Novinka

Report: SC Freiburg – FC Bayern

 
 
 
 
 
 

Bundesliga

17.kolo

 

piatok
20/01/2017
20:30
Schwarzwald-Stadion Freiburg

 

bayern

 

SC Freiburg – FC Bayern

 

1 : 2 (1 : 1)

 

Na úvodný zápas jarných odviet (aj keď teplomer vo Freiburgu ukazuje -7 st.) nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Alonso, Vidal – Robben, Müller, Costa – Lewandowski.

 

1.polčas
4min – 1 : 0 Grifo prehodí loptu za obranu na Haberera a ten obstrelí Manuela Neuera.
8min – Robbenova typická akcia končí strelou nad domácu bránku.
20min – Niederlechnerovu strelu spoza šestnástky Neuer chytá.
27min – Vidalov pokus o obstrelenie brankár Schwolow vyrazí na roh.
30min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Niederlechnera.
35min – 1 : 1 Lewandowski sa obtočí v šestnástke, do jeho zakončenia sa ale v poslednej chvíli vrhne Frantz a vyráža loptu nad brvno na roh. Ten rozohrá Costa na Lewandowského, ktorého následné akrobatické zakončenie pošle loptu do bránky.
45min – koniec 1.polčasu.

 

2.polčas

47min – Müller v páde po kontakte so Stenzelom pošle loptu vedľa bránky. Následne sa Thomas ešte dožaduje penalty, rozhodca Gräfe je ale neoblomný.
48min – Costa vidí žltú kartu za faul na Philippa.
54min – Lewandowski dáva gól do prázdnej bránky, ktorý ale pre faul prihrávajúceho Müllera neplatí. Rozhodca Gräfe pískal skôr.
55min – striedame Vidala za Kimmicha.
56min – aj v druhom polčase prichádza typická Robbenova akcia, tentokrát ale presnejšie a gólová, domáci brankár ale pekným zákrokom loptu vyráža.
60min – Robben odcentruje na hlavu Hummelsa, jeho zakončenie brankár Schwolow chytá.
69min – domáci striedajú Niederlechnera za Petersena.
71min – dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Costu strieda Ribéry a Alabu Bernat.
74min – Habererova strela letí nad bránku. O chvíľu vidí rovnaký hráč žltú kartu za filmovanie pádu v šestnástke.
80min – domáci striedajú Haberera za Buluta.
83min – domáci striedajú naposledy. Stenzela za Küblera. Robbenova strela skončí vedľa domácej bránky.
84min – brankár Schwolow vidí žltú kartu za zdržiavanie rozohrávky. Strela Philippa letí niekoľko centimetrov vedľa našej bránky.
88min – strelu Petersena z voleja chytá Manuel Neuer.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – 1 : 2 Ribéry odcentruje a Lewandowski prakticky nepodareným kopom a navyše s pomocou tyče, šťastným gólom strhne víťazstvo na našu stranu.
90+4min – domáci vrhnú všetky sily do útoku, čoho výsledkom je priamy kop. Ten naša obrana odkopne do bezpečia a navyše sa do rýchleho protiútoku rúti Robben. Domáci brankár sa nestačí vracať do bránky, Robben ale opustenú bránku minie. Domáci ešte rozohrajú loptu, hlavný rozhodca ale o niekoľko sekúnd odpíska koniec zápasu.

 

Maťaš

 

Povedali po zápase:

 

Carlo Ancelotti: „Na ihrisku to bolo ťažké, pretože sme mali silného a agresívneho súpera. Hrali sme nie veľmi dobre najmä v prvej polovici. Čo sa mi páčilo bola vôľa a charakter, ktorý tím ukázal. Preto sme zápas na konci vyhrali. S tým, ako sme hrali, nemôžeme byť spokojní, ale s výsledkom áno.“

 

Thomas Müller: „My sme nehrali, ako sme to chceli. Bolo to dnes ťažké a bol to tuhý boj.“

 

Arjen Robben: „Prvý zápas po zimnej prestávke nie je nikdy ľahký. Nehrali sme dostatočne rýchlo a neboli dosť nebezpeční. Teraz musíme do hry dostať rytmus. Budúci týždeň v tom môžeme pokračovať.“

 

Robert Lewandowski: „Moja prvá myšlienka bola, prihrať loptu spoluhráčovi, ale to nebolo tak jednoduché, pretože tam nikto nebol. A ako som sa snažil jednoducho prevziať loptu a strieľať. To bola posledná akciav zápase, preto musíte preukázať kvalitu a chuť. Našťastie som to trafil. Lopta neletela čisto, ale gól je gól a tri body sú tri body.“

 

Christian Streich: „Zistil som, že sme neurobili nič zlé. Nebolo to, že Bayern mal 15 šancí v prvej polovici. Hra proti Bayern je sviatok, ale teraz sviatku koniec. Musíme si z toho vziať to dobré a vrátiť sa do bežného života. Akceptujeme výsledok s dôverou, ale sme na správnej ceste. Chlapci to urobili skvele, ale už je to preč.“

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.