20:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund – FC Bayern

2 : 0 (0 : 0)

Na finále o Superpohár 2019 v Dortmunde proti domácej Borussii nastupujeme v základne zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Thiago – Müller, Goretzka, Tolisso, Coman – Lewandowski.

1min – Guerreiro prihráva Reusovi, ktorého gólovú strelu Neuer reflexívne vyráža.
14min – katastrofálnu prihrávku Boatenga vystihne Alcácer, ktorý takmer potrestá zlé vybehnutie Neuera, lopta ale tesne minie bránku.
18min – Lewandowského strelu zblokuje Witsel nad bránku.
19min – Comanov center pošle Müller hlavou nad bránku.
20min – Guerreirovu strelu Neuer nohou vyráža.
23min – Comanova strelu aj následnú dorážku brankár Hitz vyráža do bezpečia.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

48min – 1 : 0 Thiagove váhanie pri rozohrávke využije Sancho, oberie ho o loptu, prihráva ju Alcácerovi a ten pošle loptu strelou medzi Süleho nohy presne k tyči za chrbát bezmocného Neuera.
52min – Boateng vidí žltú kartu za faul na Alcácera.
59min – Kimmich odcentruje na Comana, ktorého hlavičku Hitz vyráža a dorážku Müllera na ceste do bránky zastaví Akanji. Navyše vidí Lewandowski žltú kartu za neprimeraný pokus o dorážku, ktorý je vyhodnotený ako faul na brankára.
66min – Müllera strieda Davies.
67min – Kimmich sa krásne preštrikuje cez celú obranu domácich, na zakončenie mu už ale sily neostanú.
69min – 2 : 0 po Boatengovej chybe a rýchlom protiútoku sa lopta dostáva ku Sanchovi a ten prestrelí Neuera.
70min – Alabu strieda Sanches.
75min – Guerreira strieda Hakimi.
77min – Kimmich vidí žltú kartu za faul na Sancha.
80min – Piszczeka strieda Wolf, Thiaga strieda Pavard, Sancha strieda Larsen.
87min – Süleho ďalekonosná strela končí vedľa bránky.
90min – nadstavený času budú 4 minúty.
90+4min – rozhodca Siebert hvizdom ukončí zápas.

Niko Kovač: „Dnes sme prehrali zápas a samozrejme sme z toho smutní. Myslím, že sme odohrali slušný zápas. Dominovali sme v hre, ale urobili dve chyby, ktoré BVB využila. Nevyužili sme naše šance a preto sme porazení. Sme vo štvrtom týždni prípravy. Bol to ale prvý zápas. Jednoducho musíme využiť naše šance a nehrať do sily BVB, po ktorej nasleduje strata lopty a protiútok.“

Manuel Neuer: „Prvý polčas sa mi páčil, pretože sme mohli streliť gól. Potom sme Dortmund vlastnými chybami dostali do hry. Keby sme sa takým chybám vyhli, mali by sme veľkú šancu rozhodnúť o zápase. V zásade sme s prípravou stále spokojní.“

Joshua Kimmich: „Zaslúžili si vyhrať, aj keď neboli lepší. V prvej polovici sme videli dva veľmi slabé tímy. V druhom sme hneď dostali gól. Dortmund nám ponúkol veľa chýb, ktoré sme nevyužili. Problém bol aj v tom, že sme urobili viac chýb a Dortmund tieto chyby využil.“

Sebastian Kehl: „Samozrejme sme z titulu šťastní. Vedeli sme, že tento zápas má špeciálny náboj a preto sme radi, že sme získali titul a dúfame, že nás eufória bude naďalej podporovať.“

Marco Reus: „Bol to dobrý začiatok. Zápas ale nič nevypovedá do sezóny, pretože obidva tímy sa stále pripravujú. Dnes to však bol pozoruhodný zápas s možnosťou skórovania na oboch stranách. Bayern mal tiež veľké šance a mohli streliť aspoň jeden gól. Dnes sme však boli ešte efektívnejší a preto sme si zaslúžili výhru.“