20:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund – FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

Na finále o nemecký Superpohár 2021 nastupujeme v Dortmunde proti domácej Borussii v základne zostave: Neuer – Stanisic, Upamecano, Süle, Davies – Kimmich, Müller, Goretzka – Coman, Lewandowski, Gnabry. Zápas sa začal minútou ticha na počesť zosnulej legendy nášho klubu Gerda Müllera.

14min – po Gnabryho spätnej prihrávke pošle Müller strelu na bránku, ktorú na roh zblokuje Akanji.
15min – Comanova strela z päťky a z otočky končí nad bránkou.
20min – Reus dostane spätnú prihrávku za obranu a ocitne sa sám pre Neuerom, ktorý jeho gólovú strelu nohou vyráža vedľa bránky.
22min – Süle vidí žltú kartu za faul na Haalanda. Nariadený priamy kop pošle Reus vedľa bránky.
26min – Reus vidí žltú kartu za faul na Upamecana.
30min – Moukokovu strelu z uhla Neuer chytá.
32min – Dahoud vidí žltú kartu za faul na Comana.
36min – Moukoko dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
38min – Comanova krížna strela tesne minie bránku.
41min – 0 : 1 Gnabry odcentruje do šestnástky, kde si loptu nájde Lewandowski a hlavou prekonáva brankára Kobela.
45min – nadstavený čas 1.polčasu bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

49min – 0 : 2 striedame zraneného Comana za Saného. Následne Davies odcentruje pred bránku a Lewandowského zakončenie pätičkou sa dostáva k Müllerovi, ktorý strelou do prázdnej bránky zvyšuje skóre.
53min – Haaland dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí.
55min – Akanji pošle priamy kop hlavou nad bránku.
58min – domáci striedajú Moukoka za Malena.
62min – Bellinghamov ďalekonosný strelecký pokus Neuer pohodlne chytá.
64min – 1 : 2 Bellingham prihráva Reusovi a ten z hranice šestnástky nechytateľnou strelou prekonáva Neuera.
72min – Lewandowského strela minie domácu bránku.
73min – dvojnásobne striedame. Müllera za Musialu a Gnabryho za Tolissa.
74min – 1 : 3 Akanjiho rozohrávku zblokuje Tolisso a tak sa lopta dostáva k Lewandowskému, ktorý sám zoči-voči domácemu brankárovi nezaváha a pošle loptu do bránky presnou strelou k tyči.
78min – domáci striedajú Reynu za Pašaliča.
83min – Sané vidí za faul žltú kartu.
84min – domáci dvojnásobne striedajú. Bellinghama za Reiniera a Passlacka za Wolfa.
87min – Goretzkovu strelu spoza šestnástky brankár Kobel pohodlne chytá.
88min – dvojnásobne striedame. Lewandowského za Choupo-Motinga a Stanišiča za Sarra.
90min – nadstavený čas budú 4 minúty.
90+1min – Choupo-Motingovu strelu z otočky domáci brankár chytá.
90+2min – Haalandova strela minie bránku.
90+3min – Choupo-Moting vidí žltú kartu za faul na Dahouda.
90+4min – hlavný rozhodca Stegemann odpíska koniec dnešného stretnutia a pečatí naše víťazstvo v nemeckom Superpohári 2021.

Julian Nagelsmann: „Myslím si, že sme veľmi dobre bránili a to najmä v prvom polčase. Boli sme neskutočne agresívni, mali sme dobré, vysoké zisky lôpt a tri obrovské šance. Vedenie bolo teda zaslúžené. V druhom polčase bolo jasné, že BVB vyvíja väčší tlak. Celkovo to ale bolo pre nás absolútne zaslúžené víťazstvo. Pre mňa je dôležité, že titul je odmenou za uplynulú sezónu. Preto je to titul, ktorý patrí Hansimu Flickovi a tímu.“

Robert Lewandowski: „Veľa to znamená, toto je ďalší titul. Zápas s divákmi bol skutočne skvelý, taktiež sa neho dalo dobre pozerať s množstvom útočných akcií oboch tímov. Zápas s divákmi je pre emócie veľmi dôležitý. Hráme pre fanúšikov. To, čo sme ukázali, bolo skvelé. Pozeráme sa dopredu a užívame si tento titul. Pri prvom góle som dostal skvelý center od Sergeho Gnabryho. Útočil som z druhého radu a dal som hlavičku. Aj druhý gól bol šťastný. Coco pressoval veľmi dobre. Všimol som si, že to nie je ofsajd a mal som čas. Tretí gól nám veľmi pomohol. Gerd Müller bol špeciálny hráč a človek. Vieme, čo to znamená pre históriu futbalu. Vždy sa snažím zistiť, čo Gerd urobil.“

Leon Goretzka: „Dnes bola skvelá atmosféra, je to potom skvelá zábava. Získať titul na začiatku sezóny v takom zápase je úžasné. Dortmund tiež ukázal, čoho sú dnes schopný. Bol to prestížny duel par excellence. Chceli sme predviesť silu a to sme urobili. Je našou úlohou vyhrávať zápasy. Dnes sme to dobre zvládli. Nakoniec sme si preto zaslúžili vyhrať.“

Joshua Kimmich: „Bol to pre divákov zaujímavý zápas, veľmi intenzívny. Oba tímy hrali veľmi vysoko. Hralo sa hore dole. Mali sme o niečo viac šancí a zaslúžene sme vyhrali. Bol to skvelý zápas a bolo zábavné byť na ihrisku. Víťazstvo proti Dortmundu, ktorý má tím vynikajúcej kvality, chutí dvakrát lepšie.“

Serge Gnabry: „Bol to skvelý zápas. Sme radi, že nám to dodáva sebavedomie. Dnes sme boli lepší. Proti Dortmundu je to vždy špičkový zápas. Vyhrať pohár ale chcete. To, ako sme dnes hrali, bolo tiež znakom toho, že to bude dobré.“

Niklas Süle: „Príprava nebola taká jednoduchá, všetko treba najskôr nájsť. Dnes sme mali o niečo viac šťastia. Získať taký titul proti takémuto súperovi a potom mimo domova je vždy niečo špeciálne. Veľmi dobre sme bránili a odohrali sme slušný zápas. Víťazstvo je zaslúžené.“

Dayot Upamecano: „Je to môj prvý titul v drese FC Bayern. Dúfam, že ich získame oveľa viac. Hrali sme skvele, s odvahou a srdcom. Chceme vyhrať každý zápas a máme skvelý tím.“

Marco Rose (tréner Borussie Dortmund): „Sme sklamaní, chceli sme vyhrať. Celkovo išlo o prvotriedny zápas s veľkou rýchlosťou. V priebehu 90 minút sme urobili príliš veľa jednoduchých chýb, ale napriek tomu sme mali veľmi dobré fázy, najmä po góle na 2 : 1. Dnes som od svojho tímu videl veľa skutočne dobrých vecí. Aj napriek tomu sme urobili zle niekoľko vecí, kvôli ktorým sme prehrali. Musíme a chceme na nich zapracovať.“

Marco Reus (Borussia Dortmund): „Spätne sa nemôžem veľmi tešiť zo svojho gólu. Pokiaľ ide o energiu a vášeň, zistil som, že je to s nami úplne v poriadku. Ale keď sme inkasovali góly, zakopli sme.“