15:30
Merkur Spiel Aréna Düsseldorf

Fortuna Düsseldorf – FC Bayern

1 : 4 (0 : 2)

Na nedeľnú dohrávku 29.kola Bundesligy sme nastúpili v Düsseldorfe proti domácej Fortune v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez, Thiago – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

5min – Gnabryho krížnu prízemnú strelu zastaví aj zásluhou tečovania tyč domácej bránky.
7min – Thiagova hlavička minie bránku.
15min – 0 : 1 Comanov center končí v domácej bránke. V prvej chvíli sa zdá, že autorom gólu je Müller, ten ale loptu netečoval, iba pohybom a pokusom o tečovanie zmiatol domáceho brankára.
20min – Ayhan vidí žltú kartu za faul na Gnabryho.
23min – Lewandowského priamy kop tesne minie bránku.
26min – Kownackeho strela končí tečovaná nad našou bránkou.
38min – domáci brankár Rensing vyráža strelu Comana z hranice šestnástky.
41min – 0 : 2 Gnabry prihráva Kimmichovi, ktorého spätnú prihrávku Coman nechytateľne umiestni do bránky.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – po našom rohovom kope domáci brankár reflexívne vyráža gólovú hlavičku Martíneza. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – brankár Rensing reflexívne vyráža strelu Thiaga.
53min – zraneného Manuela Neuera strieda Sven Ulreich.
55min – 0 : 3 Thiagov rohový kop Müller hlavou predĺži na zadnú tyč na Gnabryho a ten usmerní loptu do bránky.
63min – Müller odcentruje na Lewandowského, ktorého hlavičku brankár Rensing chytá.
67min – domáci dvojnásobne striedajú. Sobottku strieda Morales a Henningsa za Lukebakia.
70min – ďalekonosná strela Barkoka letí nepresne vedľa našej bránky. Následne Müller odovzdáva kapitánsku pásku Lewandowskému a je vystriedaný Goretzkom.
79min – striedame Gnabryho za Jamesa.
80min – domáci striedajú Kownackeho za Usamiho.
86min – Hummels zahrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska. Hra pokračuje ešte hodnú chvíľu, kým hlavný rozhodca Zwayer preruší hru a vyberie sa pozrieť si túto situáciu na videu. Po jeho zhliadnutí odpíska penaltu.
89min – 1 : 3 nariadenú penaltu za ruku Hummelsa bezpečne premení Lukebakio.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – 1 : 4 Lewandowski odcentruje pred bránku, kde sa lopta od Moralesa odrazí ku Goretzkovi a ten ju pohodlne pošle do bránky.
90+3min – hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Hrali sme dobre viac ako 90 minút, presadili sme sa a zaslúžili sme si vyhrať v tejto výške. Tím to urobil veľmi dobre, takže sme teraz opäť prvý v tabuľke a nechceme, aby sa to zmenilo. Čo sa týka Manuela, zranenie je na rovnakej nohe, s ktorou mal naposledy problémy. Zajtra sa to preskúma a dúfame, že to nie je vážne zranenie.“

Thomas Müller: „Boli sme v zápase od začiatku. Vyskúšali sme všetko a dopadlo to dobre. Očakávali sme, že vyhráme zápas. Boli sme úspešní a sme spokojní. Teraz sme mali týždeň, aby sme sa tešili z úspechu proti Dortmundu, ale aj to, ak oslavujete príliš dlho, prináša riziko. Dnes bola hra naozaj dobrá. Takže takto musíme ísť ďalej.“

Friedhelm Funkel (tréner Fortuny Düsseldorf): „Treba jasne povedať, že dnes sme nemali šancu. Bayern hral veľmi dobre, bol veľmi koncentrovaný a strelil dva rýchle góly. Potom nie je pre nás ľahké vrátiť sa do zápasu. Chlapci sa snažili, ale dnes sme nemali šancu. Napriek tomu to bol skvelý deň. Určite sme držali triedu, to je úžasné. Preto dnes nechcem za nič chlapcov viniť.“