15:30
Olympiastadion Berlín

Hertha BSC – FC Bayern

2 : 2 (0 : 1)

V 7.kolo Bundesligy sme v prvú októbrovú nedeľu v hlavnom meste nastúpili proti Herthe v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martínez, Tolisso – Robben, Müller, Ribéry – Lewandowski.

2min – Robben odcentruje, Ribéryho hlavičku chytá brankár Jarstein.
4min – Kimmich odcentruje rohový kop na hlavu Hummelsa, jeho zakončenie ale končí vedľa bránky.
6min – Lewandowski sa uvoľní, prihráva do dobrej pozície Müllerovi, ten ale loptu zle trafí.
10min – 0 : 1 Boateng odcentruje a Hummels umiestenou hlavičkou prekonáva domáceho brankára.
13min – Robbenova strela končí nad bránkou.
16min – Daridova strela končí tesne vedľa našej bránky.
17min – Martínez v sklze odkopáva loptu do bezpečia, následne ale pošle k zemi Daridu a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú ale po následnom zhliadnutí videa odvolá.
27min – Kimmich odcentruje rohový kop na Boatenga, jeho hlavička končí vedľa bránky.
31min – Ribéryho rohový kop posiela Martínez hlavou tesne nad bránku.
33min – Daridovu gólovú strelu Ulreich pohotovým zákrokom vyráža.
35min – po chybe domácej obrany sa snaží Lewandowski prelobovať brankára, toho ale na bránkovej čiare zastúpi Stark.
37min – Boatengovu ďalekonosnú strelu pohodlne chytá domáci brankár.
43min – Lewandowski si narazí loptu s Ribérym, obtočí sa okolo brániaceho Starka, jeho následná strela ale minie bránku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

49min – 0 : 2 Tolisso prihráva Lewandowskému, ktorý vyhrá súboj so Starkom a umiestnenou strelou zvyšuje skóre.
51min – 1 : 2 Haraguchi sa preštrikuje našou obranou a nezištne prihráva Dudovi, ktorý iba nastaví nohu a usmerní loptu do našej odkrytej bránky.
52min – Tolisso vidí žltú kartu za faul na Leckieho.
55min – Ribéryho strela spoza šestnástky končí nad bránkou.
56min – 2 : 2 Tolisso podbehne centrovanú loptu a Kalou zrovnáva skóre. Gólu predchádza ruka Rekika, ktorú si ale rozhodcovia nevšimnú.
58min – Kalouho strelu spoza šestnástky Ulreich chytá.
59min – Robbena strieda Thiago.
62min – Ribéry sa nepríjemne šmykne na lopte a pravdepodobne so zraneným kolenom musí opustiť ihrisko a byť vystriedaný Comanom.
66min – Alaba padá v šestnástke po súboji s Lekikom, penalta sa ale nepíska.
72min – Kimmich vidí žltú kartu za predčasné rozohranie autového vhadzovania, ktoré navyše patrilo domácim.
75min – slovenského reprezentanta Ondreja Dudu strieda Lazaro.
79min – Boatenga strieda Süle.
80min – domáci striedajú Daridu za Lustenbergera.
86min – domáci striedajú Haraguchiho za Essweina.
88min – Süleho strelu z uhla pohodne chytá domáci brankár Jarstein.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – hlavný rozhodca Osmers odpíska koniec stretnutia.

Willy Sagnol: „Pre nás je výsledok trochu nepríjemný. Ak vediete 2 : 0, musíte hrať s väčšou koncentráciou a disciplínou. Mali sme veľa šancí a strelili sme len dva góly. Je to sklamanie, mali sme byť efektívnejší. Ale to je futbal, musíme to prijať. Bez koncentrácie už nie sme najsilnejší tím v Nemecku. Nie je to len obrana, je to tímový problém. Musíme viac spolupracovať a nájsť rovnováhu. Teraz to v pokoji počas reprezentačnej prestávky zanalyzujeme.“

Pál Dárdai (tréner Hertha BSC): „Som veľmi rád, že sme hrali 2 : 2 a dokázali sme sa vrátiť do zápasu. Šli sme do zápasu s tým, že ho chceme vyhrať. Nezačali sme však dobre a dostali sme prvý gól, preto musíme lepšie brániť. Ale tím ukázal skvelý charakter a veľmi dobrú reakciu na vývoj zápasu. Myslím, že remíza je spravodlivá pre oba tímy.“