15:30
Schwarzwald Stadion Freiburg

SC Freiburg – FC Bayern

1 : 1 (1 : 1)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme na zápas 27.kola Bundesligy vo Freiburgu v základnej zostave: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha – Thiago, Goretzka – Müller, James, Coman – Lewandowski.

3min – 1 : 0 na centrovanú loptu Güntera nezareaguje Boateng a keďže Hummels nedostúpi Hölera, ten má dostatok času na presnú hlavičku ktorou prekonáva Ulreicha.
5min – Goretzkova strela minie domácu bránku. Hummels vidí žltú kartu za faul na Hölera.
9min – Frantzova strela letí vedľa našej bránky.
12min – James odcentruje na Müllera, ten pošle prihrávku pred bránku, kde ale Lewandowski nedosiahne na tečovanie lopty.
18min – laxný prístup Thiaga na polovici ihriska spôsobí rýchly protiútok Güntera, ktorý prihráva Habererovi a ten pošle spätnú prihrávku na Frantza, jeho strelu z bránkovej čiary vykopáva Boateng.
20min – Jamesov center tečuje Müller vedľa bránky.
22min – 1 : 1 Kimmichovu strelu odvráti domáca obrana iba ku Goretzkovi, ktorý prihrávkou nájde Lewandowského, ten sa obtočí okolo Höflera a strelou zrovnáva skóre.
26min – Günter vidí žltú kartu za faul na Müllera.
29min – Müllerovu slabú hlavičku pohodlne chytá brankár Schwolow.
37min – Habererovu strelu Ulreich chytá.
43min – Abrashi vidí žltú kartu za simulovanie pádu, Müller ho ale skutočne fauloval.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

47min – Kimmichovu strelu brankár Schwolow chytá.
50min – Lewandowského strela tesne minie bránku.
52min – Grifova strela letí vysoko nad bránku.
54min – Habererova strela minie bránku.
55min – striedame Müllera za Gnabryho.
61min – Grifova strela letí nepresne vedľa bránky.
63min – Heintz vidí žltú kartu za faul.
66min – Boatengova slabá strela po odrazenej lopte minie bránku.
67min – Jamesovu hlavičku domáci brankár chytá.
69min – domáci brankár do bezpečia vyráža strelu Comana.
70min – domáci striedajú Frantza za Waldschmidta.
71min – Gnabryho strelu domáci brankár chytá.
73min – striedame Boatenga za Süleho za Comana za Ribéryho.
75min – Goretzkova strela letí vedľa domácej bránky.
77min – Lewandowského gólovú hlavičku chytá brankár Schwolow.
79min – domáci striedajú Hölera za Guldeho.
85min – Rafinhova strela letí vedľa bránky.
90min – domáci striedajú Grifa za Gondolfa.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Lewandowského hlavička z výbornej pozície končí vedľa bránky.
90+3min – lopta po Goretzkovej hlavičke trafí žrď. Lewandowského strela končí nad domácou bránkou.
90+4min – hlavný rozhodca Dingert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Musíme sa obviňovať zo dvoch vecí. V prvej polovici sme nehrali, ako som si predstavoval. Bola to otvorená výmena. V druhej polovici sme nevyužili mnohé príležitosti, ktoré sme mali. Toto sú kľúčové body. 1 : 1 v polčase bolo stále v poriadku. Ale ak sme chceli vyhrať, museli by sme využiť množstvo šancí v druhej polovici, potom by sme ľahko vyhrali zápas.“

Leon Goretzka: „Je zrejmé, za čo musíme viniť samých seba. Spali sme prvých päť minút. Potom to nie je ľahké, kým sa rozbehnete do zvyšku zápasu. Nám sa to dokonca podarilo relatívne skoro a potom sme mali toľko šancí, tie sme ale nevyužili.“

Christian Streich (tréner SC Freiburg): „Mali sme šťastie v obrane! Ale šli sme na absolútnu hranu, na maximum, čo bolo možné. Keby sme na konci dostali gól na 1 : 2, ktorý by bol určite strelil Bayern, nebol by som veľmi sklamaný. Nakoniec sme mali šťastie, ale tím si to zaslúžil.“