Report: SpVgg Greuther Fürth – FC Bayern

20:30
Sportpark Ronhof | Thomas Sommer Fürth

SpVgg Greuther Fürth – FC Bayern

1 : 3 (0 : 2)

Na zápas 6.kola Bundesligy na ihrisku nováčika z Fürthu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Pavard, Upamecano, Süle, Hernández – Kimmich, Goretzka – Sané, Müller, Davies – Lewandowski.

4min – Goretzkova strela tesne minie bránku.
10min – 0 : 1 Davies zbehne po strane a pošle spätnú prihrávku na Müllera, ktorý z hranice šestnástky pošle presnú prízemnú strelu a lopta aj s prispením tyče končí v bránke domácich.
20min – Müllerova strela spoza šestnástky minie bránku. Domáci kapitán Hrgota vidí žltú kartu za faul na Hernándeza.
29min – Goretzkova strela minie domácu bránku.
31min – 0 : 2 Sané prihráva Kimmichovi, ktorého strela placírkou asi z 20 metrov zapadne presne k tyči domácej bránky.
40min – po rohovom kope a Lewandowského zakončení zastaví loptu brvno domácej bránky.
44min – Sané vidí žltú kartu za faul potom, čo si pri pokuse o strelu ukopne loptu a tak trafí nohou obrancu domácich.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

48min – Pavard fauluje Greena a hlavný rozhodca posúdi faul ako faul posledného obrancu a tak ukazuje Benjaminovi červenú kartu.
50min – Hrgotov priamy kop Neuer pohodlne chytá.
58min – Lewandowského strelu domáci brankár Burchert pohodlne chytá.
61min – striedame Saného za Sabitzera.
64min – Julian Nagelsmann vidí od hlavného rozhodcu za protesty žltú kartu.
67min – domáci striedajú Nielsena za Abiamu, ktorý hneď po príchode na ihrisko vidí žltú kartu za faul na Süleho.
68min – 0 : 3 k dorážke odrazenej lopty sa takmer dostane Lewandowski, pri jeho bránení si ale loptu do vlastnej siete zrazí domáci Griesbeck.
74min – strelu Seguina spoza šestnástky Neuer chytá.
75min – striedame Müllera za Gnabryho.
76min – domáci trojnásobne striedajú. Griesbecka za Tillmana, Hrgotu za Ittena a Wilemsa za Barryho.
80min – Greenova strela končí vedľa našej bránky.
83min – Barry vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
86min – obe mužstvá striedajú. Domáci Greena za Lewelinga a naši Süleho za Stanišiča a Goretzku za Musialu.
87min – 1 : 3 bývalý hráč našej rezervy Timothy Tillmann odcentruje a Itten hlavou prekonáva Neuera.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca Schröder odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „Je bolo dôležité vyhrať proti niekomu, kto má početnú prevahu. Začali sme dobre. Fürth sa potom po góle vzdal rešpektu a hral veľmi dobre. Máme radosť z troch bodov, Fürth nás potrápil. Boli by sme radi, keby sme uhrali čisté konto, ale držíme sa na čele a preto je všetko dobré.“

Thomas Müller: „Vyzerá to celkom dobre. Dali sme tri góly a ukázali sme dobrý prístup. V prvom polčase sme to nevyužili, keď sme mali priestor. Skazili sme veľa šancí. To je nepríjemné. Napriek tomu, že sme boli o jedného menej, upravili sme na 3:0, čo nám dáva dobrý pocit. Potom sme sa dostali lepšie do medzier, ale boli niekedy príliš nedbalí. Je to reptanie na vysokej úrovni, ale vieme hrať ešte plynulejšie. Sme spokojní s tým, ako sa veci vyvíjajú, ale vždy musíme urobiť ďalší krok a zlepšiť sa.“

Joshua Kimmich: „Nebol to geniálny výkon, ale vždy sme mali hru pod kontrolou. Aj keď sme boli o jedného menej, mali sme všetko pod kontrolou. Spravili sme ale príliš veľa chýb, najmä ku koncu prvého polčasu. Fürth sme púšťali znova a znova do hry. Podstatné však je, že sme si zaslúžili vyhrať. Nastavenie tímu je skvelé. Máme hráčov, ktorí sú hladný po víťazstvách a chcú sa zlepšovať. Chceme vyhrávať tituly a zápasy, aj keď sme jasnými favoritmi. Momentálne máme dobrú náladu, ale ešte sme nezvládli všetky zápasy.“

Stefan Leitl (tréner SpVgg Greuther Fürth): „Bol to výrazný nárast výkonu za posledných niekoľko týždňov. Prvý krok sme urobili proti Wolfsburgu, druhý proti Herthe a tretí dnes. Bayern má tím svetovej triedy. Zažili sme veľa dobrých momentov a boli sme odvážni. Malá kritika ale môjho tímu patrí, pretože sme dlho boli v presile. Mohli sme z toho vyťažiť viac.“

Sascha Burchert (SpVgg Greuther Fürth): „Snažili sme sa Bayernu spôsobiť problémy. Je trpké, že prvý gól z protiútoku. Napriek tomu si z dnešného dňa môžeme veľa odniesť. Celkovo sme odohrali slušný zápas.“

Sebastian Griesbeck (SpVgg Greuther Fürth): „Snažili sme sa udržať 0:0 čo najdlhšie. To ale nedopadlo dobre, pretože sme skoro prehrávali. Je to potom ťažké proti jednému z najlepších tímov na svete.“