21:00
Estádio José Alvalade Lisabon

Olympique Lyon – FC Bayern

0 : 3 (0 : 2)

Na semifinálový zápas Ligy majstrov 2019/2020 nastúpili naši chlapci proti Olympique Lyon v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Perišič, Müller, Gnabry, Müller – Lewandowski.

4min – Thiagova zlá prihrávka založí útok Lyonu, na ktoré konci trafí Depayova strela bočnú sieť našej bránky.
11min – Goretzkovi zakončenie nesadne, napriek tomu lopta smeruje do bránky a brankár Lopes ju končekmi prstov vytláča na roh.
17min – Marçal vyzvŕta našu obranu, jeho strelu ale zastaví tyč.
18min – 0 : 1 Kimmich prihráva Gnabrymu, ten si loptu navedie a nechytateľnou strelou prekonáva brankára Lopesa.
33min – 0 : 2 Perišič prihráva pred bránku Lewandowskému, ktorý loptu tečuje iba do brankára Lopesa, ale dobiehajúci Gnabry ju pošle do bránky.
35min – Marcelo vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
38min – Gnabry odcentruje na Lewandowského, ten ale na loptu tesne nedosiahne.
42min – Marçal vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
45min – koniec 1.polčasu.

46min – obe mužstvá cez polčasovú prestávku striedajú. Lyon Guimarãesa za Mendesa a naši Boatenga za Süleho.
51min – po prihrávke za obranu postupuje Perišič sám na brankára, jeho strela je ale pre Lopesa iba „malou domov“.
56min – po rohovom kope chytá Neuera hlavičku Marçala.
57min – Depay odovzdá kapitánsku pásku Aouarovi a nechá sa vystriedať Dembélém.
58min – Aouar prihráva Ekambimu, ktorého strelu Neuer vyráža.
63min – striedame Perišiča za Comana.
67min – Lyon strieda dvojnásobne strieda. Ekambiho za Reine-Adelaideho a Duboisa za Teteho.
73min – Lyon strieda Marcala za Cherkiho.
75min – striedame Coutinha za Gnabryho.
78min – Neuer vyhodením lopty na polovicu ihriska založí akciu Coutinha, ktorý loptu potiahne k šestnástke a pošle krížnu strelu tesne vedľa bránky.
80min – Müller prihráva za obranu na Coutinha a ten dáva gól. Pre ofsajd Goretzku, ktorý ale loptu po ceste škrtne, gól neplatí.
82min – dvojnásobne striedame. Goretzku za Pavarda a Thiaga za Tolissa.
84min – Aouarovu strelu z hranice šestnástky Neuer chytá.
86min – Mendes vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
88min – 0 : 3 Kimmich odcentruje priamy kop, Lewandowski preskočí Marçala a hlavou prekonáva brankára Lopesa.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – španielsky hlavný rozhodca Lahoz odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Lyon je vynikajúci tím a bojovali. V predchádzajúcich hrách proti Manchester City a Juventusu hrali dobre. Mohli ste vidieť, aké ťažké je to proti tímu, ktorý je veľmi silný z hľadiska behu a ktorý má dobré taktické zameranie. Vždy nás napádali. Mali sme šťastie, že sme prežili prvú fázu hry. Serge sa potom invididuálne presadil. To nám poskytlo väčšiu bezpečnosť. Budeme analyzovať veci. Našou veľkou silou je dostať súpera pod tlak. Budeme úspešní aj proti Parížu.“

Manuel Neuer: „Boli sme agresívnejší ako Lyon. Na začiatku sme mali trochu šťastia, že sme neprehrávali. Potom sme ukázali našu triedu a stále sme sa snažili vyvíjať tlak. Gól pre nás prišiel v pravý čas, pretože sme sa dovtedy do hry tak dobre nedostali. Je to semifinále a skvelý súper. Bol to skutočný súboj, najmä v strede poľa. Ale 3:0 je úžasný výsledok. To, čo sme dnes opäť dosiahli, je niečo zvláštne. Môžete vidieť, že sme do toho museli dať všetko. Teraz sa tešíme na finále proti PSG. Bojovali sme a pracovali tak dlho a chceme vyhrať aj toto finále.“

Serge Gnabry: „Lyon na nás vyvíjal veľký tlak a so svojimi rýchlymi hráčmi sa dostával za našu obranu. Mal tiež nejaké šance. Na začiatku sme mali ale trochu šťastia. Potom sme našli cestu a v polčase sme viedli 2:0. Nakoniec to Lewy urobil na 3:0. Lyon bol veľmi agresívny, chcel vyhrať. Vždy nemôžete všetko ubrániť. Vždy sme ale veľmi silní vzadu a tiež vpredu. Vedeli sme o priestore za ich päťčlennou obranou a pokúšali sme sa tam dostať. To bol kľúč k úspechu, najmä v prvej polovici. Naozaj chceme vyhrať triple a v nedeľu do toho dáme všetko, aby sme získali titul.“

David Alaba: „Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Lyon má mentalitu, ktorá nie je vždy príjemná a navyše hráčov s vysokou kvalitou. Sme veľmi radi, že sme dosiahli finále. Hráme hru, kde existuje riziko, pretože sme veľmi vysoko. Niekedy sme boli efektívnejší, ale vpredu sme si viedli dobre. Vedenie 1:0 pre nás bolo veľmi dôležitým krokom. Lyon mal niekoľko šancí. Nikdy sme však nepochybovali a fyzicky ani psychicky sme nepadli.“

Joshua Kimmich: „Kľúčom bol gól na 1:0. Lyon mal na začiatku dve alebo tri skutočne dobré šance. Bol to ťažký zápas ako sme očakávali. Gól na 1:0 padol z ničoho nič. Potom to šlo lepšie a pridali sme ďalšie góly. Po nervóznom štarte to bolo v poriadku. Lyonu sa darilo dobre, ale nemohli na nás vyvíjať žiadny tlak. Na začiatku sme stratili príliš veľa lôpt. Našťastie to súper nevyužil. Pointa bola, že sme si to zaslúžili, ale hlavne na začiatku sa to mohlo vyvíjať inak. Sme šťastní a hrdí, že sme vo finále. Zajtra zregenerujeme a potom to príde.“