Olympiastadion Berlin

berlin   bayern

Hertha BSC – FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

V šlágri 31.kola Bundesligy zavítali naši chlapci do hlavného mesta, kde si zmerali sily s domácou Herthou. Na zápas sme nastúpili v základnej zostave: Neuer – Rafinha, Benatia, Tasci, Kimmich – Vidal, Thiago – Müller, Götze, Costa – Lewandowski.

4min – Cigerci strleu zblokuje Thiago.
8min – Costovu tvrdú strelu z hranice šestnástky vyráža brankár Kraft.
18min – brankár Kraft váha s rozohrávkou, nakoniec ale situáciu zvládne a nedovolí Lewandowskému zakončiť.
22min – Costa vysúva Thiaga, jeho zakončenie ale domáci brankár vyráža.
31min – priamy kop Costu chytá brankár Kraft.
37min – Rafinha vidí žltú kartu za faul na Weisera.
41min – Lewandowski zostáva po súboji ležať na zemi a keďže domáci nezakopnú loptu do autu, hru preruší Müller len za cenu faulu na Weisera, za ktorý vidí žltú kartu.
42min – Pekaríkov strieľaný center minie našu bránku.
45min – koniec 1.polčasu

46min – cez polčasovú prestávku domáci striedajú Ibišeniča za Schiebera.
48min – 0 : 1 Götze prihráva Vidalovi, ktorý svoju strelu z hranice šestnástky obtrie o Langkampa a tak lopta skončí v bránke.
52min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Schiebera.
57min – dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Müllera strieda Ribéry a Rafinhu Coman.
64min – domáci striedajú. Odchádza Stocker a prichádza Kalou.
72min – Lewandowski sa prešmykne pozdĺž bránkovej čiaryno jeho tečované zakončenie reflexívne vyráža brankár Kraft. Ten si o chvíľu poradí aj Ribéryho nedôraznou hlavičkou.
77min – Thiago vidí  žltú kartu za faul na Weisera.
79min – 0 : 2 Costa napriahne spoza šestnástky a jeho krížna strela končí v bránke domácich.
83min – obe mužstvá striedajú. V našom mužstve Lewandowského strieda Martínez a u domácich Cigerciho Kohls.
90+1min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Pep Guardiola: „Na ihrisku to bolo nepríjemné pre nás prvom polčase veľmi ťažké. Prvý gól Artura bol pre našu dôveru a hru veľmi dôležitý. Teraz to máme v rukách. Potrebujeme ešte jedno víťazstvo. Dúfam, že sa tak stane budúci týždeň a budeme majstrami!“

Mario Götze: „Tréner nám cez polčas všetkým poriadne naložil. Vieme ale aj sami, že sme nehrali v prvej polovici dobre. Ale to je už jednoducho preč. Nie je to ľahké proti takmer stojacemu súperovi. Napriek tomu: Máme tri body a urobili sme obrovský skok!“

Pál Dárdai (tréner Hertha BSC): „Mohli sme dnes získať viac. V prvej polovici sme boli lepším tímom, boli agresívnejší a mali niekoľko šancí. Na tom sme chceli stavať v druhej polovici, ale gól Bayernu prišiel trochu príliš rýchlo. Neboli sme schopní aplikovať tlak. S 0 : 2 už bolo potom po zápase.“

Mitchell Weiser (Hertha BSC): „Dnes nám chýbalo trochu šťastia. Najmä v prvej polovici sme veľmi, veľmi dobre hrali a mali tri alebo štyri dobré možnosti, kde by sme s trochu väčším odhodlaním mohli streliť gól.“