Novinka

Report: Supercup 2018

 
 
 
 
 
 

Supercup 2018

 

nedeľa
12/08/2018
20:30
Commerzbank Aréna Frankfurt

 

   bayern

 

Eintracht Frankfurt – FC Bayern

 

0 : 5 (0 : 2)

 

Na zápas o Supercup 2018 proti víťazovi Nemeckého pohára z minulej sezóny Eintrachtu Frankfurt nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez – Robben, Müller, Thiago, Ribéry – Lewandowski.

 

1.polčas

6min – Abraham hlavičkuje vysoko nad bránku.
21min – 0 : 1 na Kimmichov center najvyššie vyskočí Lewandowski a hlavičkou na vzdialenejšiu tyč otvára skóre stretnutia.
27min – 0 : 2 Robbenov rohový kop si v šestnástke nájde hlavu Lewandowského a ten po druhý krát prekonáva domáceho brankára.
36min – Mullerova strela spoza šestnástky tesne míňa domácu bránku.
44min – prihrávku da Costu pred bránku Neuer pohodlne chytá.
45min – Hummels vidí žltú kartu za faul na Gacinovica.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – priamy kop de Guzmana zastaví múr našich hráčov. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

 

2.polčas

48min – Kimmichov rohový kop priamo ohrozí domáceho brankára Ronnowa, ktorý loptu boxuje do bezpečia.
49min – domáci brankár vyráža strelu Robbena na roh.
54min – 0 : 3 po prihrávke od Müllera sa Lewandowski uvoľní cez domáceho kapitána Abrahama a prestrelí domáceho brankára, čím dokoná hetrik.
57min – striedame Robbena za Comana.
58min – strelu Lewandowského chytá domáci brankár.
63min – 0 : 4 Ribéry vysúva Alabu, ktorého krížna prihrávka nájde Comana a ten do odkrytej domácej bránky zvyšuje skóre.
64min – obe mužstvá striedajú. Domáci de Guzmána za Rebiča a Fabiana za Bluma a naši Müller za Goretzku.
72min – celý zápas provokujúci domáci kapitán Abraham zraní úmyselným úderom do brady Lewandowského, no od hlavného rozhodcu nepochopiteľne vidí iba žltú kartu.
74min – strelu Bluma Neuer pohodlne chytá.
75min – pri súboji s domácim hráčom sa zraní Alaba, ktorý musí opustiť ihrisko a keďže sme vyčerpali možné striedania, tak budeme zápas dohrávať iba desiati.
76min – domáci striedajú Hallera za Joviča.

85min – 0 : 5 Coman sa v rohu šestnástky krásne uvoľní cez Salceda a presnou prihrávkou nájde pri penaltovom bode osamoteného Thiaga, ktorý pohodlne pošle loptu do bránky.

89min – Kimmich sa uvoľní cez Salceda a pošle loptu pred bránku, kde ale Wagner strelou nepochopiteľne minie odkrytú domácu bránku.

90min – hlavný rozhodca Fritz zbytočne rozhodnutý zápas nepredlžuje a bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí naše víťazstvo v Supercup-e 2018.

 

Maťaš

 

Povedali po zápase:

 

Niko Kovač: „Kompliment a blahoželanie môjmu tímu. Odohrali sme dobrých 90 minút. Strelili sme góly v správnom čase. Zaslúžený výsledok, dokonca aj jeho výška. Zranenie Alabu je nás nepotešilo. Zatiaľ ešte nevieme, čo mu je. Dostal koňara na koleno, dúfame, že je to len modrina. Dnes alebo najneskôr zajtra pôjde na vyšetrenie. Dúfam pre nás aj pre neho, že sa nič vážne nestalo.“

 

Mats Hummels: „Tento titul pre nás po sklamaniach z konca sezóny znamená veľa. Prešli sme dlhú cestu, pretože sme chceli pozitívny začiatok sezóny. Chceli sme vyhrať prvý súťažný zápas a získať titul. Preto môžeme byť spokojní.“

 

Leon Goretzka: „Výsledok odzrkadľuje dominanciu v hre. Dosiahli sme dva góly v správnom momente a potom to s istotou udržali.“

 

Adi Hütter (tréner Eintracht Frankfurt): „Nebol to pre mňa príjemný debut. Musíme zablahoželať Bayernu k zaslúženému víťazstvu. Boli lepší v takmer všetkých ohľadoch. Napriek tomu som videl pár štádií v hre, najmä na začiatku, kde som cítil, že sme hrali dobre.“

 

Danny da Costa (Eintracht Frankfurt): „Hrali sme dobre až do 0 : 1, potom sme ale už nemali odvahu pokračovať v tlaku. Bayern nemilosrdne trestal naše chyby.“

 

foto: www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.