21:00
Red Bull Aréna Wals-Siezenheim

RB Salzburg – FC Bayern

2 : 6 (1 : 2)

Na tretí zápas skupinovej fázy Ligy majstrov nastupujeme v Red Bull Aréne proti Salzburgu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Hernández – Kimmich, Tolisso – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski. Zápas sa začal minútou ticha pre obete teroristického útoku, ktorý sa odohral včera vo Viedni.

4min – 1 : 0 Koita prihráva Berishovi a ten prestrelí Neuera.
8min – Junuzovič z hranice šestnástky vysoko prestrelí našu bránku.
11min – Gnabry si zasekne Wöbera a vystrelí, Ramalho ale z bránkovej čiary odkopáva loptu do bezpečia.
12min – Hernández padá v súboji so Szoboszlaiom a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú ale pre zhliadnutí VAR odvolá.
15min – Gnabry dáva krížnou strelou gól, ktorý ale pre odpískaný ofsajd neplatí.
17min – Szoboszlai odcentruje rohový kop na Ramalha, ktorého gólovú hlavičku Neuer čarovným zákrokom vyráža.
21min – 1 : 1 Mwepu fauluje Müllera a hlavný rozhodca odpíska penaltu, ktorú následne Lewandowski bezpečne premení.
23min – Pavard fauluje Szoboszlaia a vidí žltú kartu. Sám faulovaný pošle nariadený priamy kop aj s prispením múra nad bránku.
37min – Coman prihráva Lewandowskému, ten na miesto prihrávky na lepšie postaveného Gnabryho vystrelí, lopta ale končí vysoko nad bránkou.
44min – 1 : 2 Müllerov center pred bránku si domáci Kristensen hlavou zrazí do vlastnej bránky.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+1min – Gnabryho krížna strela ďaleko minie bránku.
45+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – Neuer ďalším čarovným zákrokom vyráža gólovú strelu Mwepuho.
52min – Camara fauluje Tolissa a vidí žltú kartu.
57min – Gnabryho ďalekonosnú strelu domáci brankár Stankovič vyráža.
59min – Kimmichova strela spoza šestnástky minie bránku.
62min – Tolisso prihráva Gnabrymu, jeho gólovú strelu ale brankár Stankovič vyráža.
63min – Szoboszlaiovu strelu z diaľky Neuer chytá.
64min – Gnabry prihráva Comanovi, ktorý sa obtočí okolo Kristensena a strelou trafí brvno.
65min – domáci dvojnásobne striedajú. Koitu za Okafora a Junuzoviča za Okugawu.
66min – 2 : 2 Lewandowski stratí loptu a Ramalho vysúva Okugawu, ktorý po 20 sekundách pobytu na ihrisku krížnou strelou prekonáva Neuera.
68min – Gnabry vidí žltú kartu za filmovanie pádu v šestnástke.
73min – Okaforovu strelu Neuer chytá.
74min – trojnásobne striedame. Pavarda za Sarra, Comana za Saného a Tolissa za Martíneza.
76min – domáci striedajú Berishu za Onguéného.
79min – 2 : 3 Kimmich odcentruje rohový kop na hlavu Boatenga, ktorý presnou hlavičkou strhne vedenie na našu stranu.
81min – Müllerovu slabú strelu domáci brankár Stankovič pohodlne chytá.
83min – 2 : 4 Kimmich vystihne chybu Camaru a prihráva loptu Sanému, ktorý si zasekne Mwepuho a pošle loptu Robbenovským spôsobom nechytateľne do šibenice domácej bránky.
85min – Mwepu vidí za faul žltú kartu.
88min – 2 : 5 Martínez odcentruje a Lewandowski hlavičkou na vzdialenejšiu tyč prekonáva domáceho brankára.
90min – Saného strelu spoza šestnástky brankár Stankovič vyráža. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – 2 : 6 dvojnásobne striedame. Müllera strieda Musiala a Gnabryho Costa. Costov center odvráti Ramalha iba ku Hernándezovi a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste a stanoví konečné skóre zápasu. Hlavný rozhodca následne odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Salzburg bol presne taký, ako sme si ho predstavovali a ako sme ich analyzovali. Ak získali loptu, mali veľmi dobrú medzihru a dobré behy do obrany. Niekoľko krát nás prichytili nepripravených. Nakoniec sme však ukázali svoju silu. Bol to určite skvelý zápas pre divákov, ale nie tak skvelý pre trénerov. S tým musíme žiť. Som veľmi spokojný s mentalitou môjho tímu. Vrátili sme do zápasu po góle na 2 : 2 a jasne rozhodli zápas.“

Thomas Müller: „Poznali sme spôsob, akým hrá Salzburg, takže ma tento zápas neprekvapil. Salzburg hral veľmi intenzívne a veľmi riskantne. Trochu ako my, ale nie s tak veľkým ovládaním hry, ale s veľkou hĺbkou a mnohými kombináciami. Bolo jasné, že môže ísť o výmenu úderov. Salzburg bol odvážny a bol za to čiastočne odmenený. Odhalili však aj určité medzery v defenzíve. Najmä v priebehu hry. Mali sme niekoľko príležitostí na odskočenie na 3 : 1. To nám ale chýbalo. Potom prišlo klasické futbalové príslovie: Ak nepremeníte šance vpredu, dostanete jeden vzadu. Stav 2 : 2 bol napínavý. Ak ale môžete v záverečnej ofenzíve niečo zmeniť, stále máte na svojej strane tromf.“

Leroy Sané: „Ak sa pozriete iba na výsledok, vyzerá to ako ľahký zápas. Zistili sme to však veľmi ťažko. Vedeli sme, že Salzburg je dobrý súper. Skúšali počkať na naše chyby. Nakoniec sa nám darilo veľmi dobre a po góle na 2 : 2 sme pokračovali v tlaku. Po góle na 3 : 2 sme sa ale nezastavili. Keby sme dosiahli jeden, dva góly skôr, mali by sme väčší pokoj.“

Jérôme Boateng: „Nakoniec sme ukázali, že sme absolútne chceli vyhrať a že si zaslúžime vyhrať. Nikdy sa nevzdávame a vždy chceme vyhrať. Na konci sme išli ešte o krok ďalej. Vedeli sme, že Salzburg hral veľmi intenzívny zápas, hral vysoký pressing a veľa behal. Nakoniec sa trochu unavil a to sme potom využili.“

Jesse Marsch (tréner FC Salzburg): „6 : 2 nie je reprezentatívnym výsledkom. Hrali sme naozaj dobre, hlavne prvých 75 minút. Potom sme za 15 minút dostali štyri góly. Spôsob, akým sa tento zápas vyvíjal, je úžasný. Dokázali sme súťažiť sme s najlepším tímom sveta 75 minút.“