20:00
Olympiastadion Berlín

RB Lipsko – FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

Na posledný zápas sezóny, ktorým je finále Nemeckého pohára nastupujeme na Olympijskom štadióne v Berlíne proti RB Lipsko v základne zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez, Thiago – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

3min – Gnabryho strela končí vedľa bránky.
11min – Poulsenovu hlavičku Neuer reflexívne vyráža na brvno našej bránky.
29min – 0 : 1 Alaba odcentruje a Lewandowski hlavičkou z protipohybu prekonáva brankára Gulácsiho.
42min – Coman postupuje sám na brankára Gulácsiho, obíde ho kľučkou, ale jeho následné zakončenie Konaté z bránkovej čiary vyhlavičkuje.
45min – Müllerov center tečuje Hummels na bránku, brankár súpera loptu reflexívne nohou vyráža na roh. Nadstavený čas budú 2 minúty.
45+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

49min – Thiagova strela z hranice šestnástky končí vysoko nad bránkou.
48min – Forsberg postupuje sám na Neuera, jeho zakončenie ale náš brankár s pomocou nohy a ruky vyráža vedľa bránky.
49min – Halstenberg odcentruje na Wernera, ktorý loptu tečuje na našu bránku, Neuer ju ale chytá.
55min – Gnabryho strelu do protipohybu brankár súpera chytá.
56min – Lewandowski si zasekne Konatého, následnú strelu ale brankár súpera chytá.
57min – Wernerovu strelu Süle z bránkovej čiary odkopáva do bezpečia.
62min – Hummelsovu strelu z hranice šestnástky brankár súpera vyráža. Gnabryho strieľaný center vyráža brankár Gulácsi k Müllerovi, jeho dorážka končí vedľa bránky.
63min – Müllerova strela spoza šestnástky končí tesne vedľa bránky.
64min – obe mužstvá striedajú. Hostia Adamsa za Laimera a naši Martíneza za Tolissa.
68min – Gnabryho center pošle Lewandowski hlavou tesne vedľa bránky.
70min – Orban odovzdá kapitánsku pásku Kamplovi a je vystriedaný Upamecanom.
73min – Gnabryho strieda Robben.
76min – Wernerovu strelu Neuer boxuje do bezpečia.
78min – 0 : 2 Kimmich odcentruje a lopta sa aj s pomocou Konatého špičky dostáva ku Comanovi, ktorý si zasekne Upamecana a nekompromisne pošle loptu do bránky.
82min – Lipsko strieda Konatého za Haidaru. Upamecano vidí žltú kartu za hru rukou.
83min – Kimmich odcentruje k Müllerovi, jeho hlavičku brankár súpera chytá.
85min – 0 : 3 chybnú rozohrávku Lipska vystihne Kimmich, ktorý dlhým pasom nachádza Lewandowského, ktorý v súboji pretlačí Upamecana a ten prelobuje brankára Gulácsiho. Následne náš útočník vidí žltú kartu za zvlečenie dresu pri oslave gólu.
87min – Comana strieda Ribéry.
90min – Kimmichovu strelu brankár súpera vyráža, lopta sa dostáva k Robbenovi, ten ale pravou nohou pošle loptu nad bránku. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – priamy kop Sabitzera zastaví pripravený múr. Následne hlavný rozhodca Stieler odpíska koniec dnešného stretnutia, pečatí zisk nášho double a ukončí sezónu 2018/2019.

Karl-Heinz Rummenigge: „Minulý týždeň nemecký šampión, dnes víťaz pohára – lepšie to nemohlo skončiť. Tím dnes odviedol skvelú prácu. Strieľali sme góly na svetovej úrovni a potom sme mali obriu oporu v Manuelovi Neuerovi, ktorý správne strážil našu bránku. Nemohli sme hrať lepšie.“

Niko Kovač: „Lipsko bolo očakávaným ťažkým súperom, hrali veľmi dobre, čo sme videli najmä v prvých 30 minútach. Potom sme sa dostali trochu do lepšej pozície a Manu nás v zápase dvakrát držal. Ale posledným bodom je víťazstvo. Bayern bude dnes určite veľmi oslavovať. Dnes sme sa jednoducho odmenili za našu prácu a za to, čo sme do toho investovali.“

Manuel Neuer: „Najdôležitejšou vecou dnes je, že sme vyhrali zápas. Lipsko počas celej sezóny preukázalo veľký obranný výkon. Robert zaslúžene získal titul najlepšieho hráča zápasu. Pre mňa, rovnako ako pre nás všetkých, je oveľa dôležitejšie, že sme dokončili sezónu tak, že sme boli dvakrát víťazi.“

Thomas Müller: „Gratulujem chlapcom. Dnes to nebolo len o víťazstve, dnes to bolo aj o veľkej emócii! Veľa sme už vyhrali, ale dnes to bolo niečo zvláštne a to nielen kvôli trom veľkým hráčom, ktorí nás opúšťajú. Bolo to aj kvôli ťažkej fáze počas našej sezóny. Ak sa vrátite týmto spôsobom, je to ohromujúce a bolo tam veľa vôle!“

Robert Lewandowski: „Pre nás dnes bol len jeden cieľ a to bolo víťazstvo pohára. Som veľmi, veľmi spokojný, že sme hrali naozaj dobre a získali jasné víťazstvo. Okrem dvoch šancí Lipska v prvej polovici, sme mali zápas kedykoľvek pod kontrolou a v druhej polovici sme potom strelili dôležité góly. Víťazstvo pohára je samozrejme aj rozlúčkovým darčekom pre Franka, Arjena a Rafinhu. Ale nakoniec to je aj koniec veľmi dobrého obdobia.“

Frank Ribéry: „Súper bol veľmi dobrý, Lipsko hrá veľmi dobrý futbal. Dnes sme ale hrali dobre, celý tím hral dobre. Takéto finále je vždy krásne a spojené so zvláštnou náladou. To, čo sme spolu dosiahli, zostáva na celý život a na to nikdy nezabudnem. Bolo to dvanásť skvelých rokov.“

Oliver Mintzlaff (výkonný riaditeľ RB Lipsko): „Je to veľké sklamanie. Ak sa prebojujete až tu, chcete zápas vyhrať. Začali sme skvele, mali sme silných 30 minút a mohli sme sa ujať vedenia. Prvý gól bol trochu nešťastný a v dôsledku toho sme si neboli istí a nevyužili sme naše šance. Preto je z toho nakoniec zaslúžená porážka.“

Peter Gulácsi (brankár RB Lipsko): „Hrali sme dobrý zápas 30 minút, mali sme sa ujať vedenia, ale naše šance sme nepremenili. Potom to bol pre nás ťažký zápas. Bayern dobre využil voľný priestor a svojou kvalitou si vypracoval veľa šancí. Preto si na konci zaslúžili vyhrať.“