Volksparkstadion Hamburg

hamburg bayern

Hamburger SV – FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Na 103 zápas Hamburgu proti Bayernu, alebo ak chcete severu proti juhu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Kimmich, Thiago, Sanches – Müller, Lewandowski, Coman.

2min – strelu Bahouiho chytá Neuer.
3min – strelu Müllera chytá domáci brankár.
28min – Lewandowského hlavička letí tesne nad bránku.
41min – Martínez v poslednej chvíli zabráni zakončeniu Nicolaia Müllera.
43min – Comanova hlavička končí v náručí brankára Adlera.

51min – zraneného Hummelsa strieda Boateng.
54min – na Boatengov center za obranu nedosiahne Lewandowski.
57min – brankár Adler reflexívne na bránkovej čiare vyráža Lewandowského zakončenie po rohovom kope.
58min – Martínezovu strelu zblokuje Djourou na roh.
61min – dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Odchádzajú Sanches s Comanom a prichádzajú Vidal a Ribéry.
63min – Spahič fauluje v šestnástke Lewandowského, penalta sa nepíska.
65min – Martínez vidí žltú kartu za faul na Holtbyho.
67min – domáci striedajú Bahouiho za Kostiča.
70min – Santos vidí žltú kartu za faul na Müllera. Nariadený priamy kop vyráža domáci brankár.
73min – provokačné reči Nicolaia Müllera odmení Ribéry štipancom do jeho líca, za čo vidí žltú kartu.
74min – Ribéry prihráva pred bránku Lewandowskému, ten ale vo veľkej šanci nedokáže poslať loptu na bránku.
77min – Kimmichovu gólovú strelu Adler vyráža.
79min – Müllerovu prízemnú gólovú strelu vytláča brankár Adler končekmi prstov vedľa bránky.
80min – Adler vychytá nájazd Lewandowského.
83min – Kimmich stiahne na zem Kostiča a vidí za svoj zákrok žltú kartu. Následne domáci striedajú Wooda za Gregoritscha.
85min – Müllerov strieľaný center nestihne na bránku tečovať Ribéry.
88min – 0 : 1 Thiago halfvolejom vysunie za obranu Ribéryho, ten prihráva pred bránku, kde si loptu nájde Kimmich a pošle ju bezpečne do siete.
90min – hrať sa budú ešte 3 minúty a domáci striedajú Ekdala za Lasoggu.
90+2min – Gregoritsch fauluje Vidala a vidí žltú kartu.
90+3min – hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to veľmi ťažký zápas a to najmä v prvej polovici. Hamburg hral s veľkou intenzitou. Pas Thiaga na konci bol fantastický, to je jednou z jeho veľkých kvalít.“

Joshua Kimmich: „V prvom polčase sme nehrali dobre. Boli sme nenápadití a nemali sme šance. V druhej polovici sme mali tri alebo štyri veľké možnosti a strelili sme našťastie aj gól.“

Mats Hummels: „HSV sú sakramentsky nepríjemný súper. Boli sme trochu nepresní a pomalí. Bola to veľmi ťažká záležitosť, ktorú rozhodli brilantné okamihy Thiaga a Francka Ribéryho.“

Bruno Labbadia (tréner Hamburger SV): „My sme sa neskrývali ako lovený králik, mohli ste vidieť, že sme chceli hrať. V prvom polčase po tom, čo sme získali loptu, sme mali dve veľké príležitosti. Tím nielen bojoval, ale som si istý, že tiež čiastočne hral dobrý futbal. Chlapci sú neuveriteľne smutní, ale odviedli skvelú prácu.