18:30
Mercedes Benz Aréna Stuttgart

VfB Stuttgart – FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

Na zápas 2.kola Bundesligy nastupujeme v Stuttgarte v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Thiago – Robben, Goretzka, Müller, Ribéry – Lewandowski.

34min – Donisova strela letí vysoko nad bránku.
37min – 0 : 1 Müller prihráva Goretzkovi a ten z hranice šestnástky obstrelí Zielera.
39min – veľmi nepresná hlavička Goretzku minie bránku domácich.
40min – Goretzkova strela minie bránku.
41min – po našom rohovom kope vyráža Zieler gólovú hlavičku Hummelsa.
43min – Alaba odcentruje do šestnástky, Goretzka hlavou sklepne loptu, Müller ale prestrelí bránku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

51min – Alabova strela z priameho kopu trafí tyč domácej bránky.
53min – po Kimmichovom rohu hlavičkuje Goretzka tesne vedľa bránky.
55min – Müllerovu spätnú prihrávku pošle Lewandowski vedľa bránky.
56min – Robbenov center pošle Hummels hlavou na bránku, brankár Zieler loptu na bránkovej čiare chytá.
57min – domáci striedajú Donisa za Thommyho.
63min – 0 : 2 Goretzka prihráva Lewandowskému, ktorý z hranice šestnástky presnou umiestenou strelou k tyči nedá domácemu brankárovi šancu.
64min – domáci striedajú Gentnera za Didaviho.
76min – 0 : 3 Kimmich prihráva Lewandowskému, ktorý pätičkou sklepne loptu na Müllera, ktorý obstrelí brankára domácich.
77min – Obe mužstvá striedajú. Naši Ribéryho za Gnabryho a domáci Castra za Akola. Následne striedame aj Robbena za Jamesa.
80min – striedame Müllera za Tolissa.
86min – Jamesova strela letí vysoko nad bránku.
90min – James vnikne do šestnástky, jeho strelu ale domáci brankár chytá. Následne si poradí aj so strelou Kimmicha. Hlavný rozhodca bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Som veľmi spokojný. Štyri súťažné zápasy, ktoré sme doteraz odohrali, boli dobré. Tím odviedol dnes naozaj dobrú prácu. Hrať 12-0 na strely, veľa držania lopty a dobré šance. Vyzeralo to naozaj dobre, a preto by som chcel tímu zablahoželať.“

Thomas Müller: „Pristupujeme k zápasom veľmi seriózne. Ak vidíte, ako Arjen, rovnako ako Franck, ako Lewa, celý náš prvý rad funguje proti lopte musíte povedať: Klobúk dole. Na jednej strane ide o postoj a na druhej strane sme tiež dobre prispôsobení. Niko Kovač si tieto veci vyžaduje veľmi dôsledne, či už ide o spájanie stredovej formácie, alebo zapájanie krídiel. Závisí to od detailov a v silnej konkurencii sa musí každý zapojiť. To je dôvod, prečo prichádza k takémuto výkonu.“

Tayfun Korkut (tréner VfB Stuttgart): „V prvom polčase sme boli kompaktní, ale neboli dosť agresívni. Nešli sme do protiútokov. Potom je to ťažké, keď hráte proti špičkovým tímom. Potom sme chceli pôsobiť agresívnejšie proti lopte. Musíme na zápas zabudnúť a teraz máme čas pripraviť sa na ďalší.“

Mario Gomez (útočník VfB Stuttgart): „Bol to neuveriteľne ťažký zápas, najmä po takom začiatku, akí sme mali. Boli sme psychicky prepracovaní a Bayern prichádzal s veľkým sebavedomím. Majú nového trénera a každý sa chce ukázať. Hrali s množstvom energie. S gólom na 0 : 1 sme stratili vieru vo víťazstvo alebo remízu a Bayern bol príliš silný.“