20:45
Olympiastadion Berlín

Hertha BSC – FC Bayern

2 : 3 (1 : 1)

Na osemfinálový zápas Nemeckého pohára proti Herthe BSC Berlín nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Goretzka, Thiago – Gnabry, James, Coman – Lewandowski.

2min – Rekik fauluje v šestnástke Goretzku, hlavný rozhodca ale na miesto penalty nepochopiteľne ukazuje nášmu hráčovi žltú kartu za filmovanie.
3min – 1 : 0 po neodpískanej penalte domáci brankár rýchle rozohrá, Kalou prihráva Mittelstädtovi, ten vnikne do šestnástky a prízemnou strelou medzi nohy Hummelsa obstrelí Ulreicha.
7min – 1 : 1 lopta sa po súboji Lewandowského so Starkom dostáva ku Gnabrymu a ten prudkou strelou zrovnáva skóre.
15min – Hummelsovu strelu tečuje obranca domácich do protipohybu brankára, lopta ale tesne minie bránku.
20min – Gnabryho gólovú strelu spoza šestnástky brankár Jarstein rukou reflexívne vyráža.
38min – Jamesovu strelu do ruky Lazara hlavný rozhodca neposúdi ako penaltovú.
44min – Jamesova strela let nad domácu bránku.
45min – Mittelstädtovu strelu Ulreich pohodlne chytá. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – 1 : 2 lopta putuje po osi Lewandowski-James-Gnabry a posledne menovaný prestrelí domáceho brankára.
64min – domáci striedajú Ibiševiča za Selkeho.
67min – 2 : 2 Hummelsova fatálna chyba, keď hlavou sklepne loptu priamo na nohu Selekho znamená vyrovnávajúci gól v našej sieti.
74min – Goretzkova hlavička končí vedľa bránky.
75min – Jamesova krížna strela minie bránku.
81min – Alaba odcentruje do šestnástky, James ale sám pred Jarsteinom nedokáže loptu usmerniť do bránky. Následne domáci striedajú Kaloua za Klüntera.
83min – Klünterovu strelu Ulreich chytá.
89min – Gnabryho strieda Ribéry.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – Hummels fauluje v šestnástke Dudu, penalta sa na naše šťastie nepíska. Píska sa ale koniec riadneho hracieho času a nasledovať bude predĺženie.

1.predĺženie
93min – Ribéryho strieľaný center chytá domáci brankár.
98min – 2 : 3 Kimmich odcentruje na Goretzku, ten prihráva Lewandowskému, ktorý prehodí loptu cez seba na Comana a ten hlavou pošle loptu do bránky.
103min – domáci striedajú Skjelbreda za Lustenbergera.
105+1min – Ribéry pristaví loptu Hummelsovi, jeho strela ale letí nad bránku.

2.predĺženie
110min – domáci striedajú Dudu za Torunarigha.
114min – priamy kop Lewandowského z dobrej pozície trafí múr domácich hráčov.
117min – James sa snaží prelobovať domáceho brankára, lob je ale slabý a domáci brankár ho pohodlne chytí.
119min – striedame Jamesa za Martíneza.
120min – Lewandowski vidí žltú kartu za Rekika. Následne striedame Comana za Müllera. Nadstavený čas predĺženia budú 2 minúty.
120+2min – celý zápas nepresne a zle pískajúci hlavný rozhodca Schmidt odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Bola to ťažká práca. Nikto nechce hrať 120 minút, ale ak vyhráte ste šťastní. Herta bránila s deviatimi alebo desiatimi mužmi. Nikdy to vtedy nie je jednoduché. Bolo to dôležité víťazstvo. Nikdy nie je dobré začať anglický týždeň s porážkou. Najmä v Mníchove, kde musíte vyhrať tituly a veľa zápasov. Uvidíme, čo prinesie žreb.“

Serge Gnabry: „Radosť prevažuje. Pohár je vždy ťažký. Herta bojovala až do konca. Sme hrdí, že sme postúpili. Prehrávali sme 0 : 1 ale otočili sme. Mali sme zápas v našich rukách. Inkasovali sme zbytočný gól, ale raz sa to každému stane.“

Niklas Süle: „Dostali sme rýchly gól, ale dali hneď správnu odpoveď. Dnes sme dobre hrali ako tím a sotva sme dovolili nejakú šancu. V Berlíne to nikdy nie je ľahké. Sú kompaktní a získali veľa dlhých lôpt. Tímová jednota rozhodla predĺženie. Aj napriek tomu sme sa ale zase dobre zahrali. Museli sme tvrdo pracovať, ale zaslúžili sme si vyhrať!“

Pal Dárdai (tréner Hertha BSC): „Myslím, že sme odohrali slušný zápas. Tím dlhodobo neutralizoval Gnabryho a Comana, ale keď prišiel Ribéry, nemohli sme to už urobiť. Pri treťom góle sme zle bránili. Aj Bayern dnes hral dobre. Takticky sme predviedli maximum, nemôžem obviniť tím. Bojoval dobre. Nie sme ale pripravení poraziť Bayern v takejto situácii.“

Davie Selke (Hertha BSC): „Samozrejme, že som šťastný za môj gól proti dominantnému Bayernu. Škoda, že to na konci nestačilo. Bol to vyčerpávajúci zápas. Ak chcete vyhrať proti Bayernu, potrebujete perfektný deň.“