20:45
Holstein Stadion Kiel

Holstein Kiel – FC Bayern

6 : 5 po penaltovom rozstrele (1 : 1, 2 : 2, 2 : 2, 2 : 2)

Na zápas 2.kola Nemeckého pohára, ktorým je zápas proti druholigovému Holsteinu Kiel, nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Sarr, Süle, Hernández, Davies – Tolisso, Kimmich – Sané, Müller, Musiala – Gnabry.

9min – Müller prihráva Kimmichovi, jeho strela tesne minie bránku.
14min – 0 : 1 Müller prihráva pred bránku, brankár Gelios vyráža loptu len ku Gnabrymu, ktorý loptu v pohode pošle do odkrytej bránky. Nakoľko na zápase nie je systém VAR, tak nie je odhalené ofsajdové postavenie Gnabryho pri prihrávke Müllera a tak gól platí.
26min – Müller prihráva Gnabrymu, ktorý z hranice šestnástky pošle loptu tesne vedľa domácej bránky.
35min – Gnabry hlavou pošle loptu za obranu na Müllera a ten z hranice 5-ky nepochopiteľne prestrelí bránku.
37min – 1 : 1 Dehmova dlhá prihrávka za obranu si nájde Bartelsa, ten sa ocitne sám pred Neuerom, ktorého pohodlne obstrelí.
38min – domáci Lee strieľa gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
39min – Müllerova strela z hranice šestnástky minie bránku.
40min – Musialovu strela brankár Gelios pohodlne chytá.
45min – nadstavený čas bude 1.minúta.
45+1min – Meffert vidí žltú kartu za faul na Musialu.

48min – 1 : 2 priamy kop zatočí Sané nechytateľne za chrbát domáceho brankára a posiela nás opäť do vedenia.

49min – Mühling sám pred brankárom strelou minie bránku. Na opačnej strane sa to isté podarí Daviesovi.
61min – Süle vidí žltú kartu za faul na Poratha. Nariadený priamy kop Dehma Neuer chytá.
66min – Musilovu gólovú strelu z hranice šestnástky brankár Gelios končekmi prstov vyráža na roh.
74min – dvojnásobne striedame. Saného za Costu a Musialu za Lewandowského.
77min – domáci dvojnásobne striedajú. Meesa za Reeseho a Hauptmanna za Poratha.
80min – zraneného Theskera strieda Komenda.
83min – Gnabryho strelu spoza šestnástky brankár domácich pohodlne chytá.
84min – domáci dvojnásobne striedajú. Mühlinga za Arslana a Mefferta za Serru.
87min – Lewandowského strelu brankár domácich chytá.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+2min – striedame Gnabryho za Rocu.
90+5min – 2 : 2 kvôli ošetrovaniu Kimmicha pridá rozhodca niekoľko minút. van den Bergh pošle dlhý center do šestnástky na hlavu Wahla a ten prekonáva Neuera a posiela zápas do predĺženia.

1.predĺženie

97min – Reeseho strela spoza šestnástky minie bránku.
102min – Kimmichova strela aj s prispením teče domáceho hráča spadne na brvno bránky.
105min – koniec 1.predĺženia.

2.predĺženie

106min – pred druhým predĺžením striedame Tolissa za Alabu.
110min – gólovú Daviesovu strelu brankár Gelios vyráža. Rovnako si poradí aj s gólovpu strelou Costu.
120min – nadstavený čas bude 1 minúta.
120+1min – hlavný rozhodca Schröder odpíska koniec stretnutia a o víťazovi budú musieť rozhodnúť penalty.

Penalty:

0 : 1 Lewandowski, 1 : 1 Wahl, 1 : 2 Kimmich, 2 : 2 Arslan, 2 : 3 Müller, 3 : 3 Serra, 3 : 4 Alaba, 4 : 4 Lee, 4 : 5 Costa, 5 : 5 Hauptmann, Roca nedal, 6 : 5 Bartels

Hansi Flick: „Samozrejme, je to šok. Sme nesmierne sklamaní, chceli sme triple obhájiť. Celkom dnes rozhodli malé veci, nakoniec tím ukázal veľkú morálku. Určovali sme hru. To bol náš cieľ. O to nepríjemnejšie je, že gól dostaneme v poslednej sekunde. Musíme povedať: Gratulujem Kielu. Zo zápasu ste urobili pohárový boj a hrali ste ho s nasadením. Musíme to skontrolovať a robiť veci lepšie. Musíme mať lepšiu obrannú kompaktnosť a opäť viac tlačiť na loptu a zabezpečiť hĺbku. Je to prekvapenie, ale na to slúži trofej. Kiel mal vynikajúceho brankára a dobre bránil. To sa pri penaltových rozstreloch môže stať, tak to aj beriem a nič Rocavi nevyčítam.“

Thomas Müller: „Záver je, že sme prehrali s outsiderom z Kielu. Aj keď to po takej porážke znie hlúpo: Šťastie v zápase dnes skutočne nebolo na našej strane. V prvom polčase sme sa skutočne cítili celkom dobre a hrali sme slušný futbal. Mali sme dobré šance na skórovanie, dobre sme kombinovali a dostali sme oveľa viac z hry. Hráči Kielu hádzali do rovnováhy všetko, čo mali. Z ich pohľadu to určite urobili dobre. Nebol to pohárový pocit, ktorý vyšiel hneď od začiatku. Urobili sme chyby v detailoch a Kiel to pomerne bezcitne trestal, rovnako ako v penaltovom rozstrele.“

Ole Werner (tréner Holstein Kiel): „Je to pre nás všetkých mimoriadny zážitok. To sa nestáva každý deň a budeme na to dlho spomínať. Dobre sme bránili a mali sme dobrého brankára. Vpredu sme sa dostali aj do situácií, ako sme si predstavovali stav 1: 1. Keď sme dostali loptu, boli sme odvážni a myslím si, že to bol kľúč k presadeniu sa v tomto zápase.“

Fin Bartels (Holstein Kiel): „Všetci sme makali spolu ako tím. Samozrejme, vždy máte fázy proti Bayernu, kde ste veľmi nízko. S gólom na 1:1 sme si zvýšili sebavedomie a verili sme, že dnes môžeme vytvoriť veľké prekvapenie. Pred penaltovým rozstrelom sme si povedali, že tieto veci vieme trafili a nemáme čo stratiť. Samozrejme, vždy tu je aj nejaká dávka šťastia.“