18:30
Red Bull Aréna Lipsko

RB Lipsko – FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na šláger nie len 27.kola Bundesligy, ale v podstate celej jarnej časti nastupujeme v Red Bull Aréne v Lipsku v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, Hernández – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Coman – Choupo-Moting.

18min – Sabitzerova strela z hranice šestnástky končí vysoko nad našou bránkou.
23min – Comanovu strelu zblokuje Orban ku Choupo-Motingovi, jeho strela z otočky ale minie bránku.
26min – Mukiele vidí žltú kartu za faul na Hernándeza.
33min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Sabitzera.
37min – Sabitzer vidí žltú kartu za odkopnutie lopty po odpískaní.
38min – 0 : 1 Kimmich odcentruje na Müllera, ten si zasekne Adamsa a pošle spätnú prihrávku na Goretzku, ktorý prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
43min – Saného gólovú strelu z hranice šestnástky vyráža brankár Gulácsi na roh.
44min – po rohovom kope Kimmicha pošle Choupo-Moting hlavou na bránku, domáci brankár loptu na bránkovej čiare chytá.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku domáci striedajú Forberga za Kluiverta.
48min – Nkunku pošle strelu vedľa našej bránky.
50min – Haidara hlavou sklepne loptu ku Sabitzerovi, jeho strela ale minie našu bránku.
52min – Olmova strela z výbornej pozície minie našu bránku.
56min – Sabitzerovu ďalekonosnú strelu Neuer chytá.
59min – Sabitzerovu nebezpečnú ďalekonosnú strela vytláča Neuer nad bránku.
61min – Upamecano vidí žltú kartu za faul na Comana.
72min – dvojnásobne striedame. Goretzku strieda Musiala a Comana Gnabry.
73min – domáci dvojnásobne striedajú Haidaru za Poulsena a Olma za Sörlotha.
75min – Gnabry prihráva Musialovi, ktorého strela končí nad bránkou.
77min – gólovú strelu Müllera vyráža brankár Gulácsi do bezpečia.
81min – striedame Saného za Martíneza. Hernández vidí za protesty proti rozhodnutiu hlavného rozhodcu žltú kartu.
82min – domáci striedajú Adamsa za Hwanga.
88min – domáci striedajú zraneného Poulsena za Konatého.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – Choupo-Motingovu slabú strelu brankár domácich pohodlne chytá.
90+3min – hlavný rozhodca Siebert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Bol to špičkový zápas a Lipsko ukázalo, prečo je tak hore. Niečo sme ešte potrebovali, neboli sme tak odvážni a nemali sme toľko držania lopty. Po 20 minútach sme sa dostali lepšie do zápasu, kontrolovali sme hru a dali gól. To bolo dôležité pre nastolenie pokoja. V druhej polovici bolo jasné, že Lipsko ešte všetko vyskúša. Urobili to veľmi dobre a spôsobili nám nejaké problémy. Morálka a mentalita môjho tímu boli vynikajúca, patria mu za to obrovské komplimenty. Naším veľkým cieľom bolo vyhrať zápas. Bol to dnes dôležitý krok na ceste k titulu, je však ešte pred nami sedem zápasov.“

Manuel Neuer: „Bol to dôležitý krok k titulu. Už si to nechceme nechať vziať. Prvý polčas sme súperovi nič nedovolili, hrali sme dobre vzadu a dobre sme zapĺňali pozície. V druhom polčase Lipsko trochu pokročilo, pristupovali k nám agresívnejšie. V jednej alebo dvoch chvíľach sme mali problémy s nastavením a domáci mali príležitosti. Ak sú pozície správne, vždy to chceme vyriešiť hravo a dosiahnuť úspech v držaní lopty.“

Leon Goretzka: „Už ste videli, že sem-tam nám chýbala sila, najmä ku koncu. Potom musíte pochopiť, prečo sme sa bránili na svojej vlastnej polovici. Už sme sa na začiatku sezóny zaoberali tým, že prídu takéto zápasy, kde nemôžete stlačiť 90 minút. To je mentalita tímu, aby bol schopný urobiť niečo také. Ale v takomto zápase potrebujete šťastie na svojej strane. Bol to dnes veľký krok, ale nie ten rozhodujúci.“

Oliver Mintzlaff (výkonný riaditeľ RB Lipsko): „Je samozrejme sklamaním, že sme dnes nič nezískali. V druhom polčase sa nám darilo veľmi dobre a začali sme veľmi dobre hrať. Určite nebolo úplne nezaslúžené 0 : 1 do polčasu, pretože v druhých 20 minútach prvého polčasu sa nám až tak nedarilo. To hovorí o efektívnosti Bayernu. Vsadili sme všetko na vyrovnanie a dosť sme riskovali. Prišlo mi to ako remízový zápas, hlavne po druhom polčase, ale nie je to tak. Musíme to akceptovať.“

Julian Nagelsmann (tréner RB Lipsko): „Rozhodol gól, ktorý nám nebolo umožnené streliť. Stále sme ale hrali veľmi dobrý zápas. V druhom polčase sme občas zatlačili Bayern veľmi dozadu. Bayern nemal jedinú príležitosť, až v záverečnej fáze, keď sa zväčšili voľné priestory. Dovtedy sme boli jednoznačne lepším tímom a mali sme štyri veľké šance. Žiaľ, vždy sme strelili vedľa. Nakoniec je to jednoducho efekt učenia. Musíme pracovať na tom, aby sme veci, ktoré trénujeme, využívali bezcitnejšie. Dnes sme neboli o nič horší.“

Marcel Sabitzer (RB Lipsko): „Stručne povedané, rozdiel bol v tom, že Bayern premenil šancu na gól. Hrali sme veľmi dobrý zápas, hrali sme dominantne ale ak nedáte gól, je to veľmi trpké. Kontrolovane sme sa stavali, dostali sme sa dobre do poslednej tretiny zápasu, ale potom nám niečo chýbalo. Najmä presnosť. Po polčase sme sa ale prezentovali veľmi dobre. Musíte len urobiť jednu vec. Musíme premieňať šance. Ale aj Bayern má dobrý tím. Musíte to akceptovať.“