15:30
Olympiastadion Berlín

Hertha BSC – FC Bayern

0 : 4 (0 : 0)

Na úvodný zápas jarnej časti sezóny, ktorým bol zápas 18.kola Bundesligy, sme nastúpili v Berlíme proti Herthe v základej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Davies – Thiago, Goretzka – Müller, Coutinho, Perišič – Lewandowski.

7min – Darida vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
10min – Perišičovu strelu domáci brankár chytá.
19min – Pavard vidí žltú kartu za faul na Selkeho.
21min – Selkeho hlavička končí nad našou bránkou.
25min – Perišič prehodí loptu za obranu na Lewandowského, ktorý osamotený pred brankárom strelou nepochopiteľne netrafí bránku.
32min – Lewandowského slabú hlavičku brankár Jarstein chytá.
35min – Coutinhova strela z prvej nájde iba pripravenú náruč domáceho brankára.
41min – Coutinhov rohový kop pošle Perišič hlavou nad bránku.

57min – pri Perišičovej krížnej strele zastúpi domáceho brankára Boyata a odhlavičkuje loptu do bezpečia.
58min – brankár Jarstein chytá hlavičku Perišiča.
60min – 0 : 1 Perišič prihráva Müllerovi a ten prestrelí domáceho brankára.
64min – Lewandowski dáva gól, ktorý ale hlavný rozhodca po zhliadnutí videa pred faul na brankára neuzná. Brankár Jarstein následne vidí od hlavného rozhodcu žltú kartu za protesty pred zhliadnutím videa.
67min – Perišič prihráva Lewandowskému, jeho gólovú strelu ale domáci brankár vyráža. Na opačnej strane pošle Selke nepresnú strelu vedľa našej bránky.
68min – domáci striedajú Daridu za Wolfa.
73min – 0 : 2 Klunter fauluje Goretzku a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú Lewandowski bezpečne premení.
76min – 0 : 3 Goretzka vysúva Thiaga, ktorý krásnou krížnou strelou pošle loptu pod brvno.
80min – striedame Daviesa za Dajakuho.
81min – Coutinho trafí tyč, vzrušenie je ale zbytočné, pretože útočiaci hráč bol v ofsajde. Boyata vidí za protesty žltú kartu.
82min – domáci stiedajú Dilrosuna za Mittelstadta. Následne striedame aj my Coutinha za Cuisanca.
84min – 0 : 4 na Müllerov center najvyššie vyskočí Perišič, ktorý preskočí aj Kluntera a hlavou prekonáva brankára Jarsteina.
85min – Neuer vyráža z bránkovej čiary gólovú strelu Kopkeho.
87min – striedame Müllera za Gnabryho.
90min – nadstavený čas bude 1.minúta.
90+1min – hlavný rozhodca Stieler odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Som rád, že sa už začala druhá polovica sezóny. 4 : 0 to sa v Berlíne nepodarí každému tímu. Myslím si, že na tejto úrovni sme si zaslúžili vyhrať. V prvom zápase s takou krátkou prípravou nie je vždy také ľahké vedieť, kde ste. Je pre nás skvelé, že sme začali druhú polovicu sezóny s takým výsledkom.“

Thomas Müller: „Hertu sme v prvom polčase trochu unavili. Potom sa medzery v druhej polovici mierne rozšírili. Podľa môjho názoru sme to hrali príliš trpezlivo v prvej polovici. Nebolo to zlé, ale neboli sme naozaj nebezpeční. Nechali sme Hertu hrať, ale nebezpečný priestor sme uzavreli dobre. V druhej polovici ale rozhodli.“

Jürgen Klinsmann (tréner Hertha BSC): „Štyri góly sú dosť veľa. Myslím, že sme hrali dobre 60 minút. V prvej polovici sme mali dve alebo tri šance. Bayern mal prevahu. Potom prišiel prvý gól, ale rozhodujúca bola určite penalta. To nám zlomilo väz. Musíme však získať body proti tímom, ktoré sú s nami v dolnej polovici tabuľky.“

Davie Selke (Hertha BSC): „Nakoniec sa prejavila individuálna kvalita Bayernu. To, ako to hrali, bolo veľmi silné. Proti Bayernu nemôžete hrať lepšie. Chceli sme nastaviť nejaké pasce, čo sa nám v prvej polovici darilo. Bolo tiež jasné, že Bayern bude mať lepšie držanie lopty. Keď vidím Thiaga pohybovať sa s loptou, je to svetová trieda.“