomto okamihu, je to pre nás veľmi ťažké. „

Philipp Lahm: „Chceli sme tu vyhrať, ale zlyhali sme. V súčasnej dobe sme príliš neopatrní. Musíme vedieť, že súper môže tiež streliť góly, resp., že chyby ktoré urobíme môžu byť potrestané. Nehráme v súčasnej dobe príliš dobre. Neviem, prečo to tak je, ale musíme sa čo najskôr spamätať. V sobotu nás čaká ďalší ťažký súper.“

Mats Hummels: „Až po 1 : 0 sme pôsobili veľmi usilovne a vyhrali sme veľa súbojov. Potom sme Rostovu dovolili hrať a nakoniec sme prestali hrať úplne.“

Jérôme Boateng: „Góly padli príliš jednoducho. Musíme ako tím brániť lepšie.