20:00
Olympijský štadión Berlín

Hertha BSC – FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na predohrávaný zápas 20.kola Bundesligy nastupujeme v Berlíne proti Herthe v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, Hernández – Kimmich – Gnabry, Müller, Sané, Coman – Lewandowski.

3min – Lukebakio ujde Hernándezovi a postupuje sám na Neuera, ktorý jeho gólovú strelu nohou vyráža.
5min – Saného gólovú strelu domáci brankár Jarstein vyráža do bezpečia.
11min – brankár Jarstein fauluje v šestnástke Saného a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Následne ale domáci brankár odčiní svoju chybu, vystihne stranu a Lewandowského strelu vyráža.
14min – slabú strelu Piateka Neuer vytlačí nad bránku.
21min – 0 : 1 Comanovu strelu Stark v páde tečuje a tak lopta zmení smer, prelobuje domáceho brankára a aj s jemným dotykom o brvno končí v bránke.
24min – Comanovu strelu brankár Jarstein vyráža.
30min – Pavard vidí žltú kartu za faul na Lukebakia.
41min – Darida vidí od hlavného rozhodcu žltú kartu za protesty.
45min – Lukebakiov priamy kop narobí Neuerovi problémy, nakoniec ale loptu na 2x skrotí. Následne pošle dlhý odkop na Lewandowského, ktorý hlavou tesne minie bránku. Nadstavený čas budú 3 minúty.
45+4min – Saného spätnú prihrávku Coman z výbornej pozície pošle nad domácu bránku. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú Torunarigha za Aldereteho.
47min – Gnabryho gólovú strelu z hranice šestnástky domáci brankár vyráža.
55min – domáci striedajú Daridu za Guendouziho.
63min – domáci striedajú Piateka za Radonjiča.
68min – Guendouziho strelu z uhla Neuer chytá.
73min – dvojnásobne striedame. Saného za Costu a Gnabryho za Tolissa.
76min – Lewandowského strelu brankár Jarstein vyráža do bezpečia.
81min – domáci dvojnásobne striedajú. Ascacibara za Khediru a Lukebakia za Leckieho.
86min – striedame Comana za Choupo-Motinga.
87min – Alaba nestíha Radonjičovi, ktorého strelu ale Neuer chytá.
88min – Cunhu neubráni ani Alaba ani Süle a tak sa domáci hráč ocitne sám pred Neuerom, na naše obrovské šťastie ale jeho zakončenie minie našu bránku.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – Khedira vidí za rečnenie žltú kartu.
90+4min – hlavný rozhodca Schröder odpíska koniec stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Hertha je dobrý tím. Každú chvíľu to hrozilo protiútokom. Ale myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Kingsley odohral dobrý zápas. Hľadal situácie jeden na jedného a odmenil sa, aj keď mal trochu šťastia. V druhom polčase sme stratili niekoľko lôpt, ktoré sme nechceli. Šanca ako krátko pred koncom Cunhy sa nesmie stať. Chýbala nám ale aj nepremenená penalta. Toto netreba zabudnúť. Celkovo sme spokojní, že tieto tri body si môžeme odniesť so sebou.“

Hansi Flick: „Prvý polčas sa hral ťažko. Vždy sme museli prežiť niekoľko fáz proti lopte, ale tím to urobil veľmi dobre. Do konca sme ubránili 1:0, takže som rád. Chceli sme odísť do Kataru s výhrou. Teraz to bude pekný let.“

Thomas Müller: „Keď sme sa prišli zahriať a trávnik zaváňal, zavoňali sme, že to bude tvrdá konkurencia. Tímy Pála Dárdaia bojujú o každý štvorcový centimeter trávnika. Berlínčania si tento záväzok všimli. Určite sme mali premeniť viac šancí, či už z pokutového kopu alebo strely Kingsleyho. Je ale viditeľné, že čisté konto sa objavuje častejšie. Je to preto, že máme lepšie rozdelenie obrany, ale samozrejme potrebujete aj trochu šťastia. A stále máme vzadu Manuela. Teraz máme päť výhier v rade a tešíme sa na Majstrovstvá sveta klubov. Je to veľké finále po Lige majstrov. Chceme sa korunovať.“

Pál Dárdai (tréner Hertha BSC): „Urobili sme dobre všetko, do čoho sme sa pustili. Nemôžem teda nikoho viniť. Mali sme svoje šance, šikovne sme hrali aj po získaní lopty a dobre využívali priestor. Ak budeme takto pokračovať v hraní, príde šťastie aj k nám.“

Sami Khedira (Hertha BSC): „Bolo pekné byť späť na štadióne a byť potrebný. Som veľmi rád, že som tu znova, ale nie som spokojný s výsledkom. Nakoniec chýbali góly a chladnokrvnosť v zakončení. Šance sme mali v tretej minúte a tesne pred koncom. Vedeli sme o slabinách Bayernu. To sme implementovali dobre. Ak budeme takto pracovať a hrať, potom body určite získame v najbližších týždňoch.“