21:00
Estádio da Luz Lisabon

Paris Saint-Germain – FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Na finálový zápas Ligy majstrov 2019/2020 nastúpili naši chlapci proti Paris Saint-Germain v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

18min – Neuer vyráža gólovú strelu Neymara a rovnako si poradí aj s jeho spätnou prihrávkou, ktorú vyrazí na roh.
22min – Lewandowski trafí z otočky tyč.
24min – Di María zoči-voči Neuerovi pošle loptu strelou nad našu bránku.
25min – zraneného Boatenga strieda Süle.
27min – Davies vidí žltú kartu za faul na Kehrera.
31min – Mülelr odcentruje na Lewandowského, ktorého hlavičku brankár Navas vyráža.
45min – Alaba po neuveriteľnej chybe prihrá loptu Mbappému, ktorý si ju vymení s Herrerom, ale jeho následná strela mieri iba do rúk Manuela Neuera.
45+1min – Gnabryho peknú prihrávku pred bránku chytá brankár Navas. Coman padá v šestnástke po súboji s Kehrerom, penalta sa ale nepíska. Píska sa ale koniec 1.polčasu.

52min – Gnabry vidí žltú kartu za faul na Neymara a Neymarov „pomstiteľ“ Paredes za nešportové správanie.
56min – Süle vidí žltú kartu za faul na DI Maríu.
59min – 0 : 1 Kimmich odcentruje a Coman hlavou prekonáva brankára Navasa.
61min – Kimpembe hlavou zastaví loptu pred Lewandowskim, inak by sa náš útočník dostal do 100% šance.
62min – Comanovu strelu odkopáva Silva spred bránkovej čiary.
64min – súper strieda Paredesa za Verrattiho.
66min – po našom rohovom kope pošle Alaba loptu strelou vysoko nad bránku.
67min – Mbappé tesne nedosiahne na center Di Maríu a tak Neuer loptu pohodlne chytá.
68min – dvojnásobne striedame. Strelca gólu Comana strieda Perišič a Gnabryho Coutinho.
70min – Di María prihráva Marquinhosovi, ktorého gólovú strelu Neuer vyráža.
72min – súper strieda Herreru za Draxlera.
74min – Neymarova strela spoza šestnástky tesne minie bránku.
80min – súper dvojnásobne strieda. Bernata za Kurzawu a Di Maríu za Chuopo-Motinga.
81min – Neymar vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
83min – Silva vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
84min – Coutinhov priamy kop tesne minie bránku Navasa.
85min – Kurzawa vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
86min – striedame Thiaga za Tolissa.
90min – nadstavený čas bude 5 minút.
90+2min – Neymar prihráva do výbornej pozície Chuopo-Motingovi, ten ale loptu nedokáže tečovať na bránku.
90+4min – Müller vidí žltú kartu za faul na Mbappého.
90+5min – taliansky hlavný rozhodca Orsato odpíska koniec finálového zápasu a pečatí naše víťazstvo v Lige majstrov v sezóne 2019/2020.

Oliver Kahn (člen predstavenstva FC Bayern): „V novembri mi Hasan Salihamidžič povedal, že by chcel raz so mnou opäť vyhrať Ligu majstrov. Povedal a urobil. Myslím, že slovo team je veľmi dôležité. A predovšetkým hlad, ktorý chlapci cítili. Nikdy neboli spokojní. Vždy sme mali pocit, že na tomto úspechu pracovali s veľkou koncentráciou. Tento systém je navyše prispôsobený tímu. PSG sa čiastočne podarilo uvoľniť, ale boli sme opatrní. Takto môžete mať aj hráčov na svetovej úrovni, ako sú Neymar a Mbappé, pod kontrolou. Manuel Neuer chytil dve veľmi dôležité lopty. To je to, čo brankár musí jednoducho urobiť pre Bayern Mníchov. Nie byť trvalo zamestnaný, ale byť tam práve v tých dôležitých chvíľach.“

