15:30
Merkur Spiel-Arena Düsseldorf

Fortuna Düsseldorf – FC Bayern

0 : 4 (0 : 3)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme na zápas 12.kola Bundesligy proti Fortune Düsseldorf v základne zostave: Neuer – Pavard, Martínez, Alaba, Davies – Kimmich – Tolisso, Müller – Gnabry, Lewandowski, Coutinho.

9min – Müllerova strela z hranice šestnástky končí tečovaná vedľa domácej bránky.
11min – 0 : 1 Kimmichov strieľaný center usmerní Pavard do bránky.
13min – Finkova strela letí nad našu bránku.
19min – Müller krásnou pätičkou za obranu vysunie Lewandowského, ktorého strela tesne minie bránku.
22min – Martínez vidí žltú kartu za faul na Kownackého.
24min – Coutinhova strela končí tečovaná vedľa bránky.
27min – 0 : 2 chybný odkop domáceho brankára Steffena zachytí Müller a prihráva Gnabrymu, ktorého spätnú prihrávku ale Müller minie a tak sa lopta dostáva k Tollisovi, ktorý prestrelí brankára domácich.
33min – Lewandowski vonkajším priehlavkom pošle nádhernú prihrávku na Gnabryho, ten ale svojou strelou trafí iba tyč.
34min – 0 : 3 Pavard prihráva pred bránku na Müllera, ktorý posunie loptu Gnabrymu a ten pošle loptu do domácej bránky.
36min – Hennings vidí žltú kartu za faul na Alabu.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – strelu Kownackého z hranice šestnástky Neuer chytá.
61min – strela Finka končí vedľa našej bránky.
63min – striedame Gnabryho za Perišiča.
65min – Perišič odcentruje na Lewandowského, ktorého gólovú hlavičku domáci brankár reflexívne vyráža nad brvno. Následný rohový kop Kimmicha pošle Lewandowski hlavou nad bránku. Domáci striedajú kapitána Finka za Suttnera.
70min – 0 : 4 Martínez pri obrannom zákroku odhlavičkuje loptu, čím založí náš rýchly protiútok, pri ktorom Lewandowski prihráva pred bránku Müllerovi, ktorý pohybom zmiatne domáceho brankára, čím sa lopta dostáva ku Coutinhovi a ten strelou do prázdnej bránky zvyšuje skóre.
71min – striedame Tollisa za Thiaga.
76min – domáci dávajú gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí. Následne striedame Kimmicha za Goretzku.
79min – domáci striedajú Kownackého za Sobottku.
87min – domáci striedajú Thommyho za Zimmera.
90min – hlavný rozhodca Willenborg odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „S prvou polovicou sme veľmi spokojní. Realizovali sme, čo sme chceli. Od začiatku sme súpera tlačili a ukázali sme, že im tu nič nedovolíme. Vďaka tomu bol tím v prvom polčase pôsobivý. V druhej polovici sme stále mali priestor na zlepšenie, ale na týchto veciach pracujeme. Mali sme príliš veľa strát lopty. Baví ma práca s tímom a tím odvádza skvelú prácu.“

Friedhelm Funkel (tréner Fortuna Dusseldorf): „Tím bojoval, behal a snažil sa dosiahnuť čo najpriaznivejší výsledok. V druhej polovici sme videli, že sme to vedeli urobili oveľa lepšie. Mali sme tiež jednu, dve možnosti, ktoré sme nevyužili. Prehrali sme teda 0 : 4 a musíme uznať, že Bayern bol dnes jednoznačne lepší.“

Niko Gießelmann (Fortuna Düsseldorf): „Do duelu sme prišli príliš neskoro. Bayern hral rýchlo a veľa priamo. V druhej polovici sme to urobili lepšie, takže to tiež vyzeralo lepšie. Nakoniec je ale výsledok spravodlivý.“