20:30
Schwarzwald Stadion Freiburg

SC Freinburg – FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

Na zápas 16.kola Bundesligy, ktorý uprostred týždňa hráme vo Freiburgu nastupujeme v základne zostave: Neuer – Kimmich, Pavard, Alaba, Davies – Thiago, Coutinho (90. Zirkzee) – Müller (63. Martínez) – Perišić, Gnabry – Lewandowski.

2min – Coutinhov lob na domáceho brankára odkopáva z bránkovej čiary Gulde.
7min – Kimmichov rohový kop pošle Lewandowski hlavou na bránku, brankár Flekken loptu vyráža a dorážka Müllera trafí tyč.
11min – Gnabryho strela spoza šestnástky končí vedľa bránky.
13min – strela Hölera je nepresná a končí vedľa bránky.
16min – 0 : 1 do Daviesovho centra pred bránku sa položí Lewandowski a tečuje loptu za chrbát domáceho brankára.
21min – Lewandowski si vymení loptu s Müllerom, jeho gólovú strelu vyráža brankár Flekken na roh.
28min – Perišičovu slabú strelu domáci brankár pohodlne chytá.
31min – Frantzov strieľaný center pred bránku nájde osamoteného Hölera, jeho gólovú strelu ale Neuer vyráža.
38min – Frantzov center pošle Grifo z prvej nad bránku.
39min – Coutinhova strelu spoza šestnástky tesne minie bránku.
40min – Neuer vyráža strelu Grifa.
44min – Coutinhovu strelu spoza šestnástky domáci brankár pohodlne chytá.
45min – hlavný rozhodca bez nadstaveného času odpíska koniec 1.polčasu.

47min – Gnabryho strela končí nad bránkou.

50min – Müller vidí žltú kartu za faul na Hölera.
52min – Müllerova strela míňa bránku.
54min – zraneného kapitána Frantza strieda Kwon.
58min – 1 : 1 Habererov krížny center pošle Kimmichom nedostatočne bránený Grifo za Neuerov chrbát.
61min – Grifov center v dobrej pozícii na zakončenie tesne minie Petersen.
62min – strela Höflera tesne minie bránku.
63min – Müllera strieda Martínez.
65min – Gnabryho spätnú prihrávku pošle Perišič strelou na bránku, domáci brankár loptu vytlačí nad brvno.
69min – Lewandowski padá v šestnástke po kontakte s Kochom, penalta sa ale nepíska a navyše vidí Lewandowski za protesty žltú kartu.
71min – domáci sa dostávajú do šance, Davies sa ale dobre vráti a obranným zákrokom šancu zmarí.
73min – Grifovu slabú strelu Neuer chytá.
75min – domáci striedajú Grifa za Borrella.
77min – strela Borrella z hranice šestnástky tesne minie našu bránku.
78min – po Perišičovom centri dáva Gnabry gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
85min – Kimmich vybojuje loptu a odcentruje ju na Lewandowského, ten ale hlavou netrafí bránku.
86min – Höflera v dobrej pozícii na strelu zblokuje Pavard.
89min – Thiago zastaví akciu domácich faulom na Höflera, za čo vidí žltú kartu.
90min – striedame Coutinha za Zirkzeeho. Borrellova strela letí vysoko nad našu bránku. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+2min – 1 : 2 Perišič odcentruje, Lewandowski hlavou sklepne loptu na Gnabryho, ktorý ju prehodí za obranu na Zirkzeeho a ten pri svojom bundesligovom debute po 104 sekundách na ihrisku tečuje loptu medzi nohy brankára Flekkena a strhne vedenie na našu stranu.
90+3min – domáci striedajú Hölera za Schlotterbecka.
90+5min – 1 : 3 Gnabry vnikne do šestnástky, jeho strelu brankár Flekken iba vyráža, k lopte sa ale opäť dostáva Gnabry a strelou pošle loptu do siete. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Hasan Salihamidžič: „Na začiatku sme opäť dali gól. Hrali sme dobre, ale potom sme hru púšťali a púšťali. V druhej polovici sme boli trochu unavení, takže ste mohli videli, že to bolo trochu ťažké. Vždy sme tomu ale verili. Bolo skvelé, že sa to skončilo na poslednú chvíľu a víťazstvo nám dal mladý hráč Joshua Zirkzee. Nebolo to len o trénerovi, ktorý ho nasadil, ale aj o akadémii, Jochenovi Sauerovi, Hermannovi Gerlandovi a všetkých tréneroch, ktorí tam pracujú. Ukazuje nám to, že sme na správnej ceste.“

Hansi Flick: „Bol to dnes zápas rozličných polčasov. Pred prestávkou sme si viedli dobre. Potom sa Freiburg zlepšil, dobre obsadil priestor a hral s diagonálnymi loptami. Prešli sme touto fázou. Samozrejme, mali sme tiež trocha šťastia, takže je super ísť domov s 3:1. Chlapci majú v nohách veľa zápasov, takže je zrejmé, že sily chýbajú. Musíme sa teraz regenerovať, aby sme sa v sobotu vrátili a zvíťazili proti Wolfsburgu. Joshua je s nami už niekoľko týždňov a v tréningu sa mu darí veľmi dobre. Jeho vývoj je pozoruhodný. Dnes to ocenil aj tím.“

Manuel Neuer: „Freiburg hral oveľa lepšie po 1:1. Presadili sme sa ale a verili, že vyhráme. Povedali sme si to počas prestávky. Nakoniec to fungovalo a na papieri vyzerá 3:1 dobre, dnes to bolo ale predovšetkým víťazstvo vôle.“

Christian Streich (tréner SC Freiburg): „Prvých desať minút sme si mysleli, že nás vyvedú zo štadióna. Vedel som, že tak prídu a nepodcenia nás. Po prvých desiatich minútach by nikto neveril, že by sme sa mohli znova a znova uvoľňovať a mať toľko šancí na gól. Je výnimočné, ako sa tímu proti 100% motivovanému Bayernu podarilo udržať krok.“

Jochen Saier (člen predstavenstva SC Freiburg): „Samozrejme, že sa necítim dobre a nie je to fér. Skutočne sme spôsobili Bayernu problémy. Bolo to pôsobivé, ako sme to dokázali. Mali sme štyri alebo päť špičkových šancí. Bolí to, futbal je niekedy brutálny. Dnes si však musíme vziať pozitívum. Zaslúžili sme si bod kvôli druhému polčasu. Dokonca sme mohli aj vyhrať.“