18:30
Red Bull Aréna Lipsko

RB Lipsko – FC Bayern

1 : 1 (1 : 1)

Na šláger 4.kolo Bundesligy nastupujú naši chlapci v Lipsku v základne zostave: Neuer – Pavard, Süle, Boateng, Hernández – Kimmich, Thiago – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

3min – 0 : 1 Müller prihrávkou za obranu vysunie Lewandowského, ktorý postupuje sám na domáceho brankára Gulacsiho, ktorého pohodlne obstrelí.
4min – Klostermannova strela končí vedľa bránky.
12min – domáci brankár vyráža dobrú strelu Lewandowského.
15min – po centri Kimmicha pošle Lewandowski loptu hlavou nad bránku.
26min – Halstenberg a Lewandowski vidia žlté karty.
27min – Wernerovu strelu z hranice šestnástky Neuer chytá.
33min – Lewandowského strelu z hranice domáci brankár Gulácsi chytá.
39min – Sabitzer fauluje Hernándeza, hlavný rozhodca odpíska penaltu, tú ale po zhliadnutí videa odvolá.
45min – nadstavený čas budú 2minúty.
45+2min – 1 : 1 Hernández fauluje v šestnástke Poulsena a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú Forsberg premení, napriek tomu že Neuer vystihne smer jeho strely. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – domáci cez polčasovú prestávku striedajú Klostermanna za Demmeho.
50min – Mukieleho gólovú strelu Neuer vyráža.
52min – Comanovu strieľanú prihrávku na Lewandowského odkopáva Konate z bránkovej čiary na roh. Ten rozohrá Kimmich centrom na Süleho, ktorý hlavou pošle loptu vedľa bránky.
57min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Wernera.
59min – Wernerova pätička končí vedľa našej bránky.
60min – strela Sabitzera pred Neuerom nepríjemne zapláva, náš brankár loptu reflexívne vyráža.
62min – striedame Gnabryho za Daviesa.
63min – striedame Müllera za Tolissa.
64min – Tolissovu strelu brankár Gulácsi reflexívne vyráža na roh.
65min – Wernerova krížna strela končí tesne vedľa bránky.
69min – domáci striedajú Forsberga za Nkunku.
75min – Süleho slabá prízemná strela z 30 metrov končí vedľa bránky.
77min – Comanovu strelu tečuje Nkunku a lopta oblúčikom trafí spojnicu domácej bránky.
78min – Nkunku vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
80min – Laimer vidí žltú kartu za faul na Daviesa.
81min – domáci striedajú Poulsena za Cunhu.
88min – striedame Thiaga za Coutinha.
89min – Neuer vybehne proti Wernerovi, ktorému zmenší strelecký uhol a nedovolí skórovať, lebo lopta trafí jeho hruď.
90min – nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min – Sabitzer vidí žltú kartu za odkop lopty po odpískaní faulu.
90+2min – Kimmich odcentruje na Sülleho, ktorého gólovú hlavičku vytlačí brankár Gulacsi končekmi prstov na tyč od ktorej sa lopta odrazí vedľa bránky. Následne hlavný rozhodca Stegemann odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: V prvom polčase sme hrali senzačne, to bol to doteraz najlepší výkon. Nedovolili sme súperovi nič. Potom sme sa ale dostali do problémov. V druhom polčase sa Lipsko zmenilo, preto sme museli udržať stred kompaktnejšie. Takže to bol otvorený zápas. Nakoniec je výsledok nepríjemný. Mali sme viac šancí, dobre sme hrali, ale nanešťastie máme o dva body menej, než sme plánovali. Vytiahneme pozitíva z hry – odohrali sme naozaj dobrý zápas.“

Manuel Neuer: „V prvom polčase sme prevzali vedenie a mohli rozhodnúť o zápase alebo ho nasmerovať na správnu cestu. Gól na 1 : 1 nás trochu hodil späť, pretože sme dovtedy boli jednoznačne nadradení. Nevyšli sme ale z kabíny dobre, pretože sme ukázali inú tvár. Musíme si zo zápasu vziať dobré veci a starostlivo analyzovať veci zlé.“

Julian Nagelsmann (tréner RB Lipsko): „V prvom polčase sme mali zlý prístup, pretože Bayern mal výrazne viac z hry. Po prestávke to bolo oveľa lepšie, mali sme viac loptu a tiež nejaké šance. Pointa je, že remíza môže vyzerať trochu šťastne, ale nie nevyhnutne nezaslúžene.“

Emil Forsberg (RB Lipsko): „Dostať gól proti Bayernu po troch minútach rozhodne nie je ľahké. Prvých 45 minút nebolo dobrých, nemali sme dobrý prístup, žiadnu silu a veľa sme sa nabehali. V druhej polovici sme tvrdšie tlačili, mali sme lepší prístup a viac odvahy. Dokázali sme si aj vytvoriť príležitosti.“