20:45
     Santiago Bernabéu Madrid

Real Madrid – FC Bayern

4 : 2 po predĺžení (0 : 0, 1 : 2, 1 : 0, 2 : 0)

Na odvetný štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti Realu Madrid sme na štadióne Santiago Bernabéu nastúpili v základnej zostave: Neuer – Lahm, Boateng, Hummels, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Thiago, Ribéry – Lewandowski

5min – Vidal vidí žltú kartu za faul na Isca.
9min – Ribéry prihráva pred bránku, Lewandowski trafí padajúceho Marcela a následne Robben bočnú sieť.
13min – Vidalova strela letí nad bránku.
23min – Benzema hlavičkuje nepresne ďaleko vedľa bránky.
26min – Carvajalovu strelu Neuer vyráža vedľa bránky. Na prekvapenie všetkých sa roh nekope a nasleduje odkop od bránky.
28min – strelu Carvajala vyráža Neuer iba pred seba, následnú gólovú dorážku Ramosa odkopáva z bránkovej čiary Boateng.
31min – Hummelsov zlý odkop trafí Benzemu, lopta našťastie minie našu bránku.
34min – Alaba zle odkopne loptu, k strele sa dostane Kroos, ktorý ale prestrelí bránku.
36min – Ronaldovu strelu po rýchlom protiútoku Neuer vyráža.
39min – Marcelo prihráva Kroosovi, jeho strelu z dobrej pozície zblokuje Hummels.
40min – Casemiro vidí žltú kartu za faul na Vidala. Nariadený priamy kop pošle Alaba vysoko nad bránku.
42min – Marcelo vysunie Ronalda, ktorý pošle strelu nad našu bránku.
45min – Kroosovu strelu Neuer chytá. Hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – po rohovom kope domácich sa k lopte dostáva Isco, jeho strela ale letí tesne vedľa bránky.
51min – Alaba prihráva Robbenovi, ten z mierneho záklonu pošle loptu na bránku, Marcelo ju ale z bránkovej čiary vyhlavičkuje.
52min – 0 : 1 Casemiro fauluje Robbena a hlavný rozhodca Kassai odpíska penaltu, ktorú Lewandowski bezpečne premení.
54min – Robben prehodí loptu za obranu na Vidala, jeho zakončenie ale minie bránku.
57min – Ribéryho strelu po akrobatickom zakončení chytá brankár Navas.
63min – Thiagova strela letí vysoko nad bránku.
64min – domáci striedajú Benzemu za Asensia.
70min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Isca.
71min – obe mužstvá striedajú. Naši Ribéryho za Costu a domáci Isca za Vázqueza.
74min – Modričovu strelu z uhla Neuer chytá.
75min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Modriča, následne striedame Alonsa za Müllera.
76min – 1 : 1 Casemiro odcentruje, Lahm neustráži Ronalda a ten hlavou zrovnáva skóre.
78min – 1 : 2 Müller sklepne prsiami loptu pre Lewandowského a dezorientovaný Ramos si loptu sklepne do vlastnej bránky.
79min – Neuer na dvakrát skrotí strelu Marcela.
82min – Costova strela letí nad bránku.
83min – po Marcelovom centri trafí Vázquez bočnú sieť.
84min – Vidal hral čistú loptu a následne zasiahne nohu Asensia, napriek tomu vidí prísnu druhú žltú a následne červenú kartu.
88min – Lewandowského strieda Kimmich.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Modričova strela letí vedľa bránky.
90+4min – po rohovom kope hlavičkuje Ramos vedľa bránky. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 2.polčasu a nasledovať bude predĺženie.

