15:30
Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor Darmstadt

SV Darmstadt 98 – FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Na dohrávku 15.kola Bundesligy v poslednú adventnú nedeľu a na ihrisku posledného Darmstadtu nastupujeme v základnej zostave: Neuer – Lahm, Hummels, Martínez, Alaba – Alonso, Thiago, Vidal – Müller, Lewandowski, Costa.

1min – Siriguiho nedostúpi Alaba, jeho strelu ale v poslednej chvíli zblokuje Thiago.
2min – Rafinhov prízemný center chytí brankár Esser.
6min – rohový kop Vrančiča pošle Rosenthal hlavou do bočnej siete.
22min – Thiago prihráva Costovi, jeho strela ale minie bránku.
24min – strela Rosenthala z diaľky minie našu bránku.
40min – Costa odcentruje priamy kop, ktorý Hummels pošle hlavou nad domácu bránku. Následne ešte Mats reklamuje faul Vrančič pri svojom zakončení, penalta sa ale nepíska.
43min – Rosenthal vidí žltú kartu za faul na Alonsa. Následný priamy kop pošle Lewandowski tesne nad bránku.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

50min – strela Gondorfa letí vysoko nad bránku.
54min – Lewandowski vysúva Müllera, jeho strelu do bližšieho „vinkľa“ brankár Esser vyráža.
55min – Rafinha prihráva pred bránku Lewandowskému, ten z prvej trafí loptu veľmi nepresne.
58min – Vrančičov  priamy kop tesne míňa našu bránku.
60min – Alaba odcentruje na Müllera, ktorý hlavičkuje veľmi nepresne vedľa bránky.
65min – domáci striedajú Rosenthala za Jungwirtha.
69min – Vidala strieda Ribéry.
71min – 0 : 1 rozohrávame priamy kop. Thiago priklepne loptu Costovi, ktorý si vylepší streleckú pozíciu a nechytateľnou strelou asi z 30 metrov si vypýta miestenku do súťaže o Gól roka.
75min – po slede faulov vidia Alonso aj Hummels žlté karty a navyše domáci zahrávajú priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Gondorf pošle priamy kop presne na bránku, Neuer ale loptu vyráža pred seba a následne si poradí aj s dorážkou z hlavy Niemeyera.
78min – domáci striedajú Niemeyera za Čolaka.
79min – Müllera strieda Kimmich.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+1min – domáci striedajú Schipplocka za Obinnu.
90+2min – strelca nádherného gólu Costu strieda Sanches.
90+3min – hlavný rozhodca Dankert odpíska koniec dnešného stretnutia.

Carlo Ancelotti: „Bol to ťažký zápas. Darmstadt bránil veľmi dobre. V prvom polčase sme nehrali dostatočne rýchlo, v druhom to bolo trochu lepšie. Bolo ale veľmi dôležité vyhrať a zostať prvý. Som potešený. Ale mohli sme to urobiť lepšie a hrať rýchlejšie. V stredu proti Lipsku do toho dáme všetko, čo je v našich silách a pokúsiť sa vyhrať.“

Manuel Neuer: „Samozrejme sa nám uľavilo, že sme získali veľmi dôležité tri body. Ako to ale vyzeralo v prvom polčase, to nebol FC Bayern. Chýbala nám dnes rýchlosť hry.“

Mats Hummels: „Nebolo jednoduché sa uplatniť proti hlboko položeným a agresívne brániacim protivníkom. Niektoré situácie sme si navyše sťažili sami. Zápasy, ktoré som tu videl, nikdy nevyhral tím s kúzelným futbalom.“

Ramon Berndroth (tréner Darmstadt 98): „Naším cieľom bolo hrať, takže fanúšikovia môžu byť na nás hrdí. Ako plnokrvný tréner som ale samozrejme chcel získať body. Urobili sme to Bayern naozaj ťažké, ale krásny gól zlomil naše väzy. Vyzeralo to, že to bola šťastná strela výstrel, ale to je už teraz jedno.“

Peter Niemeyer (Darmstadt 98): „Vzali sme našu odvahu oboma rukami a hrali sme na plný plyn. Bohužiaľ sme stratili zápas v nedeľu nedeľnou strelou do šibenice. Z môjho pohľadu to bola náhoda. Nikto od nás ale neočakával víťazstvo a navyše prišiel súper, proti ktorému je ťažké skórovať.“