18:55
RŽD Aréna Moskva

Lokomotiv Moskva – FC Bayern

1 : 2 (0 : 1)

Na druhý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov nastupujeme v RŽD Aréne v Moskve proti domácemu Lokomotivu a pred obmedzenou kapacitou so 7000 divákmi  v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, Hernández – Kimmich, Goretzka – Müller, Tolisso, Coman – Lewandowski .

3min – Smolov sa trestuhodne ocitne sám pre Neuerom, ten jeho slabú hlavičku chytá.
7min – Goretzkova zblokovaná strela končí vysoko nad bránkou.
8min – Kimmichov rohový kop Lewandowski v dobrej pozícii zle trafí a lopta tak končí vedľa bránky.
13min – 0 : 1 Tolisso prihráva Pavardovi, ktorého center pošle Goretzka hlavou do bránky.
17min – Zhivoglyadov vidí za faul na Hednándeza žltú kartu.
25min – Pavard odcentruje na Comana, ktorého strela z prvej trafí tyč domácej bránky.
41min – Pavardovu strelu z hranice šestnástky brankár Guilherme chytá.
42min – Kulikovu krížnu gólovú strelu vytláča Neuer končekmi prstov na roh.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – Alaba odcentruje a Tolisso hlavou pošle loptu vedľa bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedajú obe mužstvá. Domáci ešte v prvom polčase zraneného kapitána Čorluku za Rajkoviča a naši Müllera za Gnabryho a Goretzku za Martíneza.
47min – Hernández vidí za faul žltú kartu.
50min – Cerqueira vidí žltú kartu za faul na Hernándeza. Následný priamy kop Kimmicha pošle Martínez hlavou nad domácu bránku.
54min – Comanovu strelu z veľkého uhla brankár Guilherme chytá.
57min – Hernández odcentruje na Gnabryho, ktorý prihráva pred bránku Kimmichovi, jeho strelu ale Rajkovič zblokuje a zastúpi tak na čiare domáceho brankára.
61min – strelu Zé Luísa zblokuje Alaba na roh.
64min – Lewandowského slalom do šestnástky sa končí faulom Kulikova a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Po zhliadnutí VAR-u ale penaltu odvolá a nasleduje odkop od domácej bránky. V televíznom prenose situáciu nezopakujú a tak sa jediným logickým dôvodom odvolania penalty zdá niečí ofsajd, ktorý pravdepodobne predchádzať Lewandowského akcii.
68min – Rybus odcentruje na Ignatjeva, ktorého strelu Neuer chytá.
69min – Coman si vymení loptu s Kimmichom, následne sám pred brankárom pri pokuse o krížnu strelu nepochopiteľne minie bránku. Striedame Comana za Costu.
70min – 1 : 1 po rýchlom protiútoku domácich prihráva Zé Luís pred bránku, kde si lopta nájde Miranchuka, ktorý strelou prekonáva Neuera a zrovnáva skóre.
72min – Hernández odcentruje na Lewandowského, ktorého hlavičku brankár Guilherme chytá.
75min – domáci dvojnásobne striedajú. Smolova za Rybchinskiyho a Ignatjeva za Zhemaletdinova.
77min – po rýchlom protiútoku pošle Zé Luís krížnu strelu tesne vedľa našej bránky.
79min – 1 : 2 Martínez prihráva Kimmichovi, ktorý sa s loptou obtočí a strelou asi z 20 metrov prekonáva domáceho brankára.
84min – Zhemaletdinov vidí žltú kartu za sotenie do Hernándeza v prerušenej hre.
89min – domáci striedajú Kulikova za Lisakovicha.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Costa vnikne do šestnástky, jeho strela ale minie bránku.
90+4min – Krychowiakovu strelu vyráža Neuer na roh. Na jeho rozohratie pribehne do našej šestnástky aj domáci brankár Guilherme. Nič podstatné sa už ale pri rozohraní rohu neudeje a tak následne rumunský hlavný rozhodca Kovács odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Povedal som tímu, že to bola ťažká práca, ale nakoniec to bolo zaslúžené. Som presvedčený, že problémy v Moskve budú mať aj ďalšie tímy v našej skupine. Víťazstvo bolo teda dôležité. Stav 1 : 0 bol senzačne rozohraný. Moskve sa darilo veľmi dobre, boli veľmi nízko a stále hrali dlhé lopty. Preto nám pár krát pohrozili, pretože sme niekedy museli nabehať zbytočné metre. Výsledok 2 : 1 bol zaslúžený, aj keď to nebolo také jasné, ako sme chceli. Je normálne mať takéto zápasy. Ak ich potom vyhráte, je to o to krajšie.“

Manuel Neuer: „S výsledkom sme spokojní, ale bol to ťažký zápas. Aby sme získali tri body, museli sme toho urobiť veľa. Lokomotíve sa darilo, boli kompaktní. Mali sme niekoľko možností, mohli sme rozhodnúť skôr. Kvôli vyrovnaniu na 1 : 1 sme sa dostali do nepohody. V zásade sme spokojní, vrátane toho, ako sme sa vrátili do zápasu. Vždy si veríme, lebo tento duch je v tíme. Nemôžeme sa ale na to spoľahnúť a musíme pre to znova a znova niečo urobiť. V zásade je to náš spôsob hry, keď sa postavíme a zaútočíme na súpera spredu, dlhé lopty do hĺbky sú nepríjemné. Hrali sme aj proti rýchlym hráčom a myslím si, že niečo sa môže stať, to je normálne.“

Joshua Kimmich: „Bola to vydretá výhra. Nehrali sme náš najlepší zápas. Moskva nehrala zle. Skoro sme viedli, tak trochu z ničoho nič. Potom sme mali niekoľko šancí rozhodnúť zápas, ale neurobili sme to. Bolo to teda opäť vzrušujúce. Domáci mali v druhom polčase niekoľko nebezpečných protiútokov, takže sme mali aj šťastie. S dlhými loptami sa nám občas nedarilo vysporiadať. Našťastie to domáci až tak dobre neodohrali. Výhru berieme so sebou ale vieme, že sme neboli brilantní.“

Marko Nikolič (tréner Lokomotiv Moskva): „Dnes sme hrali dobre v defenzíve. Boli sme motivovaní, disciplinovaní a odvážni. Skvelú atmosféru na štadióne vytvorili aj fanúšikovia. To našich hráčov ešte viac motivovalo. Hrali sme dobre, ale čelili sme najlepšiemu tímu na svete. O pár rokov sa dokážeme proti takýmto tímom udržať určite ešte lepšie.“