Estádio da Luz Lisabon

benfica   bayern

SL Benfica – FC Bayern

2 : 2 (1 : 1)

Na odvetný štvrťfinálový zápas Ligy majstrov sme na Estádio da Luz nastúpili proti Benfice Lisabon v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Kimmich, Alaba – Alonso – Vidal, Thiago – Costa, Müller, Ribéry.

7min – po rohovom kope Alonsa chytá domáci brankár Ederson slabú hlavičku Martíneza.
14min – Alabovu prihrávku pred bránku chytá domáci brankár.
17min – Lahm sa rozhodne v streleckej pozícii pre prihrávku, ktorá si ale nenájde adresáta.
19min – Lahm odcentruje pred bránku a Müller z prvej posiela loptu vedľa bránky.
22min – Thiago odcentruje loptu za obranu na Vidala, jeho slabú strelu ale domáci brankár chytá.
27min – 1 : 0 prvý útok domácich na našu bránku  sa končí gólom v našej sieti. Na centrovanú loptu Elisea najvyššie vyskočí Jimenez, ktorého neustráži Martínez a domáci útočník hlavou posiela loptu do bránky. Veľký podiel na góle má ale aj neskutočne zle vybiehajúci Manuel Neuer.
31min – na prízemnú centrovanú loptu v sklze nepochopiteľne nedosiahnu ani Alonso ani Kimmich, lopta sa tak dostáva k osamotenému Jimenezovi, ktorý na naše veľké šťastie trafí loptu iba do Neuera.
34min – Lahm si v šestnástke spracuje centrovanú loptu, nestihne ale vystreliť, lebo brankár Ederson loptu prikryje.
38min – 1 : 1 Lahmov center vyrazí domáci brankár iba ku Vidalovi, ktorý asi z 18 metrov pošle loptu presne do bránky.
45+1min – Vidalova strela letí tesne nad bránku a následne hlavný rozhodca ukončí 1.polčas.

52min – 1 : 2 centrovanú loptu po rohovom kope sklepne hlavou Martínez pred bránku, odkiaľ ju Müller tečuje do bránky.
54min – Costa vnikne do šestnástky a po súboji s domácim brankárom sa ocitne na zemi, penalta sa ale nepíska.
55min – Ribéryho strela končí nad bránkou.
58min – domáci striedajú Pizziho za Guedesa.
60min – Costovu strelu zastaví tyč domácej bránky.
62min – strelu Almeidu vyráža Neuer nad bránku.
68min – Ribéry prihráva Alabovi, ten Müllerovi, ktorý strelí gól, ten ale pre Alabovi odmávaný ofsajd neplatí. Domáci striedajú Salvia za Talisca.
70min – Costovu strelu chytá domáci brankár.
71min – González vidí žltú kartu za faul na Costu.
72min – Müller posiela spätnú prihrávku na Vidala, jeho strela ale končí vedľa bránky.
74min – Martínez vidí za faul na Guedesa žltú kartu. Domáci tréner žiada pre Martíneza červenú kartu tak razantne, až ho hlavný rozhodca vykáže na tribúnu.
76min – 2 : 2 nariadený priamy kop za faul Martíneza na Guedesa zakrúti Talisca tak presne do bránky, že Manuel Neuer je pri pokuse o vyrazenie lopty bezmocný.
83min – Müllera strieda Lewandowski.
85min – Taliscov dobre kopnutý priamy kop letí tesne vedľa našej bránky.
88min – domáci striedajú Eliseu za Joviča.
89min – Costa vysúva Lewandowského, jeho slabú strelu ale chytí brankár Ederson.
90min – Alonsa strieda Bernat.
90+1min – Almeida vidí žltú kartu za faul na Ribéryho. Ten je následne vystriedaný Götzem.
90+3min – Jovičovu strelu chytá Manuel Neuer a následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Matthias Sammer: „Proti dobrému tímu sme boli o niečo lepší. Predovšetkým sme zostali v pokoji v ťažkých situáciách a naďalej sme hrali našu hru. Tím ukázal víťaznú mentalitu.“

Pep Guardiola: „Som veľmi spokojný. Sme tam, kde sme boli v posledných dvoch rokoch. V semifinále Ligy majstrov a Nemeckého pohára. Dúfam, že tentoraz môžeme urobiť o krok viac. Veľký kompliment mojim hráčom! Robili sme to s veľkou osobnosťou. V druhej polovici sme si vytvorili veľa šancí a mohli streliť viac gólov.“

Philipp Lahm: „Bola tu senzačná atmosféra, to bola sranda. Inak to bola ťažká práca. V súčasnej dobe máme medzery medzi zálohou a obranou, ale hrali sme presnejšie ako v prvom zápase. Teraz sme po piatykrát v rade v semifinále – neuveriteľné! Keď ste v Európe medzi poslednými štyrmi tímami, chcete samozrejme viac. To ešte nie je koniec.“

Thomas Müller: „Štadión dokázal svoju povesť. Atmosféra bola skvelá. Hra bola intenzívna. Benfica ukázala, že môžu robiť to, čo sme vždy hovorili. Sú veľmi nepríjemní. Pre nás útočníkov to nebol žiadny piknik. Ale celkovo sme boli lepším tímom a postup sme si zaslúžili.“

Arturo Vidal: „Bol to veľmi ťažký zápas. Ale my sme to dokázali a sme v semifinále. Robím všetko preto, aby som pomohol tímu dosiahnuť naše ciele. Dúfam, že ešte môžem strieľať góly a pomôcť tímu.“

Joshua Kimmich: „Začiatok zápasu nám nepriniesol veľa pokoja. V druhej polovici sme to už ale mali v rukách a mali sme viac šancí na 3 : 1. Inkasovali sme ešte z priameho kopu na 2 : 2, ale inak sme pôsobili pomerne sebaisto. Som rád, že som tiež v dôležitých zápasoch na ihrisku.“