1.predĺženie

97min – Ronaldovu strelu Neuer vyráža. Strela Marcela minie bránku.
98min – Casemiro teatrálne padá v šestnástke po súboji s Boatengom, penalta sa nepíska. Po našom následnom rýchlom protiútoku končí strela Costu vedľa bránky.
99min – Asensiovu gólovú strelu vyráža Neuer na roh.
100min – Ronaldova strela letí vedľa bránky.
101min – Robben je pri rohovej zástavke faulovaný, postranný rozhodca ale faul neodmáva a následne vidí Robben po protestoch od hlavného rozhodcu žltú kartu.
105min – 2 : 2 Ramos odcentruje a Ronaldo dáva gól z metrového ofsajdu, ktorý ale postranný rozhodca neodmáva a tak gól nepochopiteľne platí. Aj tento moment potvrdzuje, že videotechnika sa čím skôr musí stať neodmysliteľnou súčasťou futbalu!!! Po góle odpíska hlavný rozhodca koniec 1.predĺženia.

2.predĺženie

110min – 3 : 2 Marcelo sa preštrikuje našou obranou, prihráva Ronaldovi, ktorý dáva do prázdnej bránky ďalší gól z ofsajdu, ktorý ale opäť platí.
112min – 4 : 2 zlú rozohrávku Lahma využije na rýchly protiútok Asensio, obíde Hummelsa a obstrelí Neuera.
114min – domáci striedajú Kroosa za Kovačiča.
119min – Casemiro pošle strelu nad našu bránku.
120min – maďarský hlavný rozhodca Kassai hvizdom ukončí dnešné stretnutie aj naše účinkovanie v tejto sezóne Ligy majstrov.

Karl-Heinz Rummenigge: „Bol to nesmierne emotívny zápas. Môžeme dať obom tímom iba veľký kompliment. Náš tím dal do toho všetko, nesmieme zabudnúť, že niektorí hráči boli zranení. Keď som videl, ako Hummels, Boateng, Lewandowski a Manuel Neuer hrali, klobúk dolu. Bol to skvelý futbal, ale bohužiaľ rozhodca nás extrémne poškodil. Napriek tomu to ale bol veľký zápas.“

Carlo Ancelotti: „Hrali sme naozaj dobre. Som pyšný na svojich hráčov, ktorí sa obetovali a ktorí do toho dali všetko. Boli sme blízko semifinále. Na konci nás ale poškodili niektoré rozhodnutia rozhodcu. Viem, že sa to môže vo futbale stať, ale nie v tejto frekvencii a na tejto úrovni. Kým sa to nestalo, mali sme hru pod kontrolou.“

Philipp Lahm: „Tím mal odvahu, chcel vyhrať a chcel pokračovať v ďalšom kole. Mali sme šťastie v niektorých situáciách, ale pokiaľ ide o rozhodcu, mali sme trochu smolu. Podarilo sa nám streliť góly a ísť do predĺženia. Tím si dnes zaslúžil postúpiť, ale takto z toho nie je vôbec nič.“

Jérôme Boateng: „Všetci sme prešli za bariéru bolesti. Bol to dnes veľmi ťažký zápas. Nemôžete nás viniť, dnes sme výborne bojovali. Škoda rozhodnutí rozhodcu v závere. Raz alebo dvakrát sme mali trochu smolu, pretože sme mohli situácie vyriešiť lepšie. Môžeme ísť domov s hlavami nahor.“

Zinedine Zidane (tréner Realu Madrid): „My sme až do konca tŕpli. Hrali sme proti najlepšiemu tímu v tomto roku. Mali sme veľké problémy, ale aj mnoho príležitostí v prvom polčase, ktoré sme nevyužili. Mali sme veľa trpezlivosti. Na konci sme dvoma gólmi rozhodli o zaslúženou triumfe. Ronaldo urobil rozdiel, pretože si v dvoch zápasoch pripísal päť gólov. Nehovorím v podstate nikdy o rozhodcoch, ale chápem, prečo sa Bayern hnevá.“

Toni Kroos (Real Madrid): „Bol to skvelý zápas, aj keď je to nešťastné, keď sa zápas rozhoduje zlým rozhodnutím rozhodcu. Som však toho názoru, že sme boli celkovo lepší.“