Hansi Flick: „Som na tím hrdý. Vývoj za posledných desať mesiacov je jednoducho senzačný. Nedal som chlapcom večierku. Zaslúžime si riadnu oslavu. Obrovské poďakovanie patrí celému tímu. Je tu toľko ľudí, ktorí tu pomohli, víťazstvo patrí všetkým. Skutočnosť, že tím dnes opäť vyhral je jednoducho logický. Tiež sme videli, že Paríž mal veľmi dobré útočné výpady, ale odvážne sme sa bránili. Myslím, že sme si zaslúžili vyhrať kvôli druhému polčasu. Máme hráčov, ktorí majú absolútnu vôľu víťaziť a ktorá mi vyhovuje ako trénerovi.“

Manuel Neuer: „Je ťažké povedať dojmy tak skoro po zápase. Radosť z posledného písknutia bola samozrejme obrovská, bola to úľava. Bolo to dlhých päť minút nadstavenia. Všetci sme čakali, až rozhodca zapíska do píšťalky. Dokázali sme to. Je to sen pre nás všetkých.“

Thomas Müller: „Je to neuveriteľné. Máme za sebou cestu, ktorá na jeseň vyzerala pomerne ďaleká. Potom sme ale mali senzačný finiš. Cítili sme, že si to zaslúžime. Máme ducha, chlapci sú pripravení trpieť. Dnes sme tiež mali trocha šťastia a Manuela Neuera v bránke. Nebola to náš najlepší zápas, ale boli sme tam a teraz sme hore. V skutočnosti sa hádame o to, kto môže napraviť chybu niekoho iného. Veľká vďaka patrí aj podpore z domova.“

Kingsley Coman: „Som samozrejme veľmi, veľmi šťastný. Naozaj to musím zdôrazniť. Bol to neuveriteľný večer nielen pre klub, ale aj pre všetkých fanúšikov. Chcel som odohrať dobrý zápas. Nie je to nič proti PSG, teraz som ale na sto percent FC Bayern a naozaj som chcel vyhrať. A ja musím byť profesionál, pretože na to nemôžem pri hre myslieť. Je to samozrejme hanba pre Paríž a súcitim s nimi, pretože pochádzam z tohto mesta.“

Joshua Kimmich: „Je to najväčší deň mojej kariéry. Nedokážem opísať, čo to znamená byť na ihrisku. Vyhrať taký titul s bratmi je maximum, ktoré je možné dosiahnuť. Hansi Flick nám od začiatku dal veľmi dobrý pocit a dôveru. S víťazstvom prichádza ešte väčšia dôvera. Ak urobíte chyby, niekto iný ich vyžehlí. Neboli sme dnes celkom istí, ale cítili sme sa trochu neprekonateľne. Myslím, že sme túto súťaž zaslúžene vyhrali.“

Alphonso Davies: „Kto by si to kedy pomyslel. Prišiel som z Kanady do klubu ako FC Bayern Mníchov a vyhral som Ligu majstrov. Keby mi to niekto povedal o dva alebo tri roky skôr, moja reakcia by bola: Klameš. Sny sa stali skutočnosťou.“

Thomas Tuchel (tréner Paris Saint-Germain): „Mal som vopred pocit, že to bude pravdepodobne závisieť od prvého gólu. Inkasovali sme ho však my a hrali sme proti silnému tímu. Ale videli sme veľký boj, hru s obrovskou intenzitou. Naozaj sme mali fázy, keď ste cítili, že o sebe pochybujú. Ak chcete niečo také stiahnuť na svoju stranu, potrebujete šťastie v správnom okamihu. Potrebujete šancu skórovať. Mali sme ich, stačilo ich premeniť. Manuel Neuer je určite v najlepšej forme v správny čas už celé týždne. Brankársku hru posunul na novú úroveň, to je isté. Hrá na najvyššej úrovni, no nanešťastie pre nás. „