15:30
Olympiastadion Berlín

Hertha BSC – FC Bayern

1 : 1 (1 : 0)

Na zápas 21.kola Bundesligy nastupujeme v hlavnom meste proti Herthe v základnej zostave: Neuer – Lahm, Hummels, Alaba, Bernat – Kimmich, Vidal – Robben, Thiago, Costa – Müller.

19min – Lahmov prízemný center pred bránku pred Müllerom prikryje brankár Jarstein.
21min – 1 : 0 Plattenhardt odcentruje priamy kop pred našu bránku, lopta prejde cez Müllera a nájde si Ibišeniča, ktorého neprikryje Hummels a tak bosniansky hráč tečuje loptu pod brvno našej bránky.
24min – Robbenov priamy kop pošle Hummels hlavou na bránku, domáci brankár ale loptu pohodlne chytá.
25min – Bernatova strela letí vysoko nad bránku.
35min – Kimmich vysunie Robbena, ktorého strela pravou nohou nemá dostatočnú razanciu a tak ju domáci brankár pohodlne chytá.
38min – po rohovom kope dáva Ibiševič ďalší gól, ktorý ale pre jednoznačný ofsajd logicky neplatí.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

50min – Alaba nedostatočne prikryje Ibiševiča, ktorý zakončí tesne vedľa bránky.
53min – Robbenovu slabú prízemnú strelu chytí domáci brankár.
56min – Haraguchiho strela letí vysoko nad bránku.
59min – Daridovu strelu ešte počas letu tečovanú našou obranou chytá Manuel Neuer.
61min – Thiagovu slabú strelu chytá brankár Jarstein. Nasleduje dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Z ihriska odchádzajú Vidal a Kimmich a prichádzajú Lewandowski a Alonso.
64min – Hummels vidí za faul na Kaloua žltú kartu.
66min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Skjelbreda.
68min – Robben padá na hranici šestnástky po jednoznačnom faule domáceho obrancu, ale v Bundeslige už asi nie je rozhodca, ktorý by odpískal faul na Robbena a tak sa nepíska ani teraz.
69min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Ibiševiča.
71min – priamy kop z dobrej pozície pošle Lewandowski iba do v múre stojaceho Plattenhardta.
73min – strelu Alonsa po prihrávke Lahma zblokuje domáca obrana na roh.
77min – striedame Bernata za Comana.
86min – domáci striedajú Ibiševiča za Essweina.
88min – Darida fauluje Alonsa a nariadený priamy kop pošle Alaba do priestoru bránky, brankár Jarstein ale loptu vyráža na roh.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+1min – domáci striedajú Kaloua za Mittelstädta.
90+4min – domáci striedajú Haraguchiho za Lustenberga.
90+6min – 1 : 1 Pekarík fauluje na hranici šestnástky Comana a vidí žltú kartu. Nariadený priamy kop pošle Thiago na z druhej vlny dobiehajúceho Robbena, ktorého strelu zastaví na bránkovej čiare Mittelstädt. K odrazenej lopte natiahne nohu Lewandowski a tá po jeho dotyku končí za bránkovou čiarou. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia a frustrovaní domáci vyvolajú potýčku a strkanicu, ktorej výsledkom je žltá karta pre domáceho brankára.

Carlo Ancelotti: „Vedeli sme, že to tu bude ťažké. Hertha odohrala dobrý prvý polčas. Druhá polovica bola odlišná, pretože sme urobili väčší tlak. Náš gól bol zaslúžený. V závere je to spravodlivý výsledok.“

Philipp Lahm: „Išli sme sem, aby sme vyhrali. Hrali sme ale zle, nechávali sme medzi sebou veľké medzery. Často sa s tým pri zápasoch vonku stretávame. Chýbala v niekoľkých fázach aj finálna prihrávka. Ale môžete vidieť, že tím vždy verí až do konca.“

Thomas Müller: „Veľmi sme chceli vyrovnať na 1 : 1. Mentalita na to, je u nás prítomná. 1 : 1 s vyrovnaním krátko pred koncom je dobrý výsledok, ale v skutočnosti sme chceli vyhrať.“

Mats Hummels: „Dali sme do toho pre zisk bodu všetko a zaslúžili sme si ho. Hertha sa snažila zdržiavať hru, takže sa na nadstavený čas nemôžu sťažovať. Jednoducho sme sa snažili a verili až do konca.“

Pál Dárdai (tréner Hertha BSC): „Bod proti Bayernu je naozaj úžasný, ale napriek tomu to bolí. Víťazstvo by nebolo nezaslúžené. Tím hral výborne a mal veľa príležitostí, aby strelil druhý gól. Bohužiaľ, tam bolo veľa nadstaveného času.“

Sebastian Langkamp (Hertha BSC): „Dnes sme odohrali zápas nášho života. Mali sme Bayern na pokraji porážky. Ale je to pravdepodobne nepísaný zákon, že nemôžete vyhrať proti Bayernu.“