15:30
Benteler Arena Paderborn

SC Paderborn 07 – FC Bayern

2 : 3 (0 : 1)

Na zápas 6.kola Bundesligy nastupujeme v Paderborne v základne zostave: Neuer – Pavard, Süle, Boateng, Hernández – Thiago, Kimmich – Gnabry, Coutinho, Coman – Lewandowski.

7min – Gnabry sa vyhne ofsajdu, prihráva Lewandowskému, ten ale netrafí prázdnu bránku.
8min – Coutinhova strela končí nad bránkou.
11min – Michelovu strelu z diaľky Neuer pohodlne chytá.
13min – Coman sám zoči-voči brankárovi Huthovi prestrelí bránku.
15min – 0 : 1 Coutinhov center si nájde Gnabryho, ktorý prestrelí brankára domácich.
24min – Thiagova malá domov z polovice ihriska do Neuerom opustenej bránky takmer znamená vlastný gól, lopta ale tesne minie našu bránku.
31min – Comanova krížna strela tesne minie bránku.
40min – Lewandowského strelu vyráža brankár Huth, Coutinhova zblokovaní strela konči vedľa bránky.
43min – Gnabryho strela konči nad bránkou. Süle vidí žltú kartu za faul na Michela.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku dvojnásobne striedame. Hernándeza s Thiagom nahradia Martínez a Davies.
55min – 0 : 2 Kimmichov center za obranu pošle Gnabry z prvej na Coutinha, ktorý už nemá problém poslať loptu do opustenej bránky.
62min – Zolinského strieda Pröger.
65min – Gnabryho gólovú strelu domáci brankár pekným zákrokom vyráža do bezpečia.
68min – 1 : 2 Dräger prihráva Prögerovi, ktorý obstrelí chrbtom sa točiaceho Boatenga aj Neuera a znižuje skóre.
69min – Prögerova strela tesne minie bránku.
73min – domáci striedajú Caulyho za Rittera.
77min – Antwi-Adjeiovu strelu Neuer chytá.
79min – 1 : 3 Süleho prihrávka z vlastnej polovice prejde až na hrot na Lewandowského, ktorý tiesnený dvoma obrancami domácich prelobuje brankára Hutha.
80min – Lewandowského strieda Müller.
84min – 2 : 3 po rohovom kope domácich sa lopta dostáva ku Collinsovi a ten strelou asi z 35 metrov prekonáva Neuera. Domáci striedajú Gjasula za Sheltona.
90min – Gnabryho strelu domáci brankár chytá. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Vasiliadis vidí žltú kartu za faul na Comana. Nariadený priamy kop pošle Coutinho nad bránku a hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec stretnutia.

Niko Kovač:Pravdepodobnosť, že o zápase bude rozhodnuté v prvej polovici tu bola. Neurobili sme to a potom to vyzeralo tak ako to vyzeralo.“

Joshua Kimmich: „Neurobili sme to dobre. V prvej polovici sme to cítili ako otvorený zápas s oveľa lepšou pravdepodobnosťou pre nás. V skutočnosti musíme viesť v polčase 2 : 0, 3 : 0. V druhej polovici sme streli gól na 2 : 0 relatívne skoro. Pustili sme však súpera späť do hry a zbytočne si sťažili život. Celkovo nám chýbala dominancia, ktorú dnes skutočne chceme mať viac ako 90 minút.“

Serge Gnabry: „Po góle na 1 : 0 sme mali veľa šancí a mali sme streliť gól na 2 : 0. V druhej polovici sme mali plno možností na strelenie gólov, aby sme zápas rozhodli skôr. S Tottenhamom to bude iný zápas. Musíme sa samozrejme zlepšiť, ale myslím si, že tam môžeme odohrať dobrý zápas.“

Steffen Baumgart (tréner SC Paderborn): „Verím, že sme ukázali veľa z toho, čo sme chceli. Ako to chlapci urobili bolo dobré, ale nestačilo to. Treba povedať, že sú to jedna, dve triviálne veci, ktoré stále znova a znova podrážajú naše nohy. Ale hovoríme o tom, ako hráme futbal. Bez ohľadu na výsledok, tím odohral obrovský zápas. Nakoniec sme dostali príliš veľa gólov, ale výkon to bol dobrý.“