18:00
Red Bull Aréna Lipsko

RB Lipsko – FC Bayern

2 : 1 (1 : 1)

Na nedeľnú dohrávku 27.kola Bundesligy v Lipsku nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Rudy – Müller, Vidal, James, Bernat – Wagner.

6min – po chybnej malej domov od Kimmicha, musí pred dobiehajúcim Brumom hasiť situáciu odkopom Sven Ulreich. Pri následnej akcii domácich končí strela Poulsena ďaleko vedľa našej bránky.
10min – domáci striedajú Sabitzera za Wernera.
12min – 0 : 1 krásny center Jamesa si v šestnástke nájde hlavu Wagnera a ten prekonáva brankára Gulacsiho.
14min – centrovaná lopta za obranu si nájde Poulsena, ktorý sám zoči-voči Ulreichovi trafí loptu iba do nášho vybiehajúceho brankára, ktorý následne domácemu útočníkovi dobre zmenší strelecký uhol a tak vyrazí aj Poulsenov pokus o dorážku.
19min – po Kamplovom centri hlavičkuje na našu bránku Werner, Ulreich ale loptu pohodlne chytá.
27min – Brumov dobre mierený priamy kop vyráža Ulreich nad brvno. Po následnom rohovom kope sa k strele z uhla dostáva Werner, keď už prestrelí Ulreicha, na bránkovej čiare akrobaticky zasiahne Süle, ktorý odkopne loptu do bezpečia.
34min – Kampl vidí žltú kartu za faul na Jamesa.
37min – 1 : 1 Keita prihráva Wernerovi, jeho strelu zblokuje Süle, lopta sa ale dostáva opäť ku Keitovi, ktorý ju pošle do bránky.
41min – Rudy vidí žltú kartu za faul na Wernera.
42min – Süle vidí žltú kartu za faul na Keitu. Nariadený priamy kop pošle Kampl nad našu bránku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

52min – Brumova strela letí vedľa našej bránky.
56min – 2 : 1 Keita vysúva prihrávkou za obranu Wernera, ktorého márne stíha Süle a tak domáci útočník prízemnou strelou obstrelí brankára Ulreicha.
58min – Keita padá v šestnáste po súboji s Hummelsom, penalta sa ale správne nepíska.
61min – Werner si zasekne Jamesa, jeho strela ale trafí iba bočnú sieť. Striedame Bernata za Ribéryho.
62min – Hummelsovu sa obtočí v šestnástke, jeho gólovú strelu z hranice malého vápna vyráža brankár Gulacsi reflexívnym zákrokom na roh.
63min – Ribéry a Keita vidia za vzájomnú potýčku žlté karty.
67min – Ulreich váha s vybehnutím, do šance sa tak dostáva Werner, ktorého v momente zakončenia dobre zablokuje Hummels.
68min – Kimmich odcentruje na Vidala, ten ale pošle loptu hlavou nad bránku.
68min – domáci striedajú Keitu za Forsberga.
72min – Jamesa strieda Lewandowski.
79min – striedame Kimmicha za Rafinhu.
81min – Rudy odcentruje priamy kop, Hummels hlavičkuje nad bránku.
82min – Gulacsi vidí žltú kartu za zdržiavanie pri rozohrávke. Lewandowski vidí žltú kartu za faul na Forsberga.
83min – domáci striedajú Wernera za Augustina.
84min – Ilsanker hrá v šestnástke rukou, penalta sa ale nepíska.
85min – Ribéry odcentruje a Hummels hlavičkuje vedľa bránky.
86min – hlavný rozhodca Fritz si situáciu z 84.minúty pozrie na videu, nepochopiteľne ale ani po jeho zhliadnutí neodpíska Ilsankerove hranie rukou.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Wagnerovu strelu z otočky vyráža domáca obrana na roh.
90+4min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „Dnes sme sa stretli s vynikajúcim súperom. To treba povedať. Lipsko bolo veľmi agresívne a silné s dobrým presingom. Nehrali sme ako v posledných týždňoch. Lipsko je zaslúženým víťazom. Sú aj takéto zápasy, v ktorých sa neporadíte tak dobre a nefunguje to v defenzíve.“

Sven Ulreich: „Od začiatku sme sa nedostali do zápasu a boli tam nejaké lopty, ktoré by tam nemali byť. Lipsko dobre presovalo a potom hralo na rýchle protiútoky so svojimi rýchlymi hráčmi na hrote. Neboli sme tak zapálení ako obvykle a boli sme trochu pasívni. Preto sme dnes neuspeli.“

Ralf Rangnick (športový riaditeľ RB Lipsko): „Okrem prvých desiatich minút sme dominovali vo všetkých oblastiach. Jediná vec, ktorú by sa dalo zlepšiť, by bolo dosiahnuť viac gólov. Celkový dojem tímu bol dnes skvelý.“