18:30
Red Bull Aréna Lipsko

RB Lipsko – FC Bayern

1 : 4 (0 : 1)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme na zápas 4.kola Bundesligy proti RB Lipsko v ich Red Bull Aréne v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.

6min – Angeliñovu strelu Neuer chytá.
8min – rohový kop Kimmicha pošle Lewandowski strelou vedľa bránky.
11min – 0 : 1 Kampl zahrá v šestnástke rukou, čo potvrdí aj systém VAR a tak hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú Lewandowski bezpečne premení.
14min – Kimmichova strela minie bránku.
22min – Kamplovu strela spoza šestnástky Neuer chytá.
32min – Lewandowski prihráva Gnabrymu, jeho strelu ale zblokuje obrana domácich na roh.
35min – Angeliñova strela minie našu bránku.
36min – Laimerovu hlavičku Neuer chytá.
41min – Lewandowského strela minie bránku.
45min – Olmovu strelu vytláča Neuer nad bránku na roh. Nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – striedame zraneného Gnabryho za Musialu.
45+2min – koniec 1.polčasu.

47min – 0 : 2 Davies prihráva Musialovi, ktorý krížnou strelou prekonáva brankára Gulácsiho.
52min – Silva dáva gól, ktorý ale pre ofsajd, potvrdený aj systémom VAR, neplatí.
54min – 0 : 3 Lewandowski prihráva Musialovi a ten Sanému, ktorý už pohodlne pošle loptu do odkrytej domácej bránky.
58min – 1 : 3 Laimerova ďalekonosná strela končí v našej sieti.
59min – obe mužstvá striedajú. Domáci Angeliña za Gvardiola, Olma za Forsberga a Laimera za Haidaru a naši Goretzku za Sabitzera a Lewandowského za Choupo-Motinga.
64min – na prihrávku Nkunkuho domáci útočník Silva na naše šťastie nedosiahne.
70min – priamy kop Szoboszlaia Neuer pohodlne chytá.
71min – domáci striedajú Silvu za Poulsena.
75min – dvojnásobne striedame. Müllera za Stanišiča a Pavarda za Süleho.
80min – domáci striedajú Orbana za Klostermanna.
85min – Nkunkuho priamy kop končí tesne vedľa našej bránky.
87min – Poulsenova strela končí tesne vedľa našej bránky.
88min – Davies prihráva Sabitzerovi, ktorého gólovú strelu Gulácsi vyráža a následnú dorážku pošle Sabitzer hlavou nad bránku.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+2min – 1 : 4 Kimmich vysúva prihrávkou za obranu Choupo-Motinga, ktorý sa vyhne ofsajdovej pasci a obstrelí brankára domácich.
90+4min – hlavný rozhodca Aytekin odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Nakoniec sme zaslúženým víťazom ale nie takým spôsobom, že by sme mali vyhrať 4:1. Vieme o kvalitách RB. V prvom polčase sme mali dobrú štruktúru, ale stratili sme príliš veľa lôpt. Celkovo to bol hektický zápas. Po prestávke sme mali najlepšiu fázu. Vyhrávame 4:1 a to je najdôležitejšie. Vždy je to prechádzka po lane, pretože nemáme veľa času na tréning. Na koľko osvedčeného a pravdivého staviate a koľko nového prinášate? Je to vývoj, ktorý chceme uskutočniť. Z hľadiska základnej štruktúry a obsadenia pozícií to bolo dnes dobré. Bol to ďalší krok správnym smerom. Serge má problémy s chrbtom, takže sme ho museli vymeniť. Zatiaľ nemôžem dať predpoveď na utorok. Doktor sa s ním už intenzívne zaoberal, musíme sa na to pozrieť v najbližších dňoch. Lewy má problémy so svalom. Jeho striedanie bolo predbežným opatrením.“

Manuel Neuer: „Bol to zápas určujúci trendy a tiež smer ligy, v ktorom sme boli dnes dominantní. Podali sme dobrý výkon. Pozitívnu náladu si berieme so sebou. Teraz sme sa trochu rozbehli, aby sme mohli začať aj v Lige majstrov.“

Thomas Müller: „Je pre nás skvelé vyhrať tu 4:1. Po reprezentačnej prestávke neviete, kde presne ste. Musiala bol čarodejníkom zápasu. Zvláštnosťou je, že okrem všetkého svojho talentu má aj skvelú postavu. Je pracovitý a sebavedomý, ale nie je namyslený. Vezme loptu a presne vie, čo má urobiť. Potom nie je len striedajúcim, ale pre nás aj veľmi dôležitým hráčom.“

Marcel Sabitzer: „S výsledkom som veľmi spokojný. Som veľmi rád, že som mohol debutovať. Sen sa určite splnil. Čo je však dôležitejšie je to, čo mužstvo prinieslo na ihrisko – veľmi koncentrovaný výkon, hralo veľmi dobre, takže je to dvakrát tak pekné. Ako tím sa cítime dobre. Ak tu vyhráte 4:1, je to dobré znamenie.“

Jamal Musiala: „Bola to veľká zábava. Hrali sme dobre. Mali sme ťažkých desať až pätnásť minút, ale vydržali sme. Cvičíme situácie, ako sme to urobili pri mojom góle.“

Jesse Marsch (tréner RB Lipsko): „Bayern má veľa kvality. Ukázali to dnes, najmä v poslednej tretine zápasu. Nehrali sme zle a dosiahli sme svoj limit. Fanúšikovia vidia, že sme do toho dali všetko. Hrali sme odvážne a s trochou šťastia mohol zápas dopadnúť aj inak. Bayern je pre nás v tejto chvíli možno príliš veľké sústo. Máme mladý tím. Nie som sklamaný. Musíme sa z toho poučiť. “

Konrad Laimer (RB Lipsko): „Nakoniec sme dostali štyri góly. Hrali sme dlho dobre. Dva góly po prestávke boli príliš ľahké. Ale šance sme mali. Ak ich využijeme, zápas môže byť iný. Vedeli sme, že to bude ťažké. Musíte dosiahnuť maximálny výkon ak chcete uspieť. Dnes sme to nedokázali. Bayern zakončoval útoky lepšie. Musíme sa z toho poučiť a nabudúce to urobiť lepšie. “