Juventus Stadium Turín

juventus bayern

Juventus FC – FC Bayern

2 : 2 (0 : 1)

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Juventusu nastupujeme v Turíne v základnej zostave: Neuer – Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat – Vidal – Robben, Müller, Thiago, Costa – Lewandowski

1min – po zaváhaní Alabu sa k strele dostáva Mandžukič, Manuel Neuer loptu chytá.
4min – Vidalovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár Buffon. Lewandowski po stiahnutí za dres padá v šestnástke, penalta sa ale nepíska.
12min – Mandžukič sa po centri dostáva do zakončenia, loptu ale zle trafí.
13min – Lewandowski v dobrej pozícii zbytočne na miesto strely volí prihrávku na Müllera, jeho slabé zakončenie odkopáva Bonucci.
20min – Costa vidí žltú kartu za faul na Cuadrada.
21min – Pogba sa dožaduje penalty za ruku Vidala, nepíska sa.
23min – Robbenova strela letí tesne nad bránku.
31min – Bernatovu strelu s námahou vyráža domáci brankár.
32min – po rozohraní rohu zakončuje Lewandowski, Buffon loptu chytá.
40min – domáci brankár boxuje center Costu.
43min – 0 : 1 Robben odcentruje na Costu, ten zakončuje, odrazená lopta sa dostáva k Müllerovi, ktorý ju strelou medzi dvojicou domácich obrancov posiela do bránky.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú Marchisia za Hernaneza.
50min – po centri za obranu je pri lopte skôr brankár Buffon ako útočiaci Lewandowski.
51min – Alabova strela končí nad bránkou.
55min – 0 : 2 Lewandowski a Müller útočia 2 na 1, Lewandowski ale vidí dobiehajúceho Robbena, ktorého prihrávkou vysunie a Arjen svojim typickým a nebrániteľným spôsobom prekonáva brankára Buffona.
60min – Lewandowského hlavička končí tesne vedľa bránky.
63min – 1 : 2 Kimmich zle odkopne loptu, tá sa dostáva ku Mandžukičovi, ktorý prihrávkou za obranu vysunie  Dybalu a ten pohodlne prekonáva Manuela Neuera.
66min – Müller nedosiahne v páde na center Costu.
68min – po rýchlom protiútoku prihráva Mandžukič Cuadradovi, od vyrovnania nás zachráni iba reflexívny zákrok Manuela Neuera. O vyrovnanie si koledujeme ďalej. Pogbova strela končí našťastie nad bránkou.
69min – domáci striedajú. Khediru strieda Sturaro.
70min – Lewandowski vidí žltú kartu za faul, ktorý neurobil, Cuadrado totižto kopol do zeme a fauloval sa sám.
74min – Bernata strieda Benatia.
75min – Dybalu strieda Morata.
76min – Moratovu slabú strelu spoza šestnástky chytá Neuer.
77min – 2 : 2 Morata sklepne loptu pre Sturara, ktorého neubráni Kimmich a domáci útočník zrovnáva skóre.
79min – Morata vidí žltú kartu za faul na Robbena.
83min – Pogbova hlavička končí nad bránkou.
83min – Costu strieda Ribéry.
89min – Benatiova hlavička po rohovom kope končí nad bránkou.
90min – Vidal vidí žltú kartu za faul. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Bonucciho strelu chytá Manuel Neuer.
90+3min – hlavný rozhodca Atkinson odpíska koniec  stretnutia.

Pep Guardiola: „Som s výkonom veľmi spokojný. Hrali sme 90 minút veľmi dobre. Samozrejme, že by bolo pekné vyhrať, ale my sme hrali proti minuloročnému finalistovi. Zápas bol úžasný! V druhom zápase to bude práve tak ťažké, ako tomu bolo dnes. Juventus má veľkú mentalitu.“

Philipp Lahm: „Liga majstrov dnes vyhrala. Diváci videli krásny zápas. S výsledkom 2 : 2 môžeme žiť. Je to dobrá východisková pozícia pre odvetu. Juventus je veľmi dobrý tím. Vrátili sme ich do hry pre vlastné chyby. Ale na prvých 60 minútach môžeme úplne stavať.“

Arjen Robben: „V kabíne môžete cítiť sklamanie. Ak vyhrávate 2 : 0, musíte proti takému súperovi zavrieť hru. Hlavne v defenzíve, musíme udržať kontrolu. Naša východisková pozíciu je dobrá. V Allianz Arene do toho musíme dať veľa vášne, ale aj hlavu .Tak, ako počas prvých 60 minút.“

Massimiliano Allegri (tréner Juventusu): „Gratulujem hráčov. Nie som ani sklamaný ani ustarostený. Hrali sme proti tímu, ktorý je jedným z favoritov v Lige majstrov. Mohli by sme vyhrali, ale je to veľmi ťažké proti veľmi dobrému tím ako Bayern. Musíme vyhrať v odvete. To nie je ľahké, ale nie je to nemožné.“

Sami Khedira (Juventus): „Hneď po prvom polčase sme sa fenomenálne vrátili a odohrali veľmi dobrú druhú polovicu. To je dôvod, prečo sme s výsledkom veľmi spokojný. Prehrávať 0 : 2 s Bayernom a vrátiť sa do zápasu, bol to skvelý výkon tímu.“