15:30
Mercedes-Benz Aréna Stuttgart

VfB Stuttgart – FC Bayern

1 : 3 (1 : 2)

Na zápas 9.kola Bundesligy nastupujeme v Stuttgarte proti VfB v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Alaba, Hernández – Tolisso , Goretzka – Gnabry, Müller, Coman – Lewandowski.

3min – Coman odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou do tyče.
6min – Gnabry odcentruje a Goretzka hlavičkuje nad bránku.
11min – priamy kop Castra končí tesne vedľa bránky.
20min – 1 : 0 Wamangituka prihráva pred bránku a keďže Neuer zle vybehne a je pri lopte neskoro, tak Coulibaly pohodlne pošle loptu do odkrytej bránky.
24min – Pavardovu strelu vyráža brankár Kobel nad bránku.
35min – Försterova strela končí tesne vedľa bránky.
36min – Förster sa ocitne sám pred Neuerom, ten ale jeho strelu vyráža.
38min – 1 : 1 Müller prihráva Comanovi, ktorý si zasekne stopéra domácich a strelou k tyči zrovnáva skóre.
39min – Förster dáva gól, ktorému ale predchádza faul Coulibalyho na Neuera a tak hlavný rozhodca po zhliadnutí VAR videa gól neuzná.
43min – Gnabryho slabú strelu brankár Kobel vyráža.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – 1 : 2 Coman prihráva Lewandowskému a ten strelou spoza šestnástky prekonáva brankára Kobela, napriek tomu, že domáci brankár si na loptu siahne.
45+2min – koniec 1.polčasu.

55min – Comanova strela minie bránku.
58min – obe mužstvá striedajú. Najprv naši Hernándeza za Süleho a domáci Mavropanosa za Karazora a Castra za Klimowicza.
60min – Endovu ďalekonosnú strelu Neuer chytá.
69min – trojnásobne striedame. Gnabryho za Saného, Comana za Costu a Boatenga za Kouassiho.
70min – Saného strela minie bránku.
72min – Mangalovu strelu z dobrej pozície tečuje Süle na roh.
76min – domáci striedajú Förstera za Kalajdžiča.
82min – obe mužstvá striedajú. Domáci Coulibalyho za Massima a naši Tolissa za Martíneza.
85min – Antonova strela končí tesne vedľa našej bránky.
86min – Kalajdžičovu gólovú strelu Neuer vyráža do bezpečia.
88min – 1 : 3 Sané prihráva Costovi, ten si zasekne Sosu a strelou k tyči prekonáva domáceho brankára.
90min – Endova strela letí vysoko nad našu bránku. Nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca Osmers odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Všetci vieme, že v súčasnosti nedostaneme cenu za krásu, ale prinášame výsledky. Po inkasovanom góle bolo teda dôležité, že sme sa dostali späť do hry a tri body sme odniesli späť do Mníchova. Záverom je, že to sa počíta, ale všetci vieme, že môžeme hrať lepšie. Hra bola veľmi konkurenčná a Stuttgart si počínal veľmi dobre. Ako nováčik hrajú veľmi atraktívny a dobrý futbal. Dnes nám to sťažili. Bolo dôležité, aby sme získali body. Dokázali sme to dnes a v rámci tejto kategórie to beriem.“

Thomas Müller: „Ak sa pozriete na tabuľku, mnohí by chceli mať naše problémy. Nie je to také skvelé, ale musíme s tým žiť. Ak máme momentálne fázu, v ktorej v každom zápase dostaneme jeden inkasovaný gól, musíme streliť aspoň dva. Stáva sa to veľmi často a preto si zaslúžime byť tam, kde sme. Ale samozrejme nás to štve a chceli by sme sa vrátiť do rovnakej fázy ako v lete, keď sme ťažko dostávali nejaké góly. Ale keď je to tak, nájdeme veľa vysvetlení, prečo to tak je. Ale to nevadí. Musíme dať všetko do rovnováhy a pozerať sa na to, že vyhrávame zápasy.“

Leon Goretzka: „Doháňanie deficitu si vyžaduje veľa sily – psychicky aj fyzicky. Ten väčší môže klasifikovať víťazstvo. Ale práve teraz robíme príliš veľa chýb a púšťame našich súperov do šancí. Máme kvalitu na to, aby sme sami dávali góly. Robíme ale príliš veľa chýb s loptou a dovolíme súperovi príliš veľa šancí. V tom okamihu určite musíme pracovať viac.“

Pellegrino Matarazzo (tréner VfB Stuttgart): „Mali sme šancu zvýšiť vedenie. Potom by sme mali väčšiu šancu na lepší výsledok. Ale je tu veľká kvalita Bayernu, sú jednoducho veľmi efektívni. Ale odohrali sme dobrý zápas a dokázali sme s nimi držať krok.“

Philipp Förster (VfB Stuttgart): „Môžeme byť spokojní s tým, ako sme dnes hrali. Mníchovčanom sme to veľmi sťažili. Mal som streliť aspoň jeden gól. Ale sme na veľmi dobrej ceste a ak budeme takto pokračovať, výsledky sa dostavia.“