21:00
Georgios Karaiskakis Pireus

Olympiakos Pireus – FC Bayern

2 : 3 (1 : 1)

Na zápas 3.kola B-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020 nastupujeme v gréckom Pireuse proti Olympiakosu v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Pavard, Hernández, Alaba – Thiago, Martínez – Gnabry, Coutinho, Müller – Lewandowski.

11min – Neuer chytá centrovanú loptu Podenceho.
13min – Coutinhovu strelu domáci brankár Sá chytá.
23min – 1 : 0 center Tsimikasa pošle El-Arabi hlavou na bránku a Neuer loptu vyškriabe už iba spoza bránkovej čiary, čo potvrdí aj bránková technológia.
31min – po strele domáceho hráča si Hernández takmer tečuje loptu do vlastnej siete, Neuer ale loptu chytá.
34min – 1 : 1 Martínez odcentruje, Lewandowski loptu hlavou sklepne na Müllera, ktorého strelu vyráža brankár Sá iba späť k Lewandowskému, ktorý pošle loptu do siete.
39min – Alaba prihráva Coutinhovi, ktorý aj keď tiesnený ale asi z metra pošle loptu nad bránku.

46min – cez polčasovú prestávku strieda Martíneza Tolisso. Podence odcentruje na Masourasa, ktorý hlavou pošle loptu vedľa bránky.
47min – Alaba neustráži El-Arabiho, ktorý tesne tečuje centrovanú loptu vedľa bránky.
50min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Camaru.
58min – Hernándeza strieda Boateng.
62min – 1 : 2 po rohovom kope Coutinha sa lopta dostáva k Müllerovi, ktorý prihráva Lewandowskému a ten špičkou kopačky usmerní loptu do bránky.
69min – domáci striedajú Bouchalakisa za Lovera.
71min – Neuer vidí za protesty po odpískaní faulu žltú kartu.
73min – Semedo vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
75min – 1 : 3 Coutinhovu strelu zblokuje obranca domácich iba ku Tolissovi, ktorý z hranice šestnástky obstrelí domáceho brankára.
79min – 2 : 3 Guilhermeho strele spoza šestnástky zmení Thiago rukou smer a tak lopta končí v protipohybe bezmocného Neuera. Následne domáceho Masourasa strieda Guerreiro.
86min – Müllera strieda Perišič.
88min – Podence nedôrazne bránený Boatengom vnikne do šestnástky, jeho strelu ale Neuer na 2x chytá. Domáci striedajú Camaru za Randeloviča.
89min – El-Arabi vidí žltú kartu za faul na Tolissa.
90+4min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – holandský hlavný rozhodca Makkelie odpíska koniec stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Máme deväť bodov a dnes sme vyhrali, čo je pozitívne. Budeme zápas znova analyzovať a pokračovať v práci. Hra bola veľmi emotívna, no máme vďaka tomu tiež dosť zranených hráčov.“

Niko Kovač: „Dnes sme našli súpera, ktorý odviedol skutočne dobrú prácu. Hrali sme tu na štadióne 90 minút v skvelej atmosfére. Nakoniec to bolo vypracované víťazstvo, s ktorým sme spokojní, pretože v súčasnosti máme deväť bodov a jednu nohu v druhom kole. To je náš cieľ.“

Manuel Neuer: „Mali sme ťažkosti, ale vzhľadom na to, že Tottenham tu hral 2 : 2, je to v poriadku. Naša efektivita bola pozitívna. Dôležité je, že sme vyhrali zápas a teraz máme deväť bodov. V Lige majstrov sme na tom dobre.“

Robert Lewandowski: „V prvom polčase sme nehrali zle. Olympiakos sotva vytvoril príležitosti, ale strelil gól. Preto sme museli zvýšiť tlak a skórovať. Strelili aj druhý gól, takže sme museli byť na konci opatrní, aby sme dosiahli výhru.“

Youssef El Arabi (Olympiakos Pireus): „Mali sme dobrý štart do ihriska a dostali sme sa do vedenia, čo nám dalo impulz. Hrali sme však proti Bayernu, tímu s neuveriteľnými skúsenosťami v Lige majstrov. Po prestávke sme strelili druhý gól, ale pripustili sme aby sme dva dostali. To nám zlomilo väz.“